Australijski system sporów - szok!

Kupujący otworzył bezsasadny zwrot,chodziło o to że kupił 2 naturalne kamienie i jeden był trochę inny od drugiego.Zrobił to na 2 różnych aukcjach,według niego miały być identyczne.

 

Prośba o zwrot otworzona z powodu niezgodności z opisem,spór zamknięty z powodu nieotrzymania przedmiotu przez kupującego,apelacja odrzucona.Polski oddział twierdzi że nie jest stroną w sprawie...

 

W sumie ten kupujący kupił 4 przedmioty,otworzył 4 spory,wystawił 2 negatywy i jednego neutrala.Nie wystawił 4 komentarza bo przegrał spór o nieotrzymany przedmiot.Wypróbował wszystkie sposoby w jaki sposób można okraść sprzedawcę.

 

Według Ebay jest wszystko OK

 

 

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Australijski system sporów - szok!

drugi plik

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Australijski system sporów - szok!

jeden z jego sporów,zgodziłem się na zwrot,kupujący wprowadził fikcyjny numer przesyłki UC001553164AU

Próba odpowiedzi na spór kończy się białą stroną,żadne linki przysyłane przez australijski ebay nie działają

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Australijski system sporów - szok!

 
Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Australijski system sporów - szok!

W australi nie działa śledzenie przesyłek.
Miałem tez swego czasu spór ale na Paypal i kupujacy miał zrobić zwrot
Od razu gdy wysłał numer przesyłki to przynali mu kase ( a ja dopiero przesylke dostałem po kilku dniach.)

Pytałem sie Paypal  czy to normalne ze od razu po wpisaniu numeru przesyłki  dostał kase a nie wiadomo czy ja otrzymam ten przedmiot z powrotem.  To powiedzieli ze tak jest jezeli chodzi o Australie bo w Australi nie ma śledzenia przesyłek. A najwyzej jak nie otrzymam przesylki to mam to reklamować ale kase mu oddają z marszu do razu jak wpisze numer przesyłki powrotnej.

 Moze faktycznie jest nawet tak ze moga dowolny numer wpisac i nikt tego nie weryfikuje a ty mozesz reklamowac jak nie otrzymasz. Tylko ty masz spór przez ebay wiec moze sie troche roznic.

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Australijski system sporów - szok!

śledzenie listów poleconych wysłanych do Australii nie działa,jednak Global Expres działa

śledzenie listów wysłanych poza Australię jednak działa,więc nie w tym problem

administracja AU to koszmar sprzedawcy,koszmarni kupujacy również,nie dałem rady i zablokowałem

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Australijski system sporów - szok!

śledzenie listów i paczek poleconych wysłanych do Australii działa ale po stronie polskiej.

Tak jak ci mowie miałem podobny przypadek i tez mnie zdziwiło ze zwrocili mu kase od razu gdy wpisał numer przesyłki.

 

Owszem ja widzialem numer przesyłki na stronie Pocztex bo sie ona tam zarejestrował.

 

Dzowniłem do payapl by to wyjasnic dlaczego on otrzymał zwrot pieniedzy zanim ja otrzymałem przesyłke.

To dokłdnie tak mi to wytłumaczyli - że Australia jest specyficzna bo tam nie dział system monitorowanai przesyłek po ich stronie i kupujacy z Australii dostaje kase od razu gdy wpisze numer przesyłki.

Natomiast jezeli ja nie otrzymam przesyłki to mam u nich to zaareklamowac. Przesyłke dostałem po około 10 dniach i był ona tez rejestrowana po polskiej stronie wiec sprawy dalej nie było..

 

Ten nume ktory ty wpisales to raczej jakis fake  na stronie pocztex go nie ma widocznego - chyba ze sie pojawi..  Moj był widoczny na Pocztex ( nie wiem czy od razu moze po 2 dniach ) gdy kupujacy mi wysyłał z Autralii.  Mysle ze przy takich sprawach kupujacy z Australli od razu dostaja zwrot po wpisaniu numeru przesyłki bo to jest tam standard dla Paypal i Ebay dla klientow z Australli z powodu braku śledzenia po ich stronie.

 

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Australijski system sporów - szok!

śledzenie paczek w Australii działa,tak samo jak śledzenie Global Express

 

jednak system australijski jest złodziejski na maxa,nigdy ale to nigdy nie przekazujcie sprawy do rozstrzygnięcia przez administracje,kupujący nawet nie musi zwracać przedmiotu.Nie musi udowadniać że przedmiot nie jest zgodny z opisem.

Mój złodziej wręcz udowodnił zdjęciami że przedmiot jest zgodny z opisem,straciłem pieniądze.

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Australijski system sporów - szok!

po raz kolejny zmienili powód zwrotu pieniędzy do kupującego,tym razem "przedmiot nie był zgodny z opisem"

Co nie zmienia faktu że pierwsza decyzja była niezgodna z zasadami które sami ustalili

 

aukcja z licytacją,realne zdjęcie,kupujący udowodnił że dostał to co było na zdjęciu,używał przedmiotu przez miesiąc

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Australijski system sporów - szok!

Serwis eBay otworzył sprawę, ponieważ wystąpił problem z kupionym od Ciebie przedmiotem. Zapoznaliśmy się ze sprawą i postanowiliśmy dokonać zwrotu pieniędzy kupującemu w kwocie US $34,00 bez żadnych konsekwencji dla Ciebie. Kwota zwrotu obejmuje cenę zakupu plus koszt pierwszej wysyłki.

Sprawa została zamknięta. Nie musisz spłacać tego zwrotu kupującemu ani nam i nie uwzględnimy tej sprawy w ocenie tego, czy spełniasz standardy obsługi.
 
ten człowiek jest psychiczny
 
"Seller has given me problems with every item I purchased from him. He is now being a baby and refusing to refund me saying my tracking number doesn t work but it does. Please just get this prick out of my hair."
Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź