anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesprawiedliwy opresyjny system -przykład

klient kupił przedmiot (kamień) na aukcji z licytacją,zdjęcie było realne,dostał dokładnie to co na zdjęciu.Kamień to chiński kamień 12000 grit funkcjonujący na ebay od 10 la.Po miesiącu użytkowania stwierdził że jednak nie jest zgodny z opisem,że 12000 grit to kłamstwo a on jest w rzyczywistości 4000-6000.Jako dowód przedstawił 2 zdjęcie,jedno z internetu przedstawiające ostrze po polerowaniu na kamieniu 12000 grit (brak dowodów) i realne zdjęcie jego brzytwy i efektów na moim kamieniu.Przedstawił dowód... który pokazuje że kupujący nie ma racji i dostał kamień 12000 grit. efekty na obu zdjęciach są niemal identyczne.Według kupującego naturalny kamień ma mieć dokładnie tylko co w opisie pomijąc unikatową naturę danego kamienia naturalnego.Jest to oczywiście wierutna bzdura.Przy każdym kamieniu trzeba byłoby robić analizę mikroskopową w kilku miejscach.

Zwrócił przedmiot (ebay nigdy nie podejmuje innej decyzji) i przedstawił mi koszt wysyłki które poniósł które niewiele są niższe od ceny samego kamienia.

 

odpowiedź ebay

 

Przykro nam, ale otrzymana od użytkownika: xxxxxxxxxx neutralna opinia nie może zostać usunięta. Nie spełnia ona mianowicie warunków wymienionych w zasadach eBay odnośnie usuwania opinii.

 

od tego samego użytkownika otrzymałem jescze 2 negatywy na innym koncie odnośnie przedmiotów nie związanych z jego return request co do których nie zgłaszał żadnych zastrzeń,Ebay nie reaguje,piszę wiadomość żeby usunęli bo są podstawy a oni odpowiadają że jak wykryją nieodpowiednie jego zachowanie to go ukarają (zero dolegliwości takiej kary)

 

"This sellers natural stones are suspect at best. Dont buy anything not branded."

 

oprócz tego założył mi spór o nieotrzymany przedmiot a dostarczony,prawdopodobnie dostanę następnego negatywa

http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=LX900960489PL&lang=en

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Niesprawiedliwy opresyjny system -przykład

ja się z nimi w ogole nie cyrtolę, jak nie jest po mojej mysli, albo klepią formułkę znaną nam od lat to proszę o kontakt z przełożonym

usuną negatywa bez problemu mi przynajmniej usunęli ostatnio, bo kupujący napisał że czeka ponad 20 dni a śledzenie wykazało ze otrzymał po 8 dniach od nadania

 

Ale cały czas twierdził, że jej nie otrzymał, jak dostał gotowy link to zamilkl, ale za nim mu dałem odpowiedź to serwis usunał mi negatywa

 

natomiast neutrali rzeczywiscie nie usuwają, mnie tez jeszcze ani jednego nie usunęli

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwy opresyjny system -przykład

widzisz... gdy masz dowód dostarczenia i przewidywany czas wysyłki to jest jakiś dowód naoczny,a tutaj koleś robią przekręt,idzie na inne konto i dokonuje zemsty.Mogłem tylko w odpowiedzi na jego negatywy napisać jaki był powód jego zemsty.

 

Na pocieszenie usuneli mi samą  treść negatywa od człowieka z U.K negatyw pozostał,był niesłuszny.Widać jaka jest agresja tych ludzi.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwy opresyjny system -przykład

Tak trochę z innej beczki, mówisz że masz 2 konta na ebayu. Czy jeśli miałbym dwa konta w serwisie ale zarejestrowane na zupełnie dwie różne firmy (mówię oczywiście o legalnych kontach firmowych) ale logował bym się z jednego komputera to mogą wyniknąć z tego jakieś blokady?

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwy opresyjny system -przykład

do pytania wyżej,prawdopodobnie tak

 

kolejna odsłona przekrętów cwaniaków,facet wylicytował nowy towar w okazyjnej cenie,zaraz po zakupie "naszły " go wątpliwości czy towar jest nowy.

 

I am fairly new to eBay and have yet to see a tracking number beginning with lx, so I'm wondering what shipping service that is so I can track the package... Also was curious, I see you have this same razor for new as buy it now for $250 is there a reason you put the same razor in auction? It says new as well, I guess I'm just making sure it is new

 

z wielkim bólem potwierdziłem że jest nowy i bez wad i że nie sprzedaje "jego" przedmiotu na innej aukcji

 

po 16 dniach od otrzymania towaru postanowił wykonać 1 próbę wyłudzenia,kupujący posługują się specyficznymi określeniami "kluczami" w ostatnim zdaniu.Dla wyjaśnienia,towar był fabrycznie zaplombowany i na ostrzu była folia,nie dało się ostrzyć brzytwy z takim czymś.Kupujący przyznał się do tego w następnej wiadomości.Próba wymuszenia "wymiany" chociaż na aukcji nie oferowałem takiej opcji,zresztą w jego mniemaniu wymiana polegałaby na tym że ja mu wysyłam następną sztukę a on mi wysyła używaną przez siebie brzytwę (zerwana plomba) i obarcza mnie kosztem 30$ oraz vatem bo zawsze w takim przypadku deklarują wartość towaru.

 

This razor wasn't new, was recently going to sell it and was asked to take the factory edge off and i to look at the factory edge under 100x magnification and the razor was stropped and had hone wear on the razor! I don't know if you thought this razor was new but it isn't new... I didn't hone the razor or do anything with it until I find out from you what you were going to do...

 

If you have dozens of them I think the right thing to do is replace the one I have since bought it as new and now cannot sell it as new...

 

na koniec ebay jak zwykle nie usuwa negatywa chociaż cały przebieg korespondencji i zachowanie klienta świadczy o próbie wyłudzenia,złamanie zasad

 

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwy opresyjny system -przykład

bo ebay to sie nadaje co najwyzej do pozbywania niepotrzebnych rzeczy a nie do zarabiania.

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź