otwary spór

kszym60
Użytkownik

Witam . Kupujący zarzucił mi że przedmiot nie zgadza się z opisem aukcji i że sprzedałem mu nie oryginalny przedmiot i żąda zwrotu zapłaty. Aukcja była opisana rzetelnie według mojej wiedzy ,była poparta zdjęciami i opisem znalezionym dla podobnego przedmiotu. Nie jestem ekspertem w dziedzinie Rolexa i nie znając producenta koronki do zegarka nie zamieszczałem takiej informacji w opisie aukcji. Koronkę kupiłem na aukcji eBay. Nie wiem na ile koronka jest oryginalna ,ale skoro kupujący slepsnys jest ekspertem ,szkoda że ekspertyzy nie dokonał na podstawie zdjęcia z opisu aukcji lub przynajmniej nie wysłał pytania na temat producenta. Uważam że nie mam podstaw do zwrotu zapłaty ponieważ przedmiot był w 100% zgodny z opisem w aukcji. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.Jak mam sie bronić?

Pokaż cały temat

jesli koronke dokupiles do tego zegarka, bo jej oryginalnie / pierwotnie brakowalo i nie byles w stanie stwierdzic, czy jest autentyczna czy nie, taka informacja by sie przydala w aukcji

 

czy poinformowales juz w komunikacji w ramach sporu, ze koronka rzeczywiscie nie byla czescia zegarka od poczatku?

 

czy jestes w stanie uzyskac potwierdzenie jej autentycznosci od osoby, od ktorej ja kupiles?

 

jesli w aukcji nie bylo info ze koronka zostala dokupiona + to, czy jest autentyczna czy nie mozna stwierdzic tylko majac przedmiot w reku, to kupujacy w sumie nie mogl sie domyslic, ze cos moze byc z nia nie tak

 

z drugiej strony przedmiotem aukcji byl zegarek a nie koronka, wiec nie caly przedmiot jest 'nieoryginalny'

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay