anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

USPS i długi czas oczekiwania na przysyłkę do Polski

Widzę że sporo osób ma podbne problemy co ja z dostarczeniem na czas paczki:( , chodzi o to, że zrobiłem zakup towaru na ebay.com w dniu 06.01.2011 , platność dokonalem odrazu poprzez PayPal. Osoba wyslała towar poprzez USPS przesylka typu USPS Express Mail International  koszt oplaty to $59 (jak mogę sprawdzić czy przysyłka była ubezpieczona ?)



Wysyłkę wysłął w dniu 07.01.2011, powiadomil mnie ze nadal przysyłkę i podal numer trackingowy. Gdzie zaczalem sobie monitorowac, gdzie paka jest dostępna. Natomiast slad się urwał na tym jak paczka opuscila obszar celny USA.



Na stronie stamps.com widnieja tylko takie statusy:



Confirm Shipment Status Shipment Information Confirmation Number: EC*******US



Shipped on: January 7, 2011


Shipped via: USPS None



Scan History


Date


January 08,



Time


2011 11:24 pm



Location


ISC CHICAGO IL(USPS),



Status


International Dispatch


Arrival


January 07, 2011 , Electronic Shipping Info Received




tu jest numer z trackingu USPS :


http://img810.imageshack.us/i/przysylka1usa.jpg/



a tu ma z Pocztexa tracking:


http://img207.imageshack.us/i/przysylka22usa.jpg/



Na stronie Pocztexu po wpisaniu numeru jaki otrzymałem w  trackingowy mam  te same info z tym że tutaj widac do jakiego kraju paczka powinna zać dostarczona : PL



Natomiast na USPS.COM



Label/Receipt Number: EC6*****U S Class:


Express Mail International® Status:


International Dispatch



Your item left the United States from ISC CHICAGO IL (USPS) at 11:24 pm on January 08, 2011. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.



Detailed Results: International Dispatch, January 08, 2011, 11:24 pm, ISC CHICAGO IL (USPS) Arrival Electronic Shipping Info Received, January 07, 2011



Czytając te informacje rozumie że paczka wyszła z obszar celnego w USA ISC CHICAGO i jest w dostarczeniu.



Dziś dzwoniłem pod numer (22 5481768) ten numer ktoś tutaj podawał na Kupowanie za granicą, ale uzyskałem informacje że taka paczka jeszcze nie dotarłą do POLSKi 😞 .



Macie moze jakies konkretne informacje pod jaki numer w Warszawie mogę dzwonić i gdzie, aby uzyskać konkretne informacje o przysyłce.




thx

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

USPS i długi czas oczekiwania na przysyłkę do Polski

ekspres jest ubezpieczony
http://ircalc.usps.gov/MailServices.aspx?country=10357&m=6&p=2&o=0

"Express Mail International All domestic Express Mail packaging, including the flat rate envelope, now available for international shipping. Product Features & Benefits Express Mail International is a reliable, high-speed mail service available to over 190 countries 3 to 5 average business day delivery to major destinations Tracking available Free $100 insurance Additional insurance available for a fee...."...

http://community.ebay.pl/topic/Kupowanie-Za-Granic%C4%85/Ponad-Miesiac-Paczki/1900001058

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

USPS i długi czas oczekiwania na przysyłkę do Polski

ok jak jest ubezpieczone to juz jeden problem z głowy mam, teraz  jak by ktoś podał jeszcze sprawdzony namiar telefonu na centrale w Warszawie , gdzie można sprawdzić czy dotarła ta przysyłka 🙂 ,a identyczny problem miał kolega @marcinpsk moze oby sie wypowiedzial 🙂

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

USPS i długi czas oczekiwania na przysyłkę do Polski

podałem w poprzednim wątku no ale ok

225481356

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

USPS i długi czas oczekiwania na przysyłkę do Polski

przegladając tracking widze ze paczka jest na celnym juz


🙂


Into Foreign Customs, January 22, 2011, 4:43 pm, POLAND


Into Foreign Customs, January 22, 2011, 9:05 am, POLAND


Arrived Abroad, January 22, 2011, 9:05 am, POLAND



, aha kto mi teraz powie jak dalej teraz wyglada procedura oclenia, np jezeli brak faktury Vat z USA w przysylce lub dokuemntu z ebay??? zy odrazu kurier pocztexa przywozi przysylke , czy musze gdzies jechac lub wysyłać  przezkaz z paypala ??aha i ile dni czekaliscie na kuriera jezeli paczka , dostala sie na urzad celny i jest po odprawie ??



bo mam komunikat  w pocztexie taki ze, ze zatrzymane w cle, Towar wysokowartosciowy- wymaga "oficjalna deklaracja Urze.Cel"

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

USPS i długi czas oczekiwania na przysyłkę do Polski

Ja swojej paczki do dzisiaj nie dostalem jeszcze ale w poniedzialek albo mi ja przywioza albo odbiore osobiscie bo jest juz na poczcie w moim miescie.


Generalnie z moja paczka to bylo tak ze przez miesiac czasu slad po niej zaginal i od 10 grudnia do 10 stycznia leciala sobie do polski z US.


Oczywiscie kolejne opoznienie w PL bylo spowodowane przez Urzad Celny. Zatrzymali pewnie z tego wzgledu ze paczka jest sporych gabarytow, w srodku sa czesci do motocykla a wartosc Amerykanin napisal 100USD ( oczywiscie wszystko jest duuuzo wiecej warte).


Paczke celny zatrzymal 13 styczia. I czekalem dluuugo na list, ktory jako polecony priorytet mial do przebycia 30 km ( zostal napewno wyslany w dniu zatrzymania paczki) Po tygodniu listu ni widu , ni slychu.


postanowilem zadzialac cos w sprawie. Dzwonie na celny i mowia ze jak mam niedaleko to najlepiej przyjechac osobiscie. Wiec w auto i do Wawy.


Na celnym okazuje sie ze zakwestionowali wartosc paczki (oczywiscie te 100$ o czym ja nie wiedzialem i sie dowiedzialem od celnika). Zapytany czykupilem ten przedmiot stwierdzilem ze nie  ( pewnie jak bym powiedzial ze tak to by kazali dostarczyc wydruk z aukcji i  paypala). Skoro odpowiedzialem ze nie kupilem to co to jest w takim razie. Powiedzialem w prost ze to moje czesci wyslane na naprawe za granice. W tym wypadku nic nie mogli mi zarzucic , wiec mialem tylko napisac tam na miejscu oswiadczenie  co ijak i ze Amerykanin odsylajac zadeklarowal 100$ i od tego naliczyli mi tylko podatek.


Aha zeby wskorac cos na celnym musisz znac numer pozycji na magazynie paczek zatrzymanych przez UC , pod ktorym Twoja paczka widnieje. Dostaniesz numer na magazyn po telefonie  do UC, w ktorym jest zatrzymana Twoja paczka. Jadac do UC trzeba mied dowod osobisty i ten numer magazynowy zeby papiery od Twojej paczki mogli znalezc.


Jesli w paczce nie bylo zadnych faktur ani na paczce prawdziwej ceny itp to mozesz jakas historyjke z sensem wymyslic i tylko oswiadczenie napiszesz i pare groszy zopszczedzisz.


Najlepiej na celny jechac osobiscie i nie bawic sie w korespondencje bo to dlugo zajmuje a celny moze paczke trzymac tylko 20 dni a pozniej odsyla do nadawcy!! Pozatym w pismie z celnego nie bylo nawet slowa o tym ze moge jakies oswiadczenie napisac , ktore zalatwi sprawe.


Paczke mozesz odebrac praktycznie osobiscie, ale trzeba jechac raczej w godzinach porannych albo poludniowych,bo jak ja pojechalem po poludniu to juz magazyn byl zamkniety i nie mieli mi wydac jak paczki, wiec tylko kwity zalatwilem apaczke poczta puscili za 2 dni do mnie.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

USPS i długi czas oczekiwania na przysyłkę do Polski

Dzieki za informację, jutro będę dzownił do urzędu celnego...

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

USPS i długi czas oczekiwania na przysyłkę do Polski