Blokada konta niemieckiego w Ebay.de

sk.polishuser
Użytkownik
Posiadam konto zarejestrowane na niemieckim Ebay z niemieckimi danymi. Niestety otrzymalem email, iz moja sprzedaz wychodi poza ograniczenia konta osobistego i musze rozszerzyc konto osobiste do firmowego w przeciagu tygodnia inaczej sprzedaz na tym koncie nie bedzie mozliwa.

Konto mam zarejestrowane na swoje nazwisko z adresem kontaktowym mojej znajomej. Rownoczesnie z otwarciem konta na ebay.de otworzylem rachunek w jednym z niemieckich bankow i teraz mam pytanko. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze niemiecki ebay zglosi to do urzedu skarbowego w niemczech a ten bez problemu zorientuje sie, iz nie jestem niemcem i przekaze sprawe polskiej skarbowce ?
Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Blokada konta niemieckiego w Ebay.de

Jakie prawdopodobieństwo ? Na 100 % :^O
BRD to kraj, gdzie za przestąpstwa finansowe surowiej się karze jak za ... zabójstwa 😄
Twojemu "Helfer" też się oberwie.Było sobie założyć kilka albo kilkanaście kont na EBayu i z nich sprzedawać, wtedy byś limitu na ebay.de nie przekroczył;-)
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Blokada konta niemieckiego w Ebay.de

myrekpl
Użytkownik
@europa-coins

A skąd takie rewelacje? Znam kilka ludzi, którzy mieli podobne info i jakoś nikt ich nie odwiedza i nic się nie dzieje. Po prostu nie sprzedają już na eBay.de.

Nie strasz ludzi, chyba że masz jakieś dowody na to.
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Blokada konta niemieckiego w Ebay.de

A Ty myślisz myrekpl, że ci co mieli "problemy" z Finanzamt czy z urzędem skarbowym, to głośno trąbią o tym na lewo i na prawo ?:^O Jemu jako obywatelowi polskiemu i zamieszkałemu w Polsce jasne ,że nic nie zrobię, tylko jak słusznie zauważyłeś , zablokują konto na ebay.de.Ale jak Finanzamt wyśle papiery do odpowiedniego urzędu w Polsce to może być przej..bane.A po nitce do kłębka , Girokonto zostało założone jako prywatne a nie jako firmowe.Po drugie ,osoba zakładająca te konto dla niego, podpisała się, że te konto jest wyłącznie dla użytku własnego a nie dla innych.Złamanie tych dwóch przepisów to czyn o charakterze przestępstwa finansowo-gospodarczego.Nigdy nie słyszałem, żeby jakiś niemiecki urząd dobrowolnie zrezygnował z kar finansowych od europejczyków zamieszkałych w BRD, a tym bardziej teraz :^O
PS. W najgorszym wypadku chłopcy ubrani w czarne kominarki i kamizelki oraz uzbrojeni w pukawki zaczają się o godz.05:30 przed jego domem/mieszkaniem i po chwili za pomocą "barana" rozwala drzwi czyli wejdą bez pukania.Nie będą patrzeć jak tam obecne osoby są ubrane i w jakiej pozycji leżą, rzucą ich na glebę i zakują jak przestępców.
Przekopią całe mieszkanie , wezmą kopa i inne rzeczy dowodowe a potem po 3 godz.pokażą nakaz rewizji i pozwolą podejrzanemu o przestępstwa gopodarcze ubrać się i zaproszą do siebie , oczywiście w kajdankach.Po 3 godz. przesłuchaniu stwierdzą, że podejrzenie o czyn przestępstwa jest mało szodliwy i wypuszczą. W międzyczasie rzecznik prasowy miejscowej policji poda komunikat dla miejscowej prasy a ta nstp. dnia opublikuje ten komunikat, że miejscowa policja po sprawnej akcji zatrzymała podejrzanego o groźne przestępstwa finansowo-gospodarcze.Zatrzymano i zabezpieczono wiele dowodów, itp.;-)
Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź