anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

NUMER PASZPORT LUB PRAWOJAZDY DO UAKTUALNIENIA DANYCH

3 dni temu sprzedałem przedmiot. Ebay natychmiast zablokował pieniądze i żąda uaktualnienia danych. Trzeba wpisać numer dokumentu, a do wyboru jest PASZPORT i PRAWOJAZDY. Nie mam PASZPORTU i nie mam PRAWOJAZDY. Mam za to DOWÓD OSOBISTY, jak każdy z nas. Więc nie mogę spełnić oczekiwań Ebay. Konto na Ebay mam od 2013 i konto na PayPal od 2010. Do dzisiaj setki razy korzystałem z płatności PayPal. Przy zakupie, a zwłaszcza przy sprzedaży, bo tak sobie życzył Ebay. Bez  powiązania konta Ebay z kontem PayPal nie mogła się odbyć żadna transakcja. Na PayPal, żeby otrzymywać pieniądze, trzeba wysłać skan dowodu osobistego i dokument na to samo imię, nazwisko i adres (faktura za telefon, za prąd). Wysłałem wszystko do PayPal i od 2010 roku nie mam problemu z PayPal.  Zostałem dogłębnie zweryfikowany przez PayPal, a teraz robi to samo Ebay. Teraz zaczyna się problem z Ebay. Ponieważ nie mogę uaktualnić danych, nie mogę wypłacić pieniędzy. PASZPORT lub PRAWOJAZDY nie jest niezbędnym dokumentem w Polsce, jakim jest DOWÓD OSOBISTY i nie trzeba ich mieć. Nie wyjeżdżam za granicę i nie mam samochodu. Dlatego żądanie w uaktualnieniu danych do konta, tylko PASZPORTU lub PRAWOJAZDY, jest dla milionów Polaków nie do zrealizowania. Ebay nie odpowiada na moje wiadomości, a wysłałem 3-y. Za 2-3 dni zniecierpliwiony kupujący zacznie mnie molestować wiadomościami, czy paczka wysłana.  Przecież nie wyślę paczki do kupującego, jeżeli nie będę miał pieniędzy w ręku lub pewności, że będę mógł je wypłacić. Po tym, jakich dokumentów chce Ebay i że nie odpisuje na wiadomości, nie mam takiej pewności. Poza tym, jak na złość, nie mam teraz pieniędzy i potrzebuję je wypłacić, żeby opłacić wysłanie paczki. Tłumaczenie kupującemu, że Ebay zablokował pieniądze sprzedawcy, skończy się anulowaniem zakupu przez kupującego i wpisaniem negatywa. Też bym nie ufał sprzedawcy, któremu Ebay blokuje pieniądze. Póki co zrobiłem rzuty ekranu. Wychodzi na to, że skoro nie mam PASZPORTU lub PRAWOJAZDY, Ebay nie odblokuje pieniędzy. Za kilka dni idę do prawnika i będę pozywał ten portal. Wyślę przedsądowe wezwanie do zapłaty do eBay GmbH, Albert-Einstein-Ring 2-6, 14532 Kleinmachnow, Niemcy i pismo do Internetowej Platformy Rozstrzygania Sporów, którą oferuje Komisja Europejska na stronie ec.europa.eu/consumers/odr/.  Czy ktoś z Was ma podobny problem ???????

 

 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

NUMER PASZPORT LUB PRAWOJAZDY DO UAKTUALNIENIA DANYCH

Nic nie pomogło pisanie do ebay, Ale w miedzy czasie wyrabiałam juz paszport. Bo tak podejrzewałam

ze bez paszportu ani rusz. Wez nie "dzicz:)) " paszport i fotki to 200 zł i masz paszport w szufladzie,  więcej weźmie prawnik za poradę.

A  co do klienta to trzeba mu było zwróci kasę . A jesli to nie jest duza suma  to wyślij towar. Tzn zaryzykuj.

Po tym jak  konto ruszyło kase mi odblokowali i przelali na konto w ciągu 2 dni roboczych

Z tym ze ja mam juz to powiązanie z kontem bankowym

Tyle ze teraz  mocno usługa  podrożała:)) z jakiś 15% do 35%

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

NUMER PASZPORT LUB PRAWOJAZDY DO UAKTUALNIENIA DANYCH

Tak, mógłbym wyrobić paszport tak jak TY. Na początku tak chciałem zrobić, wybulić te 200 zł. Ale tu nie o to chodzi. Ebay po prostu ma mnie w duppie i nie odpisuje na wiadomości. Blokuje pieniądze i żąda dokumentów, których w Polsce nie trzeba posiadać. Wczoraj byłem u prawnika u mnie w Urzędzie Gminy za darmo. Już mam napisane pismo przez prawnika do Ebay pt. Przedsądowe wezwanie do zapłaty. Oczywiście chodzi o odszkodowanie za moje straty wynikłe z bezpodstawnego zablokowania sprzedaży + utrudnianie w swobodnym dostępu do konta, które nie jest zadłużone. Mam rzuty ekranu mojego konta, na których jest do zapłaty 0,00 zł, a Ebay blokuje sprzedaż i twierdzi, że konto jest zadłużone. Pisałem dzisiaj na Ebay na Facebooku, a oni wykasowali moje posty. Także zrobiłem rzuty ekranu moich wpisów na Facebooku, żeby był następny ślad mojego pisania do Ebay, a które to Ebay bezczelnie wykasowuje. Prawnik powiedział, że dziwi się polskim użytkownikom Ebay, że już dawno nikt nie pozwał Ebay do sądu. Po przeczytaniu moich rzutów ekranu, które zaniosłem do niego stwierdził, że już dawno nie miał tak prostej sprawy, gdzie w tym wypadku Ebay, łamie polskie prawo. Dlatego nie odpuszczę.

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

NUMER PASZPORT LUB PRAWOJAZDY DO UAKTUALNIENIA DANYCH

Masz rację-nie odpuszczaj wrednym,pazernym redneck-om,ja im nawet 0,5 Euro nie odpuściłem i musieli mi na konto przesłać.Te ich nowe zasady i prowizje/opłaty wyróżniają złodziei z albanii i fałszerzy z "burglarii"-uczciwi sprzedawcy są grabieni przez ebay opłatami często wyższymi od tych z renomowanych domów aukcyjnych gdzie sprzedawca nic nie musi robić-na ebay wszystko ma zrobić by ebay mógł potem ograbić.Zgłaszałem bezprawie na ebay do knf i innych organów-niestety w pis "Polsce" jankesy są nietykalne.Twój prawnik raczej nic nie zdziała-jest za mały,a tu powinno zadziałać państwo i EU.

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

NUMER PASZPORT LUB PRAWOJAZDY DO UAKTUALNIENIA DANYCH

Jak coś to pisz z chęcią się przyłączę.

Te skur.. trzymają moją kasę już z miesiąc i nijak nie mogą zweryfikować mojego dokumenty, a dokument wysyłałem już im chyba z 10 razy

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

NUMER PASZPORT LUB PRAWOJAZDY DO UAKTUALNIENIA DANYCH

Minęły dwa lata. No i jak tam sprawa? Udało się?

Ja miałem to samo, ale zdecydowałem się usunąć konto ebay i przestać sprzedawać za pośrednictwem tych złodzieji. Nigdy nikomu nigdzie nie będę skanował i wysyłał swoich dokumentów!!

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

NUMER PASZPORT LUB PRAWOJAZDY DO UAKTUALNIENIA DANYCH

Sprzedawalem tu kiedys starocia,ktore kupowalem dla siebie na pchlich targach,gdzie nie ma kas fiskalnych,umow czy rachunkow.Zaczelem wyprzedawac.Paypal zablokowal mi ponad 20 tys dolarow i rzadal ode mnie faktur na przedmioty ktore sprzedalem pod pretekstem przeciwdzialaniu prania brudnych pieniedzy.......Nie pomagaja rzadne zrzuty,zadne tlumaczenia,jedynie kumaci wiedza co w takim wypadku nalezy zrobic..... Ja kase odzyskalem i zakonczylem tu swoja sprzedaz przez to i przez naduzycia i wyludzenia przez kupujacych.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

NUMER PASZPORT LUB PRAWOJAZDY DO UAKTUALNIENIA DANYCH

Dobrze zrobiles,ja to poczyniem 12 lat tmu hahaha Paypal to pralnia.........

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź