Sprzedaż towaru z opcją nieprzyjmowania zwrotów a żądanie przyjęcia zwrotu.

Dzień dobry. Sprzedałem towar na ebay - jestem osobą prywatną: nie firmą ani nie przedsiębiorcą. Towar (używany) był szczegółowo opisany,  dokładnie obfotografowany, w tym podany był rozmiar wg producenta jak też podane  były jego dokładne wymiary na wspomnianych zdjęciach. Aukcja miała zaznaczoną opcję o nieprzyjmowaniu zwrotów. Towar dotarł do odbiorcy, pieniądze dotarły do mnie - teraz kupujący chce zwrócić towar, bo okazuje się, że rozmiar mu jednak nie pasuje. Czy mam obowiązek przyjąć towar z powrotem? Dodam, że jestem podwójnie w kropce, bo uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane już zostały na cel charytatywny (chore dziecko), co oczywiście kupującego nie musi obchodzić, ale jednak mnie osobiście robi dużą różnicę. Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi.

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

Wg. Reguł eBay jesteś zobowiązany zaakceptować zwrot tylko jeśli przedmiot jest niezgodny z opisem.

Odpisz że dokonasz zwrotu pieniędzy  po otrzymaniu rzeczy i oględzinach.

Jeśli jednak otworzy spór że niezgodne z opisem to niestety eBay zablokuje ci środki i wypłaci kupującemu. Moja rada: poproś o odesłanie i czekaj na decyzję ebay. Wpłynie to na twój ranking sprzedawcy .

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay