Ustwienie kosztów wysyłki

1.W jaki sposób mogę zaznaczyć osobne płatności dla różnych krajów na ebay.com? Np. do europy-15, do ameryki-20 itp itd.  W shipping rate tables mam tylko: Alaska& Hawaii, US Protectorates i  APO/FPO. Gdzie mogę zaznaczyć Europę i inne państwa? Chciałbym żeby kupującym automatycznie wyświetlał się koszt przesyłki dla ich miejsca pobytu.

 

2. Zauważyłem też, że niektórzy sprzedający piszą koszty wysyłki tylko na stronie z aukcją. Taka forma jest na pewno bardziej prosta, ale czy lepsza? 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Ustwienie kosztów wysyłki

Na jakim Ebayu wystawiasz?

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Ustwienie kosztów wysyłki

Nie zauwazylem ze wystawiasz na ebay.com.

Masz 3 mozliwosci wysylki z .com

1 to domestic czyli US

2 to Canada

3 to reszta swiata

 Mozesz wystawic wysylke do Us i Canada za 20 ( bedzie to twoja ameryka ) a reszta to bedzie worldwide (reszta swiata)-czyli twoja europa

Problem sie moze pojawic z wysylka do Australii Nowej  Zelandiai Indii itd poniewaz wysylka bedzie w takiej samej cenie co reszta swiata

Mozwsz oczywiscie wykluczyc kazde panstwo do ktorego nie chcesz wysylac

Nie ma takiej mozliwosci aby z .com kupujacym automatycznie wyswietlal sie koszt wysylki chyba ze masz towar w US i wysylasz przez USPS

Jezeli cos pokrecilem to z gory przepraszam

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Ustwienie kosztów wysyłki

Ok. Powstał kolejny problem. Koszt wysyłki do USA da się ustawić na max 5$. Wysyłka według poczty polskiej wychodzi ok. 6$. Jak to można najlepiej obejść? Ustawić koszt wysyłki na 5$  a w aukcji napisać że 6$?

 

2. Dla jakich krajów polecacie ustawić wykluczenia? Slyszałem że m.in. do Rosji bo są jajca z czasem dostawy. 

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Ustwienie kosztów wysyłki

1. Ja nigdy nie spotkałem się z takim czymś. Wysyłkę do USA mam 6.8 USD.

2. Rosja - idzie długo

 

Dodatkowo mam Afryke zablokowaną i Azję.

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Ustwienie kosztów wysyłki

Chętnie zablokowałbym Meksyk bo wszystko tam ginie, ale szkoda.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Ustwienie kosztów wysyłki

A tak à propos. Wystawiam na ebay.com. Jak ustawić koszt wysyłki tylko do Polski. Ustawiam Europę ale jak jeszcze zaznaczyć sama Polskę. Do Polski będzie sporo taniej niż do krajów europejskich. 

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Ustwienie kosztów wysyłki

Wracając do limitów kosztów wysyłki- jest on ustanowiony na pewne kategorie przedmiotów. Np. ksiązki- do 4$, a przesyłka na poczcie-5$. Ktoś wie jak to obejść?

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź