anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na firmę od firmy z UK jako WNT a paypal

Witam,

mam działalność gospodarczą z euronipem i w aukcji wylicytowałem od innej firmy z euronipem z UK towar za 2000 funtów. Chce dokonać tego w ramach  wewnątrzwspónotowego nabycia towaru (WNT) czyli w cenie netto. Płacąc przez paypal moge przekazać tylko cenę brutto. Czy system jest przewiduje taką sytuację? Nie chcę żeby klient wystawił mi w cenie brutto dokumentu sprzedaży  (czyli tak jak osobie fizycznej) bo nie jestem w stanie odliczyć podatku u siebie w Polsce.

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Zakup na firmę od firmy z UK jako WNT a paypal

Popros sprzedawce o przyslanie faktury netto

**************************************
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Zakup na firmę od firmy z UK jako WNT a paypal

I na podstawie tego bedę mógł przez formularz paypal zapłacić prawidłową kwotę?

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Zakup na firmę od firmy z UK jako WNT a paypal

Kluczowe pytanie: czy wylicytowana cena jest kwotą brutto? Na Allegro tak jest, ale tutaj nie mogę się doszukać w regulaminie.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Zakup na firmę od firmy z UK jako WNT a paypal

Tak bedziez mogl, poniewaz sprzedawca przysle ci fakture. Z gory jednak ostrzegam ze nie bedzie to latwe - sprzedawca ma powod ze ustawia aukcje tak aby podatek byl pobierany automatycznie od kupujacego. Bardzo watpie aby to zmienil specjanie dla ciebie.

 

Jesli sie nie zgodzi to wyjsciem bedzie zrezygnowanie z transakcji i zakup tam gdzie podatku nie pobieraja np. prywatna osoba lub zgodza sie udzielic ci ulgi podatkowej

**************************************
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź