Płacić czy nie?

kary*86
Użytkownik

Witam, kupiłem przedmiot od nowego uzytkownika e-bay (ja tez jestem nowy). Cena była baaardzo okazyjna, sprzedawca miał do sprzedania 100 sztuk. Zaraz po kliknięciu kup teraz rozpocząłem procedurę zapłaty, doładowjąc konto w paypalu. Trochę to trwało a w międzyczasie otrzymałem maila od serwisu e-bay o następującej treści:

"Z naszych danych wynika, że jesteś licytantem lub kupującym w tej i / lub innych aukcjach sprzedającego, który wystawił powyższy przedmiot.

Informujemy, że wszystkie aktywne aukcje tego sprzedającego zostały usunięte, a jego konto zawieszone.
Ze względu na obowiązującą zarówno eBay jak też naszych użytkowników Zasadę Zachowania Poufności nie możemy udzielić Ci specyficznych informacji dotyczących podjętych przez nas działań. Zdecydowanie odradzamy Ci jednak realizację transakcji z tym sprzedającym. Nabywanie przedmiotów poza serwisem eBay od użytkowników wykluczonych z naszej społeczności jest przedsięwzięciem bardzo ryzykownym i nie podlega standardowej ochronie serwisu eBay.

Aby uzyskać więcej informacji o zasadach związanych z zakupem lub sprzedażą artykułów poza eBay, przejdź na poniższą stronę Pomocy:..."

 

Wstrzymałem się więc od zapłaty.

Jednak, jak poźniej się okazało ani aukcje ani konto tego użytkownika nie zostało zablokowane a przedmiot wciąż znajduje się w zbiorze "jeszcze niezapłacone"

 

Co powinienem zrobić

 

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

napisał Ci doświadczony ebayer nie płać koniec kropka to nie płać, ja też bym nie zapłacił

 

co kupiłeś i od kogo to my wiemy

 

a co się robi w takich sytuacjach to się pisze do sprzedawcy, że nie jest się już zainteresowanym;  on otwiera spór, Ty go potwierdzasz, on dostaje zwrot prowizji, Ty nie otrzymujesz ostrzeżenia, i możecie sobie opinii wystawić, ale ponieważ on jest nowy to raczej nie będzie wiedział jak to zrobić

 

ale możesz mu napisać dam Ci instrukcję

 

wchodzi w zakładkę sprzedane następnie odszukuje Twój nick rozwija niebieski trójkącik nast. klika otwórz sprawę o zaległą płatność, nast. Kupujący i sprzedający uzgodnili, że transakcja nie zostanie ukończona, nast. Kupujący nabył przedmiot przez pomyłkę lub zmienił zdanie i zatwierdź

Odpowiedzi (3)

Odpowiedzi (3)

kary*86
Użytkownik

Bardzo dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie 😉

Pozdrawiam

kary*86
Użytkownik

nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany... ja tego maila dostalem juz po kliknieciu w kup teraz czyli kiedy juz zawarłem umowę ze sprzedawcą. Aukcje nie zostały zablokowane (w tej chwili sprzedawca sprzedał już około 30 sztuk) choć e-bay napisał, że blokują jego aukcje i konto. A jednak wciąż kwota do zapłacenia wciąż znajduje się w moich należnościach.

 

Nie kupuj. Kropka.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay