anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca na ebay musi mieć nerwy ze stali

Tak sobie coś Wam napiszę. Myslałem, że tylko Polak potafi a jednak Niemiec też.

Klient kupił buty na ebay.de.

Po miesiącu napisał, że buty się rozkleiły pękły na szwie na zgięciu. Bywa sobie pomyslałem i po obejrzeniu fragmentu zdjecia napisałem, że ma prawo reklamować, ma prawo odesłać my wyślemy buty do reklamacji Nike Poland rzeczoznawca oceni.

Oczywiście wyslemy skan oceny rzeczoznawcy.

Bedzie uznana oddamy pieniądze lub wyslemy nową parę jeżeli jeszcze będzie na stanie w naszym sklepie.

Kupujący odsyła buty otwieram i buty wyglądają jak noszone co najmnie rok może dwa. zdewastowane.

"Pic " polega na tym nauczony doświadczeniem i cwaniactwem kupujących ( nie genaralizuje ale miałem już różne przypadki ) zaznaczam każdy but w miejscu tylko mi znanym oraz karton. Kupuący nie znajdzie tego zaznaczenia.

Buty , które odesłał to nie te buty, które kupił.

Jestem w czarnej dziurze nie napiszę czarnej du.....

Poprostu to oszustwo i nie jest to uczciwe.

 

Inna historia. Konto z mnóstwem komentarzy frmowe i blokada wypłat na ebay.com. Powódów może byc mnóstwo zdaniem ebay.pl . A to mała sprzedaż na ebay.com a to spory. Nie wiem czy mała ?

Spory cztery za opóxnienia w dostawie do USA. W USA wogóle jakieś kłopoty są z przesyłkami i sledzeniem. Wysyłamy na czas.

Wystarczy, że zablokokują kase na 10 sztuk towaru w cenie 499 USD to dla mnnie mało komfortowa sytuacja.

Fakt 90% wystawiamy na ebay.de i tam nie ma żadnych ograniczeń a, że zmnieszylismy aukcje na ebay.com to juz dla ebay.problem.

Zaproponowano nam aby wysyłać towar kurierem. Jasne czemu nie. Bardzo chętnie ale cena kuriera do USA i reszty swiata powyżej 1 kg to spora suma. Kto się zdecyduje na taką kwotę wysyłki. Wysyłamy Poczta Polską ze względu na koszty wysyłki.

To jest nie uczciwe i trakatowanie firmy jak nowicjusza oszusta. Zdaniem ebay to normalna procedura.

 

Trzeba miec stalowe nerwy gubą skórę.

Pozdrawiam wszystkich i życzę wytwałości.

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Sprzedawca na ebay musi mieć nerwy ze stali

I zapas nerwosolu przy okazji. Jestem ciekaw jak się sprawa z butami zakończy. Daj znać.

 

Powodzenia.

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca na ebay musi mieć nerwy ze stali

odnośnie blokad na wypłaty Paypal to miałem taką blokadę prawie rok,za co? za opóźnienia USPS.transakcji było nie tak mało ale za chiny ludowe to nie zejdzie z człowieka.Ważna jest rubryka "spory bez rozwiązania przez kupującego" czy jak oni tam zwą.Zresztą do końca nie wiadomo od czego to zależy.

 

druga kwestia to oszustwa kupujących... nic nie poradzisz,odesłał ci śmierdzące używane buty które kupił 2 lata temu bo... jest głupi,mógł wysłać Ci kopertę z kartką z napisem "wydymałem cię" i zaoszczędziłby na przesyłce.Ebay nie wnika,nigdy nie staje po naszej stronie.Nie udowodnisz że dostałeś zupełnie coś innego.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca na ebay musi mieć nerwy ze stali

Nie oddałem do rklamacji bo jak znam życie nie uznano by jęj.

Wysłałem mu nowa parę butów w plecy 99 € plus 18 € wysyłka. Pół biedy, że nie były to buty za 400 €

 

Nerwosol na ebay za mało. Tu trzeba wziąć Tranxene lub Xanax.

 

 

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca na ebay musi mieć nerwy ze stali

Z tymi blokadami to naprawdę mam problem. Wszystko to do USA. Ponad 7000 zł zablokowane na dziś w Pay Pal. Nie wiem co robić czekam na to kiedy przesyłki dojdą. Jedne Global Expres inne paczka pocztowa Poczta Polska z deklarowaną wartością na sumę od 500 zł do 2000 zł.
Najgorsze jest to że mija 3 tygodnie i nic nie widać na USPS.
Piszą do mnie ja się tłumaczę a to brakiem śledzenia a to złą pogodą na wschodnim wybrzeżu. Przepraszam proszę ich o cierpliwość. Majątek wydałem na wazelinę a zapas mi się jej kończy.
Czasem myślę aby nie wysyłać do USA zablokować ich nie wystawiać na ebay.com ale cholera pewne kolekcje odzieży i obuwia lepiej schodzą w USA

Niemcy dobry rynek nawet rewelacyjny ale nie na wszystko. To takie moje małe doświadczenie i moja subiektywna opinia.

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca na ebay musi mieć nerwy ze stali

Zgadza się, coś co dobrze schodzi w USA nie oznacza, że będzie dobrze schodzić w DE i odwrotnie.

 

Nie blokuj sobie rynku bo należy się rozwijać a nie stać w miejscu. Ja zawsze jestem przygotowany na stratę kasy, dlatego za przesyłkę nie biorę 18,30zł tylko np. 21zł. Dla kupującego to 1 dolar więcej ale dla Ciebie już ~3zł. Z każdej wysłałej przesyłki uzbiera się kupka, która później trafia dla oszustów czy na reklamację.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź