anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie nieuczciwego negatywa

Otrzymałam negatyw za rzecz, której niby nie wysłałam. Książka została oczywiście wysłana (mam na to powkitowanie) - jak więc anulować negatyw ? Inaczej wyjdzie na to że ja mogę "stawać na głowie" aby transakcja była normalna a ktoś i tak skomentuje sobie to jak zechce. Chodzi też o aspekt prawny - napisanie, że nie otrzymało się zakupionej rzeczy sugeruje, że jestem być może oszustką wyłudzającą pieniądze. Opinia niezgodna z prawdą "idzie w świat" - jest to naruszenie moich dóbr osobistych i z jednej strony ja mogę sobie z kontrahentem to rozwiązać na drodze prawnej, ale czy sam portal aukcyjny może taki komentarz rozpowszechniać - utrzymując go na moim profilu ? Czy da się coś uczynić w tej sprawie wyjaśniając całą sprawę eBay.pl ? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie ?


Dodam, że komentarz otrzymałam jednocześnie z mailem od kontrahentki w którym pytała co z książką, wcześniej nie było żadnego pytania, sporu itd. a od przelewu minęło 15 dni. Nie wiem czy to przejaw pieniactwa czy zwykła nierozwaga.

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Anulowanie nieuczciwego negatywa

w tej chwili mam 3 negatywy za "nieotrzymany towar" i posiadam odpowiedzi Poczty Polskiej w których poczta w oficjalnym piśmie zawiadamia że przesyłka została dostarczona.



Nic nie uzyskasz.... chociaż kilka lat temu zlikwidowali mi negatywy 2 oszustów,wtedy dowody wysyłki coś znaczyły,teraz nic nie znaczą

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Anulowanie nieuczciwego negatywa

pleść w komentarzu co mu się tylko spodoba a ja nie dość, że nie mogę wystawić za to negatywa kupującemu, to jeszcze nie mam możliwości anulowania jego kłamstw ? Szkalowanie kogoś publicznie jest naruszeniem jego dóbr osobistych i jest togo  przestępstwo a serwis, który do tego dopuszcza - przyczynia się do tego przestępstwa. Czy eBay.pl nie ma prawników ? Z te co mi wiadomo od znajomych np. z Niemiec - tam takie coś jest niedopuszczalne - serwis eBay.de - staje po stronie prawa. Czyżby polski eBay działał na innej zasadzie ? Kupujący nawet nieuczciwy ma wszelkie prawa zaś sprzedający jest bezsilny ?!

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Anulowanie nieuczciwego negatywa

Kilka pytan:


 


Jak znajomi z NIemiec rozwiazuja takie sprawy? W ramach jakichs funkcji niedostepnych byc moze na eBay.pl?


 


Jakie dowody dostarczenia przesylki akceptuje eBay.de, ktorych nie akceptuje sie tutaj?


 


http://pages.ebay.pl/help/feedback/remove-withdraw.html

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Anulowanie nieuczciwego negatywa

od października bedzie ponoc latwiej zglaszac takie i inne przypadki i problemy z kupujacymi na ebay.co.uk + ebay.de

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź