Znawcy PayPal.pl - poszukiwani

Niedawno poruszyłam temat blokady płatności za sprzedane rzeczy. Od starszych bywalców tego forum otrzymałam odpowiedź, że wszystkim rządzi komputer. Teraz po następnych blokadach wiem jedno - to mylne twierdzenie.


Może tak jest na świecie ale w PayPal.pl blokad nie dokonuje komputer tylko człowiek - który to robi fizycznie albo złośliwie zaprogramował mi blokadę na jednego klienta.


Na ostatnich 7 blokad (w kilkudziesięciu transakcjach) - 6 dotyczyło płatności od jednego klienta.


Bzdurą jest twierdzenie że mógł to zrobić komputer "losowo".


Ktoś kto ma chociaż elementarne pojęcie o rachunku prawdopodobieństwa wie, że prawdopodobieństwo aby na kilkadziesiąt moich transakcji z różnymi kupującymi - komputer losowo wybrał i nałożył blokadę aż 6 razy na transakcję z tą samą osobą - jest znikome.


To tak jakby w ruletce 6 razy z rzędu wypadła np. 5.


Podkreślam, że nie chodzi o transakcje "wysokiego ryzyka" - nie chodzi o drogi sprzęt, mój kontrahent ma 1800 komentarzy, każda nasza transakcja jest zakończona bez zarzutu (zresztą jak wszystkie pozostałe).


Tym kieruje nie algorytm wpisany w komputerowy system PayPal ale ktoś "ręcznie". A to już moim zdaniem podważa wiarygodność firmy PayPal, skoro jakiś pracownik może wg własnego humoru blokować komuś płatności.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Znawcy PayPal.pl - poszukiwani

Generalnie to z tego co się orientuję, wyboru operacji do zablokowania dokonują specjalnie przeszkolone w tym celu zwierzęta - patrz film na YouTube pod tytułem "Paypal Christmas"



Czas: 3:35.



😄

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Znawcy PayPal.pl - poszukiwani

ale nawet tym sympatycznym małpkom nie udało by się trafić 6 razy tej samej osoby - no chyba że za extra porcję bananów 🙂

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Znawcy PayPal.pl - poszukiwani

chippower100
Użytkownik

Często wina leży po drugiej stronie transakcji. To, że ktoś ma 1800 opinii, nie mówi nic o jego rozliczeniach z ebay i paypal. Nie wiemy czy nie robi jakiś dziwnych ruchów na koncie, przecież obok zakupów na ebay przez jego konto na paypal mogą iść jakieś inne przelewy (np. dużych sum do róznych podejrzanych typków), tego nie widzimy. Blokada może być od strony kupującego i sprzedającego. Dodatkowo wchodzą w grę różne czeki elektroniczne, które są rozliczane w różnych okresach.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź