Pierwszy problem - spor

W streszczeniu.


Gosc kupil u mnie przedmiot. W paypalu przyszedl adres wysylki inny niz w ebayu. Wyslalem 2 maile do goscia z pytaniem na jaki adres wyslac, jednak nie zauwazylem ze mail wyslany poprzez "odpowiedz do" nie leci do kupujacego tak jak na allegro, tylko do ebaya. Gosc nie odpisal, bo oczywiscie maili nie dostal. Ja w miedzyczasie stwierdzilem, ze adres ebay jest wazniejszy i puscilem przesylke. Teraz po 3 tyg. gosciu twierdzi, ze zrobilem blad bo w paypalu on wpisywal adres dostawy i ze od innych kontrahentow towar przyszedl tylko nie odemnie, wiec to ja dalem ciala.


Otworzyl spor. Co dalej?



Ja oczywiscie odpisalem dosyc szczegolowo, zalaczylem printscreeny maili (lacznie z tymi, ktore mialy byc wyslane do kupujacego, a poszly do ebaya).


W miedzyczasie zareklamowalem przesylke, ale reklamacja moze trwac nawet 3 miesiace. Oddam pieniadze gosciowi bo nie bedzie przeciez czekal 3 miesiace, ale jaka mam gwarancje ze towaru nikt nie odebral pod adresem ebaya?


Jakie mam wyjscia? Czy adres z paypala jest faktycznie nadrzedny jezeli chodzi o wysylke?


Dodam, ze dzialam legalnie jako firma i lada moment mam miec ebayowskiego SS. NIe chce spieprzyc konta.

Wiadomość 1 z 17
ostatnia odpowiedź
16 ODPOW. 16

Pierwszy problem - spor

wysyłasz tylko i wyłącznie na adresy z paypala, tylko one gwarantują ochronę sprzedających, tylko trzeba spełnić tam podane warunki


 


(warunki sa podane jeśli wejdziesz w szczegóły a nast troche niżej pod adresem do wysyłki - mowa o paypal)


 


i dobrze, że założyłeś spór, zależy gdzie wysyłałeś, jeśli do UK będzie to bite 3 miesiące, jeśli do Niemiec poniżej 2 miesięcy tak było w moim przypadku


 


ale jesli nawet paypal zwróci kupującemu kasę to masz 45 dni na przesłanie do paypala decyzji z reklamacji, ale zawsze możesz napisac do serwisu przez kontakt z nami i oni napiszą co jeszcze ( ja już to przerabiałem)


 


ps nie ma już SS w tym serwisie, tzn, jest ale tylko na PL, w pozostałych jest top rated seller, ten kotylion co alledrogo zerżnęło 😄

Wiadomość 2 z 17
ostatnia odpowiedź

Pierwszy problem - spor

Dzieki za odpowiedz.


To po co w ebayu widnieje pole jak byk "adres do wysylki" ? Jest to bardzo mylace. W kazdym razie sprzedaje na ebayu, wiec na logike dzialam zgodnie z mailami z ebaya. Ja sporu nie zalozylem, tylko kupujacy. W ktorym miejscu na ebayu pisze, zeby wysylac na adres paypala, a nie ebaya?



Final bedzie taki, ze ja kasy nie zobacze (bo bede musial oddac), towaru nie zobacze (bo pewnie listonosz wydal towar komus kto mieszka pod adresem z ebaya). Sa jakies inne wyjscia? Jak mam potem udowadniac, jak mi przydzie reklamacja z poczty z adnotacja odebrano, ze wreczono paczke nie tej osobie co trzeba. W koncu przesylka polecona powinna byc dostarczona do wlasciwych rak, a nie tylko pod wlasciwy adres.



Co do SS to PowerSeller bronze az do titanium to niby co?


Top rated seller to osobna sprawa o ile mi wiadomo.

Wiadomość 3 z 17
ostatnia odpowiedź

Pierwszy problem - spor

proszę napisz, gdzie na ebayu jest adres do wysyłki bo ja używam zaawansowanego MS i nie widzę tego


 


ja wysyłam od początku kariery na ebayu czyli od roku 2007 tylko na adresy  z paypala, raz mi tylko przesyłka wróciła z adresu paypala, zaadresowałem ponownie na adres z ebaya i było git, ale to był tylko jeden przypadek na ponad 3500 listów wysłanych w ten sposób


 


Nie bój się, jeśli był zły podany adres to przesyłka powinna wrócić, tak było w moim przypadku, a miałem już kilkanaście razy


 


bo nie chce mi się wierzyć, że przesyłka zaadresowana na pana X listonosz wyda panu Y 


 


jesli kupujący eskaluje do rangi roszczenie, wtedy to co napisaliście sobie nawzajem w roszczeniu spece z paypal będą rozstrzygać


 


jeśli tak jak piszesz, że wysłałeś na adres z ebaya, a inny był na paypalu to reklamację rozstrzygną na Twoja korzyśc tak mi się wydaje,


 


a jesli chodzi o SS to jak Ci wyżej napisałem jest on tylko na polskim ebayu na pozostałych jest TRS


 


no i co z tego, że jestem srebrnym super sprzedawcą, jak ja tylko o tym wiem i nikt więcej,


 


kupujący z serwisów ebay.de, co.uk, it, fr, es i com.au czyli na tych co sprzedaję widzą mnie jako top ratted seller, a nie jako super sprzedawcę


 


będziesz miał setkę sprzedanych przedmiotów na ebay.de też będziesz TRS


 


jak widzisz pomocny772007 to też ja, bo te same awatary

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 17
ostatnia odpowiedź

Pierwszy problem - spor

Dostaje maile z ebaya i tam jest pole


"Adres wysyłkowy kupującego:" Dostaje maile po polsku, bo zarejstrowalem sie na ebayu.pl.



Co widac na zrzucie.


http://markx79.republika.pl/15.JPG



Taka odpowiedz dostal, bo nie przyjmowal do wiadomosci, ze paypal i ebay maja rozne adresy oznaczone jako "do wysylki"



Co do TRS to nie wiedzialem, ze kupujacy tego nie widza. Dobrze wiedziec.



To jest troche taka patowa sytuacja i caly watek rozbieje sie o to, kto ma racje. Sprzedajacy, ktory wysyla na adres z ebaya czy kupujacy ktory podaje inny adres na paypalu.



W kazdym razie nie chce jakos goscia spuscic na drzewo, ale chce odzyskac moj towar. Nie mam gwarancji, ze ktos tego jednak nie odebral.


NIestety gdyby nasza poczta polska byla firma na poziomie, to byloby sledzenie przesylek od A do Z, a nie do granicy i problemow by nie bylo.


Co do transakcji, to mam ich na koncie ok 150 spelniam wszystkie wskazniki zeby byc TRS, ale najpierw musza mi wlaczyc ten ich bronze cos tam. Niestety jeszcze nie dostalem zaproszenia do programu. Nie wiem ile to trwa.

Wiadomość 5 z 17
ostatnia odpowiedź

Pierwszy problem - spor

zakapowałem o poczte mejlową Ci chodzi, a ja mam gmailu i nie otrzymuję dwóch wiadomości jedną z ebaya jedną z pp, tylko od razu z paypala (tej wiadomości sprzedałeś przedmiot bla bla nie otrzymuję - nie wiem jaka jest przyczyna)


 


jak nie wiesz na jaki adres wysłać to porówniaj adres z paypala i jak wejdziesz w sprzedane na ebayu klikniesz myszą na walutę np. na euro coś tam i tam też podany adres do wysyłki, jeśli się zgadzają to ok


 


wysyłaj na adres z pp i bedzie dobrze i nie ważne co kupujący tam wpisze a wpisują różne żeczy np. ,długość i szerokość geograficzną swojego miasta,


 


jak już otrzymasz znaczek SS to sobie pokonwersujemy na naszym forum tylko dla supersprzedawców (tylko, że tam się nic nie dzieje, ale takie forum jest)


 


powodzenia w sporze, pozdrawiam

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 6 z 17
ostatnia odpowiedź

Pierwszy problem - spor

no właśnie, ja takiej wiadomości od ebaya na dżmejlu wogule nie otrzymuję, dlatego tych adresów wysyłkowych z ebaya nie widzę i mam spokój,

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 7 z 17
ostatnia odpowiedź

Pierwszy problem - spor

Dzieki za pomc.Bede infomowal jak to sie skonczy

Wiadomość 8 z 17
ostatnia odpowiedź

Pierwszy problem - spor

Wiesz moze jak dlugo czeka sie na znaczek TRS? Jaka jest procedura? Warunki do bycia TRS spelnilem jakies 2 tygodnie temu. Czy otwarty spor moze miec wplyw na decyzje o TRS?

Wiadomość 9 z 17
ostatnia odpowiedź

Pierwszy problem - spor

Wiesz moze jak dlugo czeka sie na znaczek TRS? Jaka jest procedura? Warunki do bycia TRS spelnilem jakies 2 tygodnie temu. Czy otwarty spor moze miec wplyw na decyzje o TRS?


Tzn. najpierw musza przyznac Bronze SS

Wiadomość 10 z 17
ostatnia odpowiedź