sprawa o nieotrzymanie przedmiotu

Dzień dobry, użytkownik otworzył mi sprawę, bo w ciągu tygodnia nie otrzymał 3 przedmiotów kupionych ode mnie. Wpłata była w niedzielę, przesyłka we wtorek (mam ustawione na 1 dzień roboczy od wpłaty) , przedmioty zostały wysłane, a użytkownikowi podałam od razu nr przesyłki. Zgodnie ze śledzeniem, przedmioty są w drodze (przesyłka z PL do UK - wg trackingu przesyłka jest na sortowni). Na moim koncie paypal została jednak zablokowana kwota z tej transakcji. Rozumiem, że jeśli kupujący się nie odzywa to liczy na to że będzie miał i kasę i towar? Bo podejrzewam, że tak to się skończy?

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Witam,

 

Sama strzeliłas sobie w stopę podając tak krótki termin 1 dzień roboczy, to co Ty podałas + zaznaczyłas ze wysyłasz listem poleconym (ebay sobie obliczył na 4-5 dni roboczych) więc kupuący otrzymał konkretną datę kiedy przedmiot otrzyma i nie dziwota ze sprawe otworzył bo wg ebay powinienen przedmiot juz otrzymać. Jesli dzisiaj by u Ciebie kupil to powinien otrzymac przedmiot 25 lipca, a jakie są realia to ja wiem

 

Ja bym na Twoim miejscu zwiększył np do 10 dni i ustawił na ekonomiczną wtedy czas dostawy się wydłuży

 

Twoja przesyłka nie jest na sortowni a napewno już w jego urzędzie pocztowym, gdyz jesli chodzi o śledzenie, to śledzenie się konczy na Heatrow


a Ty musisz koniecznie odpowiedziec na sprawe podajac albo sam tracking albo link do sledzenia np ze strony 17track.net i napisac kupujacemu ze jego przesyłka jest prawdopodobnie w jego urzedzie pocztowym

 

lepiej podaj bo ebay sie posiłkuje numerami do sledzenia

 

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

jak nie mylę się to kupujący ma prawo otworzyć spór po 10 dniach . Najwygodniej jest ustawić sprzedaż z wysyłką 3-5 dni. Dnia wysyłki kurierskiej nigdy nie wlicza się. Poza tym powinnaś informować kupującego czy wysyłasz zwykłą poczta ekonomiczną czy priorytetem lub kurierem. Paczka z Wielkiej Brytanii do Polski średnio 14 dni - najtanszy transport. Nie polecam bo paczki nie są ubezpieczone.Jeśli trafiłaś na nieuczciwą osobę to poda ,że nie otrzymała przedmiotu. W rzeczywistości przedmiot otrzymała tylko ,że poczta Wielkiej Brytanii rzadko aktualizuje status przesyłki. Z innymi państwami Europy nie ma problemu. Chcąc uniknąć problemów w przyszłości doradzam wysyłkę robić kurierem za 100 zł i mieć święty spokój. W 3 lub 4 dni paczka jest w Wielkiej Brytanii i masz potwierdzenie kiedy została odebrana przez kupującego. Zwykła paczka może zginąć i będziesz musiała zwrócić koszty przedmiotu+ wysyłki. Z tego między innymi powodu PayPal zmienia regulamin aby nie dochodziło do nieuczciwych roszczeń przez kupującego. Każdy spór możesz  przekształcić w roszczenie. Nie zawsze kupujący zechce przystać na to upierając się przy swojej racji. Wówczas koszty prowizji nie zostaną Tobie zwrócone. Takie jest ryzyko kupowania i sprzedawania. Ludzie są różni więc decyzja należy do Ciebie.

Po pierwsze trafiłaś na nieuczciwego kupującego jakich jest wielu wyłudzaczy na eBay. Nie twierdzę ,że tylko są w Wielkiej Brytanii. PayPal zmienia regulamin ,który w życie wchodzi od połowy pażdziernika lub listopada. Chodzi o to ,aby nie dochodziło do sytuacji,że sprzedający wysyła przedmiot, podaje numer śledzenia przesyłki a kupujący otwiera spór o nieotrzymanie towaru.Odradzam wysyłanie przedmiotów pocztą polską; list polecony, priorytet, paczka ekonomiczna, priorytet- Przesyłki nie są Ubezpieczone. Poczta Wielkiej Brytanii w ogóle nie podaje ,że paczka została dostarczona do Kupującego- Odbiorcy. Możesz sprawdzać na stronie; www.17track.net czy na Stronie Poczty Polskie. Reklamacja miedzynarodowa 90 dni. Absurd .                                                                       Najwygodniej wysyłać Kurierem . Paczka ubezpieczona do wartości 1000 zł i pewność ,że dotrze na miejsce najpózniej do 7 dni.Poza tym masz pewność na 1000% że otrzymasz powiadomienie o odebraniu tej paczki w Wielkiej Brytanii.                                                        Wysyłałem paczki pocztą Polską więc znam tę procedurę z autopsji. Kurier do Wielkiej Brytanii dostarcza paczkę w 4 dni nie licząc daty nadania paczki, czyli 1+ 4 dni. Płacisz za wysyłkę np 100 zł lub 135 zł. Nie musisz martwić się ,czy trafiłaś na uczciwego czy nieuczciwego kupującego. Może ci wtedy ''skoczyć". Sprzedając podać powinnaś że jest możliwość wysyłki paczki ekonomicznej lub priorytet , lub kurierem. Opcja czy wysyłasz po zaksięgowaniu wpłaty w 1 czy 3 dni robocze nie ma znaczenia. Sprzedając przez eBay masz obowiązek wysłać przedmiot bodajże w ciągu 10 dni. Inaczej Kupujacy ma prawo otworzyć spór na eBay lub na PayPal. Na ogół otwierają na PayPal bo wiedzą ,że nie zdążysz wypłacić pieniążków . Pieniążki są zablokowane i proces trwa+ nerwy jak zostanie rozstrzygnięty spór. Spór trwa chyba 35 dni chyba ,że kupujący zamknie go wcześniej.Wątpliwa sprawa . Chce otrzymać towar , który jest już wysłany+ zwrot wpłaconej kwoty za przedmiot. Takich cwaniaczków na eBay jest trochę więc trzeba być czujnym. Rozmowy prowadzić tylko przez skrzynkę wiadomości ebay. Pozdrawiam i zyczę powodzenia w transakcjach.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay