wezwanie z US o VAT9M

Witam,
Dostałem z US wezwanie na minione lata kiedy byłem na ryczałcie o niezgodności sumy wartości z VAT9M a sumą wartości z komunikatów UE czyli z ebaya. Wiem że chodzi o opodatkowanie usługi ebay (oplata za sklep i prowizje od sprzedaży) ale jeśli nabijałem na kasę sprzedaż z prowizją ebay i zapłąciłem ryczałt za to, to nie rozumiem czemu teraz miałbym płacić jeszcze raz podatek VAT9M. Ebay wystawia faktury 0% i jest teraz problem dla mnie jak to rozliczyć wstecz, bo nie logiczne jest abym zapłącił podwójny podatek teraz. Czy ktoś może coś pomóc, lub doradzić jak to ugryźć? Albo czy macie podobne sytuacje? Dodam jeszcze że US zwraca się do mnie w wezwaniu o rok 2021 a  wtedy wystąpiłem będąc na ryczałcie o NIP UE bo ebay tego chciał. Pozdrawiam

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

Nie zazdroszczę. Tutaj się raczej tego nie dowiesz, bo ludzie, którzy mają wiedze w tych tematach, to albo tu nie zaglądają albo nie chce im się pisać. Ci, którzy chcieliby odpowiedzieć nie mają natomiast wiedzy. Jeśli chcesz podejść do tematu rzetelnie i fachowo to skonsultuj się z jedną z firm doradczych. Ja chcę wejść na rynek amerykański i będę miała video-konsultację z taką firmą. Biorą £100 za godzinę. Oby skończyło się na jednej godzinie 😄

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay