Oszustwo na ebay! Proszę o pomoc

Witam! Sprawa wygląda tak, zakupiłem telefon na (polskim) ebayu 25 sierpnia, zrobiłem przelew 26 , wszystko fajnie, sprzedawca wtedy (tego 26) powiedział że wyślę przedmiot dzisiaj albo jutro. Niestety kontakt ze sprzedającym się urwał, usunął on konto na ebayu (stąd wnioskuje, że zostałem oszukany) a telefonu jak nie było tak nie ma. Mam wiadomości, gdzie jest podane jego imię i nazwisko, adres, numer konta, z tym że nie wiadomo czy dane nie są fałszywe, nie wiem co mam teraz robić, widziałem, że telefon kupiło od niego kilkanaście osób, więc oni pewnie też zostali oszukani. Telefon na dobrą sprawę powinien już być, ale niestety... Tak więc co mogę teraz zrobić? Czy warto iść na policję? Wydaję mi się, że oleją sprawę... Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje 

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (4)

Odpowiedzi (4)

i zapewne zaplaciles hajs przelewem, a nie poprzez PayPal, jesli bys zaplacil poprzez PayPal to bylbys chroniony w 100%

 

oczywiscie ze warto isc na policje, zrob wydruk z aukcji + potwierdzenie zaplaty przelewem i biegiem marsz ;d

Jesli sprzedawca z Polski to jak najbardziej na policje ale jesli z zagranicy to ... sam musisz wiedziec czy warto bo szanse na odzyskanie kasy marne a latania po policjach duzo.

Na policje - oni reaguja, zbuieraja fakty az go przyskrzynia wczesniej czy pozniej
Mam wrażenie, że kupowaliśmy na tej samej aukcji, bo u mnie przypadek identyczny. Poczekam do poniedziałku i jeśli nie otrzymam przesyłki, chyba wybiorę się na policję. 😕
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay