Przesyłka z USA

jezyca2510
Użytkownik

Witam,


2 tygodnie temu dokonałam zakupu z USA. Wszystko ładnie zapłaciłam przez PayPal'a i sprzedający wysłał mi 15 sierpnia paczkę przez USPS - opcją First Class International Mail. Dostałam jakiś numer paczki, ale to chyba nie jest tracking. Nie ukrywam , bardzo mi zależy na tej paczce , więc , o zgrozo, nie mam nadal żadnej informacji, czy moja paczka jest w drodze.  Nie wspomnę o doręczeniu przesyłki, więc , jeśli możecie, odpowiedzcie na moje owe pytanka:



- Czy moja paczka przejdzie przez Urząd Celny czy przez inną placówkę?



- Czy moja paczka mogła zatrzymać się gdzieś na dłużej w drodze do mnie?



- Jaką drogą dostanę informację , że mogę odebrać paczkę?



- I czy paczkę doręczy mi Pocztex?  Bo ile mi wiadomo, odpowiednikiem USPS u nas jest Poczta Polska, ale nie jestem do końca pewna....



Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi 🙂

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Przesyłka z USA

Paczke dostarczy poczta i przyniesie listonosz lub zostawi awizo.


Paczka moze spedzic nawet kilka dni na cle. Poczta posiada wlasna komore celna i nie pobiera za odprawe zadnych oplat ale moga naliczyc clo i VAT - zalezy jaka wartosc przesylki i co to bylo


Na poczcie powinni byc w stanie poinformowac gdzie bedzie odprawiana.


Radze uzbroic sie  w cierpliwosc bo tego typu przesylki moga wedrowac i 3 tygodnie a tylko jesli polecone otrzymuja numer do sledzenia.

**************************************
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Przesyłka z USA

jezyca2510
Użytkownik

W paczuszcze była niewinna zawartośc - maskotka dla młodszego brata 🙂   Równa wartość przesyłki to 173 zł w przeliczeniu na euro 41.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Przesyłka z USA

teoretycznie cła nie zapłacisz, a i VAT-u chyba również, bo nie przekracza 150 euro, górnego limitu, a praktycznie zależy od kontrolującego UC

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź