Paypal ochrona kupujących bez konta paypal

baszar_teg
Użytkownik

Witam,

czy program ochrony kupujących paypal działa także wtedy, gdy zapłaciłem za przedmiot poprzez paypal, ale bez zakładania konta (podałem dane karty debetowej, na pytanie czy chce założyć konto odpowiedziałem nie)?

Jesli tak, to czy w wypadku uznania roszczenia następuje anulowanie transakcji karcianej, czy trzeba zakładac konto paypal aby otrzymać zwrot wpłaty?

Bo jeśli działa tylko przy zapłacie z konta to zostanie jedynie cherge back karty (pytam sie prewencyjnie, przedmiot z Chin, od zakupu minęło 25 dni, sprzedający jeszcze nie odpowiedział na pytania).

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Zaakceptowane rozwiązania (2)

zapytaj obsluge klienta paypal lub

 

ew. sprawdz opis na https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/Marketing_CommandDriven/securitycenter/buy/Purchase...

 

lub

 

https://cms.paypal.com/pl/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=ua/BuyerProtection_ful...

 

"13.2 Jakie wymagania należy spełnić, aby podlegać ochronie kupujących w systemie PayPal?
Aby podlegać ochronie kupujących w systemie PayPal, Użytkownik musi spełnić wszystkie przedstawione niżej wymagania:

Opłata Użytkownika musi zostać uiszczona za kwalifikujący się przedmiot i zrealizowana z konta PayPal Użytkownika (aby uzyskać dalsze informacje na temat warunków, jakie muszą spełniać przedmioty, zobacz punkt 13.3); 

13.2 Jakie wymagania należy spełnić, aby podlegać ochronie kupujących w systemie PayPal?
Aby podlegać ochronie kupujących w systemie PayPal, Użytkownik musi spełnić wszystkie przedstawione niżej wymagania:

  1. Opłata Użytkownika musi zostać uiszczona za kwalifikujący się przedmiot i zrealizowana z konta PayPal Użytkownika (aby uzyskać dalsze informacje na temat warunków, jakie muszą spełniać przedmioty, zobacz punkt 13.3); "

nie zalozyles konta Paypal i nie jestes chroniony.

 

Zaplaciles karta i kontaktuj sie z karta w sprawie roszczen.

Odpowiedzi (3)

Odpowiedzi (3)

baszar_teg
Użytkownik

Sprzedający dobrowolnie dokonał zwrotu wpłaty, więc nie iałem mozliwości przetestowania ochrony 🙂

baszar_teg
Użytkownik

Po założeniu konta paypal i podłaczeniu karty, transakcja prawidłowo zaimportowała się do historii i mogę kliknąć "zgłoś problem".

Na razie próbuje się dogadać ze sprzedawcą.

baszar_teg
Użytkownik

Do dla porzadku jescze: gdybym teraz załorzył konto i podłączył kartę którą wtedy płaciłem, ochrona pewnie też nie zaistnieje?

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay