anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z adresem do wysyłki (USA a Meksyk)

Sprzedałem 2 przedmioty, kupujący poprzez wiadomość prywatną poprosił o wysyłkę na inny adres (zamiast do US to do Meksyku). Zanim wpłacił poinformowałem go że ma dodać taką prośbę podczas robienia płatności przez PayPal. Oczywiście tego nie zrobił i w transakcji z PayPal widnieje tylko adres z US (na koncie ebay też adres tylko US). Co mam teraz zrobić? Na pewno nie wyślę mu tego "na gębę" do Meksyku, bo wyobrażam sobie jak może się to skończyć. Teraz moje rozważania:


 


- cofnąć mu kasę z PayPal i kazać dodać szczegóły wysyłki? Co z pobraną już prowizją PayPal? Ja czy on ją pokryje?


 


- może jest jakaś inna opcja na dodanie adresu po dokonaniu płatności?


 


Wartość przedmiotów to ok 350$.


 


Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Patryk.

Wiadomość 1 z 3
ostatnia odpowiedź
2 ODPOW. 2

Problem z adresem do wysyłki (USA a Meksyk)

Jako sprzedawca jestes chroniony przez Paypal tylko jesli wysylasz na adres umieszczony na Paypal wiec popros kupujacego aby dokonal uaktualnienia i dopiero wowczas zaplacil.

 

Oczywiscie ze cofnij kase. Poczekaj kilka dni i jesli wplata z poprawnym adresem nie wplynie otworz spor na Ebay o brak zaplaty. 

**************************************
Wiadomość 2 z 3
ostatnia odpowiedź

Problem z adresem do wysyłki (USA a Meksyk)

Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie zrobiłem, tzn cofnąłem kasę (obawiałem się że PayPal zje mi prowizję ale oddał ją spowrotem). Poprosiłem kupującego żeby dodał nowy adres do PayPala, puściłem mu rządanie zapłaty przez Ebay i wtedy wpłacił kasę z nowym adresem do wysyłki. Także na przyszłość, zwracajcie śmiało kasę i rządajcie od kupującego dodania adresu do PayPal.

Wiadomość 3 z 3
ostatnia odpowiedź