Ebook Reader z Chin - cło

paweldanko
Użytkownik

Witam,



Ok miesiąca temu zakupiłem czytnik książek za 89USD z wysyłką gratis. Dziś jednak odebrałem telefon od firmy Raben (urząd celny??), że mają przesyłkę i czekają na info co to jest, dowód zakupu itd..


Oto email:





Witam



Nawiązując do naszej rozmowy przesyłam skan faktury i druki upoważnienia,oświadczenieDo odprawy na osobę fizyczną należy przesłać skan dowodu, drukNIP lub pierwszą stronę Pit-U gdzie widnieje  NIP, potwierdzenie dokonaniawpłaty 17 PLN



Upoważnienie można przesłać e-mialem lub fax wraz  zobowiązaniem , iż wterminie 7 dni dośle Państwo oryginał upoważnienia pocztą.Proszę też o  informację odnośnie zawartości paczki. Informacja ta jestniezbędna do ustalenia kodów taryfy celnej



Na załączonej fakturze brak pełnych  danych nadawcy, aby dokonaćzgłoszenia celnegoProszę o wydruk z aukcji oraz potwierdzenie płatności. Często jest tak iżnadawca , aby płacić mniejsze koszty transportu i ubezpieczenia zaniżawartość faktury.Jolanta GórniakAgent CelnyRaben Polska Sp.z.o.oOddział w Gądkach k/Poznania



Ebook kupiony dla bratanka do szkoły... pierwszy raz mam do czynienia z Urzędem Celnym. Czy od takich rzeczy jak ebook reader jest pobierany vat clo itd?



Oto strona przedmiotu





http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150552686845&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_2271wt_1139

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Ebook Reader z Chin - cło

cla nie powinno byc za wartosc ponizej 150 euro ale VAT pewnie bedzie ...

byl o tym post

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Ebook Reader z Chin - cło

paweldanko
Użytkownik

Dzięki! tak szukałem podobnego tematu i coś się doczytałem, ale myślałem, że w przypadku ebook readera (właściwie książki) dla dziecka sprawa wygląda inaczej i nie ma vat.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Ebook Reader z Chin - cło


Przepraszam, link nie pokazal sie w poprzednim poscie
http://community.ebay.pl/forum/post/reply/messageID=2000000693

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź