Długi czas oczekiwania czy oszustwo?

arturk161
Użytkownik

Witam,
Jakiś czas temu kupiłem u pewnej Pani dwa telefony iphone 4s 16 gb i macbook'a air 13 z najlepszą konfiguracją. Użytkownik nie miał żadnych pozytywów, ale kontakt był bardzo dobry, sprzęt miał być z USA (wysyłaniem zajmuje się mąż tej kobiety), a towar był na licytację. Za macbook'a dałem 2300 zł, a za telefony po 1600 zł. Czy możliwa jest taka cena? Wykluczając kradzież, czy mógłby dostać sprzęt np. na firmę? Nie mniej jednak, zmierzając do sedna, kobieta dalej utrzymuje ze mną kontakt i utrzymuje, że towar jest w Urzędzie Celnym (wysłała to podobno zwykłą amerykańską pocztą - USPS). Chciałbym się zatem zapytać, czy towar sprowadzany z USA może długo leżeć w Urzędzie Celnym? I czy mogą ją oskarżyć o przemyt, jeżeli sprowadza dużą ilość sprzętu? Dodam, że innym kupującym podawała ciągle te same dane.

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zazadaj od sprzedawczyni numeru do sledzenia przesylki.

Jesli wie ze przesylka jest na cle tzn ze taki numer posiada bo tylko taki numer pozwala zdeterminowac gdzie w danym momencie jest przesylka.

 

Mam nadzieje ze placiles przez Paypal...?

 

Jesli numeru nie dostarczy to otworz spor na Paypal.

Po pewnym czasie eskaluj spor do rangi roszczenia jesli nie bedzie ani przesylki ani numeru do sledzenia bez wzgledu na to co bedzie pisala sprzedawczyni i co obiecywala.

 

Otrzymasz zwrot pieniedzy przez Paypal jesli tak zadecyduja.

 

Jak dawno kupiles?

 

Mozesz podac linki do aukcji?

 

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

arturk161
Użytkownik

Nie płaciłem przez paypal, bo kobieta twierdziła, że nie umie skonfigurować i woli na konto. Wiem, że głupio zrobiłem, ale połknąłem to.

Dostałem numer paczki - R342636768PL First Mail ale wydaje mi się podejrzany, poza tym kobieta twierdzi, że w Polsce nie można już śledzić paczki (ciekawe...)

linki do aukcji:

http://www.ebay.pl/itm/270898671123?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.pl/itm/270899210174?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

nie chce cie martwic ale to wyglada na oszustwo.

Poczytaj jej opinie.

Chyba mozesz jeszcze otworzyc spor na Ebay o nie otrzymanie przedmiotow (otworz dwa spory -  na kazda aukcje jeden).

 

A pozniej na policje bo ta panienka mieszka w Polsce to sa szanse ze ja uspokoja aby nikogo wiecej nie oszukala.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay