BLOKADA KONTA EBAY PAYPAL BLOKADA SRODKOW PIENIEDZY

old_timers01
Użytkownik

Zapamietajcie - PayPal celowo blokuje srodki na koncie i to pod roznymi pretekstami,oficjalnie to wszystko dla bezpieczenstwa itd ble ble ble Pseudo weryfikacje paypal,wymuszanie przedstawienia roznego rodzaju dokumentow,potwierdzenia meldunku,ksera dowodu,ksera rachunku z miejsca zameldowania i rachunkow za sprzedane rzeczy na ebay.Wszystko to po to zeby przeciagnac jak najdluzej blokade pieniedzy na koncie.

Zblokowane pieniadze sa oprocentowane i paypal wraz z ebay zarabiaja na tych procentach.To samo dotyczy blokady pieniedzy na czas sporu czy roszczenia.Ciagnie sie to za zwyczaj kilka tygodni.Jest to celowe dzialanie na szkode uzytkownika i majace na celu jak najdluzszego przetrzymania pieniedzy.Sprawy mozna wyjasnic w ciagu kilku dni,zazwyczaj kupujacy jak i sprzedajacy odpisuja na wiadomosci niemalze natychmiast,jednak paypal przetrzymuje sprawe w statusie "badane przez paypal" jak najdluzej zeby pieniazki mogly spokojnie procentowac na ich korzysc.

A ich najwyzszym priorytetem i najlepsza forma zarobku sa blokady pieniedzy na okres 180 dni.Pomyslcie sobie jaki robia na tym interes.Czesto na kontach jest po kilka tysiecy zloty lub kilkaset dolarow,takich kont zablokowanych sa tysiace jak nie miliony.Z samych prowizji i zyskow z przewalutowania na ktorych zarabiaja,system ten nie utrzymal by sie.Dlatego wprowadono wiele innych roznych celowych pretekstow do blokady pieniedzy uzytkownika.

To ze bedziesz wyplacal pieniadze z konta paypal na swoj rachunek bankowy natychmiast po ich otrzymaniu nie gwarantuje ci spokoju.Jak paypal wyczerpie co do ciebie wszystkie mozliwe formy weryfikacji (blokady pieniedzy) to blokuja ci konto na amen,czyli na 180 dni.

Za przyczyne podaja

 

"W trosce o bezpieczeństwo systemu PayPal często przeprowadzamy kontrolekont mające na celu wykrycie potencjalnego ryzyka. Po przeprowadzeniu kontroli Twojego konta podjęliśmy decyzję o zamknięciu go ze względówbezpieczeństwa.Dokładamy wszelkich starań w celu zminimalizowania zakłóceń działalności Twojej firmy"

 

a na odwolanie odpisuja tak:

 

"niestety analiza Pana konta PayPal wykazała, iż zakończyliśmy z Panem współpracę w związku z tym nie można znieść ograniczenia. Pana konto pozostanie w takiej formie, w jakiej znajduje się obecnie"

 

 

Oczywiscie pieniadze znajdujace sie na koncie zostaly zblokowane na 180 dni.Nie podano zadnej konkretnej przyczyny zawieszenia,zadnego wytlumaczenia.Pragne dodac,ze dzialalem zgodnie z zasadami ebay i paypal,bez jakich kolwiek przekretow czy klopotow z kupujacymi.Opinie pozytywne,oceny w systemie i wskazniki sprzedazy mieszczace sie w normie.

 

Wydaje mi sie ze powodem bylo to ze po wyczerpaniu wszelkich mozliwych pretekstow do blokady srodkow i tego ze pieniadze wyplacalem na bierzaco,uznali ze jestem nieoplacalnym klientem 😉

 

Powodem moglo byc tez i to ze sprzedawalem duzo uzywanych rzeczy jako osoba prywatna.

 

Ebay oczywiscie rowniez zablokowal mi konto a na moje zapytania odpisal tak:

 

"Zapewnienie bezpieczeństwa społeczności internetowej eBay jest jednym z naszych priorytetowych dążeń.

W związku z tym regularnie monitorujemy operacje na kontach użytkowników. W ramach rutynowego przeglądu kont stwierdziliśmy w związku z Twoim kontem działania wymagające wyjaśnienia. Z tego względu Twoje konto(lubkonta) zostało zawieszone.

 

i teraz najwazniejsze 😉


Nie możemy udzielić Ci bliższych informacji na temat powodów zawieszenia lub ograniczenia konta, ponieważ taka informacja mogłaby pomóc innym uniknąć nałożenia ograniczeń w przyszłości.

 

Podjęcie działań względem Twojego konta nie oznacza, że oskarżamy Cię o nieuczciwe postępowanie. Chcemy jedynie zapewnić bezpieczeństwo serwisu.

W związku z tym poprosimy Cię o podanie dodatkowych informacji. Jeśli po zapoznaniu się z przekazanymi przez Ciebie informacjami uznamy,że sposób, w jaki korzystasz ze swojego konta, nie stanowi zagrożenia dla serwisu i jego użytkowników, przywrócimy Twoje konto"

 

 

Odpisalem,ze na koncie paypal nie mam zadnych zapytan ani zadan ze strony paypal o podanie jakich kolwiek dodatkowych informacji,ajk ma to miejsce w przypadku weryfikacji.

W zakladce centrum rozstrzygania zawsze znajduja sie wytyczne paypal a w tym przypadku,jest tabela ale nie ma wytycznych,zadnych!

 

Napisalem o tym do ebay to mi odpisali tak:

 

"Bardzo mi przykro, ale Twoje konto eBay będzie mogło zostać odblokowane dopiero po zniesieniu blokady konta PayPal. W tej sytuacji doradzam ponowne skontaktowanie się z Działem obsługi klienta tego serwisu"

 

Dzial obslugi klienta PAYPAL odpisuje ciagle to samo,czyli ze zakonczyli wspolprace ze mna.

 

na to ebay odpisal:

 

"Informuję, że nie możemy odblokować Twojego konta eBay jeżeli konto PayPal jest zawieszone. Z Twojej wiadomości wynika, że serwis PayPal zawiesił Twoje konto w sposób definitywny. Bardzo mi przykro, ale w związku z tym również i Twoje konto eBay musi pozostać zawieszone."

 

Takze widzicie sami,ze handlujac na ebay nie macie nic do gadania,zadnej lini obrony,zadnego tlumaczenia bez wzgledu na to czy dzialacie prywatnie czy jako firma,bez wzgledu na to czy dzialacie zgodnie z zasadami i regulaminami ebay i paypal.

 

Wiecie tez dlaczego ebay jest tak malo popularny w polsce i dlaczego strach tu handlowac. Na szczescie jest kilka innych alternatyw chociazby Allegro,ktore nie stwarza tyle problemow,nie inwigiluje uzytkownikow,nie zmusza do niczego,jest latwiejsze w obsludze,tansze i zdecydowanie bezpieczniejsze.Moze za niektore przedmioty nie osiagnie sie wyzszych cen niz na swiatowym rynku,ale jestes pewien,ze nikt ciebie nie oszuka jako sprzedawce,ze nikt nie wyludzi od ciebie towaru,ze nikt nie zablokuje ci twoich pieniedzy.

 

Spisz spokojnie,nie stresujesz sie,nie musisz przechodzic wymyslonych i wymuszonych weryfikacji.

 

Dzis jest inaczej jak kiedys,skonczyly sie juz zakupy cegiel zamiast towaru,nikt juz nie kreci takich walkow jak to mialo miejsce kilka lat temu.

Zdarzaja sie przypadki glownie w dzialach z telefonami,ale to juz tez sporadycznie sie zdarza,poza tym takie rzeczy jak telefon czy inny drozszy sprzet elektorniczny kupuje sie w sklepie 😉

 

Teraz to sprzedawca jest narazony na straty,bo pod czas rozstrzygniecia roszczenia na korzysc kupujacego,pod czas zwrotu zamiast swojego towaru otrzyma cegle lub inne smieci a paypal i tak zwroci kupujacemu pieniadze,ktore pociagnie z twojego konta.

 

Pozdrawiam i radze zastanowic sie 100 razy nad sprzedaza na ebay.Jest to ryzyko i to wielkie !!!!

Z moich wyliczen takich +/- wynika,ze handlujac przez niecaly rok na ebay:

Sprzedalem towarow na laczna kwote okolo 30 tys zl

W towar wlozylem swoich 20 tys zl

Zarobilem 10 tys zl

Od tego zarobku 10 tys zl odejmuje koszty:

Prowizje i koszty ebay,paypal okolo 4 tys zl

Straty z powodu sporow i roszczen od cwaniakow - pseudo kupujacych,ktorzy za miast towaru odeslali smieci a paypal zwrocil im pelne kwoty to bez mala  tysiac euro bo +/- 3600 zl

Koiszt materialow do pakowania to okolo 800 zl

Nie licze kosztow paliwa,ktore spalilem wozac paczki na poczte,straconego czasu na misterne pakowanie,pisanie emaili do klientow,ebay i paypal,nerwow i zdrowia oraz nerwowej atmosfery w domu,krzywego spojrzenia zony i dzieci,zaniedbania wielu innych obowiazkow 😉

 

Na innym polskim portalu internetowym,to w ogole inna bajka,bez nerwow,stresow i tak olbrzymich kosztow 😉 Czysty zysk i przyjemnosc,mili ludzie,mila atmosfera.....

Nie pisze tego zeby zniechecac do korzystania z ebay lub zeby zareklamowac inny portal konkurencyjny.

Pisze to do wiadomosci innych,ktorzy maja zamiar zaczac lub juz zaczeli handel na ebay,zeby wiedzieli co im sie moze przydarzyc i ze sprzedajac za granice nie oznacza wcale ze zarobimy wiecej 😉

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

 

 

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

mam pytanie na ktore pracownicy Pay pal unikaja odpowiedzi ,,czy pomijajac juz blokady jest dopuszczalne  zmuszanie pod faktyczna grozba nie odzyskania pieniedzy w krotkim czasie ,blokowania równiez pieniedzy za wysyłke towaru ,Sprzedawca zostaje sam i jesli nie ma srodków na wysyłke za ktora kupujący zapłacił ,to jak ma ta paczke wysłac , i za co ,,ja musiałam pozyczyc pieniadze ponad 500zl zeby wysłac paczki ,Jest dla mnie bardzo szokujaca sytuacja i wiele mowi io działaniu Ebay i paypal ,pomijajac upokaznie klienta w sposob dla mnie nie do przyjecia ,

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay