anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc - DG Ryczałt - kasa fiskalna a sprzedaż zagranicę

Witam


 


Niestety ale alledrogo ostatnio zaszło mi niesamowicie za skórę i postanowiłem coś zmienić.


 


Drodzy Forumowicze, chciałbym założyć sklep internetowy na angielskim ebayu po prześledzeniu kilku watków na forum zauważyłem że na naszym rodzimym ebayu nie opłaca się zakładania sklepu.


 


 


Potrzebuje w tej kwestii kilku wyjaśnień.


 


Prowadzę DG  i jestem na ryczałcie, posiadam kasę fiskalna nie jestem na żadnym vacie.


1.W jaki sposób należy rejestrować sprzedaż wysyłkowa, jeżeli założę - założyłem sklep na ang. ebay. Czy mogę nabijać na kasę w złotówkach?


 


2. Co jest zdecydowanie lepsze list polecony ekonomiczny czy list polecony priorytetowy - moje przesyłki będa małych gabarytów więc paczki nie wchodza w grę.


 


3. Czy gdy przelewam pieniadze z paypala na swoje konto powinienem dokonywać jakiś wydruków które będa mi służyć jako podkładka, czy wystarczy że rozliczę się z tego co nabiłem na kasę


 


4. Jak wyglada kwestia zagranicznego Vatu czy on mnie obowiazuje czy nie, jakie sa jego regulacje


 


Z góry dziękuje za pomoc liczę że ktoś udzieli mi informacji

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Proszę o pomoc - DG Ryczałt - kasa fiskalna a sprzedaż zagranicę

Podepnę się pod ten stary temat, żeby nie otwierać nowego.

Ludki kochane, powiedzcie proszę, macie kasy fiskalne, czy nie?? Magluję temat już od pewnego czasu i jedni mówią, że będę musiała mieć kasę fiskalną, inni mówią, że nie. Sprzedaż przez Internet niby jest zwolniona z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, ale nurtuje mnie jeden z warunków. Mówi on, że z wpłaty, która wpływa na rachunek bankowy musi jednoznacznie wynikać za co jest wpłata i od kogo. I tu nam się sprawa komplikuje, bo przecież z wpłat z eBaya niewiele wynika. W jakimś poradniku napisali natomiast, że faktura, którą wystawiamy do każdej transakcji jest wystarczającym potwierdzeniem. 

I nadal jestem głupia...

Miłego popołudnia

Kamila

Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Proszę o pomoc - DG Ryczałt - kasa fiskalna a sprzedaż zagranicę

Kochani,na alledrogo jestem od ponad 20 lat,na ebay bylem kilka lat ale od Ponad 12 tu nie sprzedaje,ale czytajac forum widze,ze dobrze zrobilem rezygnujac bo nic sie tu nie zienilo na korzysc sprzedacow tak jak na alledrogo,wiec darujcie sobie bo tu kokosow tez nie bedzie Taka szczera prawda.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź