ebay kwestie techniczne - sprzedaż

Dzien dobry,

Jako nowy uzytkownik mam pytania o sprawy zupelnie kosmetyczne dot. sprzedazy. 
1) Czy w przypadku gdy podpiąlem karte do konta to juz mam aktywne wyplaty?
2) czy muszę aktywowac PayPal?
3) jaka jest najbardziej korzystna dla obu stron forma przelewu? (nie wiem co podpiąć, czy karta starczy)
4) Czy wystawiając na ebay.pl mogę "kliknąć" zeby ogloszenie pojawilo się rownież na np ebay.de ?
5) Jakieś ogolne podpowiedzi dla poczatkujących sprzedających?

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

1. Musisz podpiąć konto bankowe. Przy zakładaniu konta otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące połączenia  konta eBay z  kontem bankowym .

2) nie musisz. Całością finansów zajmuje się Ebay.

3) karta nie starczy. Jak w pytaniu nr.1 - podłączysz konto bankowe do Ebay. Najkorzystniej jest podłączyć konto w Euro ale może to się zmieniło.  Jeśli twoja sprzedaż będzie niewielka to waluta nie ma praktycznego znaczenia bo straty na przewalutowaniu nie będą duze.

Tak piszę ponieważ jakieś 2 lata temu eBay.pl przeliczał pieniądze na Euro, a następnie na walutę konta na które przelewał. 

4) nie mozna. Aby ogłoszenie było widoczne na innym eBay należy je wystawić na tym innym ebay. Ogloszenie wystawione na ebay.pl może być czasami widoczne w wynikach wyszukiwarek innych ebayów. Ale tylko może i tylko  czasami. 

Oczywiście, jeśli ktoś z Niemiec odwiedzi eBay.pl lub w wyszukiwarce wybierze opcje wyszukiwania na całym świecie to znajdzie twoje ogloszenie.

Tylko eBay.com oferuje, za drobną opłatą, widoczność w UK i vice verse.

Są plany aby te opcję rozpowszechnić ale na razie na planach się skończyło.

5) Wystawiaj tam gdzie jest Twój rynek. Nie wystawiaj rzeczy której nie stać cię aby stracić. Nie wysyłaj do krajów podwyższonego ryzyka. Nie sprzedawaj kupującym z ujemnym lub niskim dorobkiem. To wszystko można ustawić przy wystawianiu a przynajmniej można było jeszcze rok temu.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay