anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wstrzymanie środków i anulowanie transakcji

Problem dotyczy ostatniej mojej transakcji. Po zakupie (wygranej aukcji i opłaceniu przedmiotu) otrzymałem od sprzedającego wiadomość, że dziękuje mi on za zapłatę (więc musiał wiedzieć/widzieć, że dokonałem zapłaty), ale że eBay wstrzymał przepływ środków na jego konto do 21 dni, i że „other restrictions may apply”. Sprzedający twierdzi, że taką informację od eBay otrzymał i w związku z tym był niezadowolony i nie chciał sfinalizować transakcji i przekazać mi przedmiotu, bo (jak twierdzi) środki pienieżne nie pojawiły się na jego koncie w związku z działaniem eBay. Sprzedający więc poprosił mnie o anulowanie transakcji. Na co ja po krótkim namyśle przystałem. Transakcja została ostatecznie anulowana. Tylko teraz pytanie co z moimi pieniędzmi, które zapłaciłem za ten przedmiot? Chciałbym otrzymać zwrot. W wiadomości, którą otrzymałem od eBay jest napisane, że w takiej sytuacji mam się kontaktować ze sprzedającym w sprawie zwrotu środków. Tylko jak sprzedający ma mi dokonać zwrotu środków skoro (jak twierdzi) eBay zablokował wpływ tychże środków na jego konto? W tej samej wiadomości od eBay są też dwa odnośniki/linki „skontaktuj się ze sprzedawcą” i „skontaktuj się ze sprzedającym” i oba przenoszą mnie na tą samą stronę, która ostatecznie zmienia się w stronę logowania do eBay z końcówką com.hk i wszystko po chińsku jest. Dlaczego dostaję odnośniki do chińskiego eBay, skoro nie znam chińskiego?
Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Wstrzymanie środków i anulowanie transakcji

Trzeba czekac te 21 dni....albo otworz spor ze nie otrzymales przedmiotu i nie zamykaj chocby sprzedaca obiecywal zlote gory czy plakal ze nie ma pieniedzy.

 

Skad jest sprzedawca? Moze z Chin?  Chinczycy otweraja konta na Ebay.com z lokacja w np. USA ale wysylaja z Chin. Mozna poznac po dlugosci dostawy jak rowniez po znakach chinskich pojawiajacych sie tu i tam, w korespondencji czy pod niektorymi linkami. 

Lubia byc zaplaceni od razu stad moje podejrzenie ze Chinczyk.

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź