anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Dzień dobry,

Jakiś czas temu założyłam konto, zweryfikowałam je podając odpowiednie dokumenty, po czym wystawiłam na sprzedaż swoje rękodzieło. Gdy dodałam kolejne dwa ogłoszenia po jakimś czasie moje konto zostało pernamentnie zablokowane. Nie dostałam konkretnej przyczyny blokady, jedynie takie maile:

Dokonaliśmy przeglądu działań powiązanych z Twoim kontem. Twoje konto zostało zawieszone, ponieważ uważamy, że działania te stanowią zagrożenie dla społeczności eBay. Podjęcie tej decyzji nie było dla nas łatwe. Naszym priorytetem jest tworzenie zaufanego rynku, na którym użytkownicy z całego świata mogą bezpiecznie kupować i sprzedawać.
Zawieszenie konta ma charakter trwały, co oznacza, że nie będziesz już mieć możliwości kupowania ani sprzedawania na eBay. Wszystkie inne konta utworzone przez Ciebie lub powiązane z tym kontem zostaną również zawieszone.
Przykro nam z powodu niedogodności spowodowanych naszą decyzją. Niestety, jest ona ostateczna i nie możesz się od niej odwołać.

Po zapytaniu z jakiego powodu zostałam zablokowana i w jaki sposób moje rękodzieło zagraża społeczności, zaczęłam dostawać automaty:


Twoje konto zostało zawieszone, gdyż stanowi ryzyko dla serwisu eBay i jego społeczności. Ponieważ eBay jest firmą internetową, a członkowie naszej społeczności są naszymi klientami, musimy dokładnie rozważyć ryzyko związane z dopuszczeniem użytkowników do korzystania z naszej witryny. Od czasu do czasu znajdujemy konta, które wiążą się z niedopuszczalnym poziomem ryzyka i takie konta zostają zawieszone. W związku z powyższym, podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Odwołanie od tej decyzji nie będzie możliwe.

 

Czy mogę coś jeszcze z tym zrobić? Zupełnie nie rozumiem tej sytuacji, bo nie robiłam żadnych dziwnych rzeczy, jedynie wrzuciłam ogłoszenia z rękodziełem.

Wiadomość 1 z 20
ostatnia odpowiedź
19 ODPOW. 19

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Walczę z tym samym problemem - jak walka z betonową ścianą. Dobrze widzieć, że nie ja jedyny mam taki problem.

Wiadomość 2 z 20
ostatnia odpowiedź

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

spróbuj napisac do ebay polska poprzez profil na fb

Wiadomość 3 z 20
ostatnia odpowiedź

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Znalazł ktoś sposób na rozwiązanie tego problemu? - mam dokładnie to samo

Na FB otrzymałem następującą odpowiedź:

 

Wg działu obsługi nie ma niestety możliwości przywrócenia tego konta. Nie znamy szczegółów i przykro nam, że nie udało się pozytywnie rozpatrzyć sprawy. Pozdrawiamy

 


Niestety dział obsługi nie przekazał nam żadnych wytycznych. My nie znamy historii działań użytkowników na eBay i szczegółów tego czy poprzednich przypadków. Wg nas jeśli także nowe konto jest blokowane, to samo może stać się przy kolejnych próbach. Nie jesteśmy w stanie udzielić więćej informacji ponad to, co już napisaliśmy. Pozostaje chyba jedynie korespondencja pisemna z https://www.ebay.pl/pages/help/policies/legal-imprint.html#ue

Wiadomość 4 z 20
ostatnia odpowiedź

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

automation_garage
Użytkownik

Witam,

Czy udało się komuś dowiedzieć o co im chodzi ? Mam ten sam problem i zawsze odpisują tą samą regułką.

Proszę o pomoc jeżeli ktoś znalazł rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Wiadomość 5 z 20
ostatnia odpowiedź

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Zastanówcie się, czy jeszcze warto na e-bay działać? Takie tu teraz panuje bezprawie, sami nie wiedzą co robią.

Wiadomość 6 z 20
ostatnia odpowiedź

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Też byłem w takiej sytuacji, nagle i bez jakiejkolwiek przyczyny moje konto zostało trwale zablokowane.

Wszelkie próby kontaktu z działem obsługi kończyły się automatyczną odpowiedzią zawierającą jedną i tę samą oklepaną regułkę. Nie tak to powinno wyglądać. Na szczęście pomoc udało się uzyskać poprzez kontakt z polskim oddziałem na fb, który po zapoznaniu się ze sprawą szybko zadziałał i bezpodstawna blokada została zdjęta.

Wiadomość 7 z 20
ostatnia odpowiedź

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

ja dzisiaj dostałem tez takiego bana nasza firma sprzedaje reklamy zewnętrzne które produkujemy w Polsce , osunęli nam sprzedaż nie podając żadnego powodu , a sprzedajemy od 10 lat - napisałem do polskiego ebay na FB mam nadzieje że pomogą . Ale na ebay jest straszny chaos powoli boje się tam sprzedawać co kolwiek

Wiadomość 8 z 20
ostatnia odpowiedź

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Mi również zablokowali konto, a najgorsze, że wcześniej sprzedałem dość drogi przedmiot i zablokowali moje pieniądze (ponad 3000 EUR). Blokada w ramach "bezpieczeństwa" miała trwać do 15 listopada i wg statusu środki są już dostępne, ale nie wypłacają ich na moje konto bankowe. Nie wiem co robić, pytam ich o te pieniądze, a ciągle dostaję automatyczną odpowiedź o blokadzie konta. Ja potrzebuję tych pieniędzy... 

Wiadomość 9 z 20
ostatnia odpowiedź

Całkowita blokada konta, bez przyczyny

Wyplata na konto odbywa sie tygodniowo lub codziennie, zalezy jak masz ustawione. Mozesz to sprawdzic w ustawieniach na moj ebay.

Wiadomość 10 z 20
ostatnia odpowiedź