anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZMIENIAMY SPOSÓB NALICZANIA PODATKU VAT - Ebay

Wita.

Dziś otrzymałem meila od Ebay dotyczący zmiany sposobu naliczania podatku Vat od sprzedaży poza UE, oraz że nie podałem jeszcze nr NIP z kodem kraju. Jak mam to rozumieć? Co jeśli jestem na ryczałcie i nie jeste płatnikiem podatku VAT?

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

ZMIENIAMY SPOSÓB NALICZANIA PODATKU VAT - Ebay

jezeli nie jestes na "wacie"  to wszystkie usługi za ktore ebay wystawia ci fv drozeją dla ciebie o 23%

 

Pozostaje pytanie  "jak żyć" kiedy wszystko drożeje...

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

ZMIENIAMY SPOSÓB NALICZANIA PODATKU VAT - Ebay

To no fakturze od Ebay nie ma doliczonego 23% ? Przecież jest na niej zapis: "Nowe opłaty Obejmuje oszczędności z tytułu promocji i odpowiednią stawkę podatku VAT obowiązującą w Polska." Będąc na ryczałcie w ogołe nie dodawać nr NIP? Obsługa Ebay nie za bardzo jest w stanie mi odpowiedzieć.

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

ZMIENIAMY SPOSÓB NALICZANIA PODATKU VAT - Ebay

Kluczowe jest chyba to:

 

"Stawka podatku VAT zależy od Twojego kraju zamieszkania, a nie od serwisu, w którym wystawiasz oferty."

 

Rozumiem, że sprzedajesz na .com, w USA nie ma VATu i ogólnie Bruksela walczy z dużymi internetowymi firmami z USA, więc jej podziękuj, Ebay musi się do ich papierkowej patologii (jak i całej biurokracyjnej patologii Europy) dostosować.

 

Można na to różnie spojrzeć, na pewno dostaną mali sprzedawcy i sprzedawcy z małych krajów, gdzie jest mały rynek i oni wychodzą na świat, aby coś sprzedawać, sądzę, że nie-vatowców jest całkiej sporo i na europejskich ebayach jest jeszcze całkiem dużo doraźnych sprzedawców, więc prawdopodobnie będzie to co w Stanach, że na ebaych zostaną same duże firmy.

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

ZMIENIAMY SPOSÓB NALICZANIA PODATKU VAT - Ebay

Jesli na swoim koncie nie podales NIP ' u z PL to dostajesz fakture juz z doliczonym Vatem, wiec de facto go placimy , ostatnio ksiegowa mnie zaatakowala ze musze zarejestrowac VAT-9 dostanę PL-kę i wtedy mimo to ze tez jestem ryczałtowcem, będę otrzymywał faktury z eBaya w cenach NETTO a VAT będe musial odprowadzac sobie sam. Bo prawda jest taka, że nie wiadomo co się dzieje z tym co my płacimy... Czy ktoś coś więcej wie w tej kwestii?? co mamy robic?

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

ZMIENIAMY SPOSÓB NALICZANIA PODATKU VAT - Ebay

patrze patrze i nie wiem o co tu biega

od pewnego czasu posiadam konto firmowe, nie prowadze dzialalnosci gospodarczej wiec nie mam co odliczac

zmienilem konto ze zwyklego na firmowe tylko dla statusy Najlepszy sprzedawca

 

sprzedaje na ebay com, wczesniej na UK

na ebay USA najwiekszy pasozyt Europy ma dowalic 23% podatku

 

a jak sie ma sprawa na ebay UK, ile tam jest podatku

dzieki

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

ZMIENIAMY SPOSÓB NALICZANIA PODATKU VAT - Ebay

fr2014_ceza
Użytkownik

Jestem na ryczałcie i vat.

Posiadam konto biznesowe na Ebay.

Kupiłem przedmiot od przedsiębiorcy w USA.

Ebay pobrał odemnie vat 23% od tranzakcji i wysłał fvat ( NIP ebay : DE200081785 ) .

Przedmioty: 1   US $120,00
Wysyłka             US $70,00   (express int.)
VAT*                    US $43,70   (23%)

To tak jakbym kupił od Ebay.

Czyj  ten vat ? DE czy PL ?

Ja  rozliczę WNT w VAT-EU  oraz  w  VAT-7  z JPK

Powinienem vat zapłacić  w Polsce.

Więc o co chodzi ?

Jak kupuję od vatowca z UE to płacę bez vat + koszty wysyłki i otrzymuję fakturę netto .

Więc Ebay powinien mi zwrócić podatek czy nie ? 

Jeżeli dostałbym fvat od Ebay z NIP'em PL  to sprawa byłaby prosta.

Czy może się mylę ?

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

ZMIENIAMY SPOSÓB NALICZANIA PODATKU VAT - Ebay

To polski Ebay pobiera VAT i odprowadza do urzedu skarbowego Polski.

Od dwoch lat sukcesywnie opodatkowuja wszystkie zakupy na Internecie w tym oczywiscie portale aukcyjne Ebay, Allegro, Amazon itp.

 Choc z koncem 2020 wszyscy kupujacy na Internecie powinni byc obciazani podatkiem przez sprzedawce to jakims sposobem w niewielu miejscach na Internecie   mozna wciaz kupic omijajac VAT.

Mozna ominac polski 23% VAT kupujac na adres w kraju bezwatowym. Przy wiekszych zakupach jest to powazna oszczednosc.

**************************************
Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

ZMIENIAMY SPOSÓB NALICZANIA PODATKU VAT - Ebay

A mnie dziwi, że jak Amerykanin sprzeda Polakowi za 10 dolarów stare kapcie po babci z Montany, to Polak ma zapłacić od tego 2,3 dolara dla skarbówki. To jest chore!

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź