anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawianie opinii dla nieuczciwych sprzedających, a ochrona kupujących-ku przestrodze

Zakupiony przeze mnie towar posiadał istotną wadę, o której sprzedający nie poinformował skutecznie. Jeansy były skrócone o 7 cali=17,78cm. Dla spodni na wzrost 186cm jest to bardzo istotna zmiana. Po odebraniu towaru i stwierdzeniu rozbiezności sprzedający został poinformowany o tym fakcie. W odpowiedzi napisał, że spodnie mają już wiele lat i dlatego uległy samoistnie skróceniu. Spodnie były obcięte co zostało pokazane na zdjęciach (krzywy szew, inny kolor nici. Otrzymał za to kłamstwo negatywną opinię z komentarzem: "skrócił spodnie a pisze, że same się skróciły". Poskarżył się do ebay. Ebay usunął mój negatywny komentarz dla niego i poinformował mnie, że mogę mieć z tego tytułu problemy w przyszłości z kupowaniem na ebay. Złożyłem skargę. W odpowiedzi ebay przyznał mi rację, zostałem przeproszony i poinformowano mnie, że mam prawo do wystawienia komentarza. Jednak faktycznie nie mam takiej możliwości, ponieważ ebay zablokował mi tą opcję. Powiedziano mi, że faktycznie ebay usunął mój pierwszy komentarz i dlatego teraz nie ma już możliwości wystawienia komentarza ponownie.

Informuję zatem wszystkich kupujących: ebay chroni oszustów i nieuczciwych sprzedawców. Chroni ich przed nami, kupującymi abyśmy wciąż byli nabijani w butelkę. Powód jest prosty: finalnie to sprzedawca wnosi oplatę za transakcje do ebay, ale faktycznie to my kupujacy ją ponosimy. To nie był pierwszy przypadek. W poprzednim sprzedający oszukał mnie na ponad 200$ wystawiając na ebay koło z oponą, którą zdjął i nie wysłał. W dodatku uszkodzenia felgi były większe niż to pokazał na zdjęciach. Nie otrzymałem żadnego zwrotu, zarówno ebay jak i PayPal cały czas trzymali stronę sprzedawcy a sprzedawca mnie oczerniał, że chciałem wyłudzić pieniądze. Drogi ebay'u-będę informował o twoich praktykach wszędzie i wszystkich. Pozdrawiam. Adam

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Wystawianie opinii dla nieuczciwych sprzedających, a ochrona kupujących-ku przestrodze

Cóż ebay wyraźnie dyskryminuje ten kraj, parę razy wystawiłam negatywną opinię sprzedawcy, ponieważ przedmiot był nie zgodny z opisem, raz nie został wysłany i za każdym razem taka opinia była usuwana prze ebay, a mnie nawet o tym nie poinformowano.

Nie wiem na jakiej podstawie?, zwłaszcza że sprzedający mieli inne negatywy, ale nie z tego kraju.

 

Tak więc są inne zadady dla nas, a inne dla zagranicy. Oczywista dyskryminacja, ale szanse aby coś z tym zrobić raczej marne...

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Wystawianie opinii dla nieuczciwych sprzedających, a ochrona kupujących-ku przestrodze

Po liczbie moich komentarzy - trochę praktyk sprzedających poznałam..

 

W skrócie, PayPal chroni kupującego - jeśli towar nie jest wysłany lub zaginie.

 

Co do niezgodności z opisem:

ja odrazu miałam "duży gabaryt" za 15 tyś zł czyli głośniki z UK

 

na skrzynkach rozeschniecia - widoczne płytkie pęknięcia,

Spór przekształcony w roszczenie -  moja propozycja zwrot cześci wpłaty 1000 funtów- zaangazowany specjalista dystrybutor firmy XyZ kolumn na PL (napisał jako osoba 3 opinie że uszkodzenia nie powstały w transporcie - tylko stały w pomieszczeniu gdzie zmienia sie wilgotność  )  sprzedawca nie zaakceptował. PP zobaczył że nie ma konsensusu - stwierdzili że najlepszy będzie zwrot towaru i anulowanie całej tranzakcji - ZWROT był nie do zaakceptowania (droga wysyłka do UK )- Ostatecznie dodatkowa korespondencja z obsługą PP i zwrot w wysokości 600 funtów - czyli walka o swoje to 2 miesiące pilnowania i dzwonienia i pisania  dosyłania innymi drogami zdjęć - i też dosłanie fałszywych odp sprzedawcy @ z ebay ze kolumny sa w idealnym stanie...

 

Negatywa też wystawiłam - lecz znikł 

Ebay polska obsługa klienta że niestety - obsługa z UK usuneła komnetarz  po informacji od sprzedawcy - negatyw już nie wróci.... 

 

 

 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Wystawianie opinii dla nieuczciwych sprzedających, a ochrona kupujących-ku przestrodze

Witam

Ja mam inne wrażenie 

Mam 190 pozytywnych opinii i jedtem na ebay chyba z 15 lat i ani jednego negatywa.Wydlslrm oszustowi z kanady zestaw comiksow wspidermana z lat odirmdxisustych,kretyn miał 0 opini o był członkiem od lutego tego roku.!!!!

Te durnie z ebay kazali mi zwrócić 90 euro czyli koszty towaru i przesyłki i jeszcze ten kretyn z kanady nie chce tych komiksów oddać. AVONI CICHO. Przecież to kpina.

Nie mam ani towaru ani poeniedzy. Boze jestem tylko amatorskim sprzedawca a oni mają w Dumie europejskie prawo które takich chroni.

Więc chyba WYŚLE  wszystko na policję do Kanady

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź