prośba o identyfikację prawdziwości dowodu nadania przesyłki z niemiec

Witam.Mam prośbę ,czy ktoś moze mi pomóc w rozpoznaniu prawdziwości dowodu nadania przesyłki poleconej z niemiec,na moje zapytanie o pieczątki i datę nadania sprzedajacy podał mi kilka różnych wersji,i wysłał mi skan tego dowodu http://www.auction-factory.eu/ebay/wertbrief.jpg napisał mi że w niemczech nie dają pieczatek,a wszystko jest w kodzie elektronicznym,na tym dokumencie widnieje jedynie PL i obok niepoprawnie zapisane moje nazwisko ,powołuje się cały czas na nr.przesyłki i każe mi szukać u nas na poczcie.Suma na kwicie się też nie zgadza jest zaniżona ze 100 na 85 euro.Zapłacone było poprzez PayPal ponad miesiąc temu,złożyłem reklamację za pośrednictwem PayPal,dostałem od nich 2 wiadomości i nie wiem co dalej robić?

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (10)

Odpowiedzi (10)

Dzięki forumyabe,za wiadomość i bezinteresowną pomoc,jutro napiszę prośbę do sprzedawcy o skan Nachforschungsantrag,do Polski jak by list doszedł, dostałbym awizo dwu krotnie,pytałem na poczcie ,powiedziano mi że z dokumentu wynika że jest to list wartościowy i raczej jest niemożliwe żeby taki list w polsce zaginął,i jeżeli nadawca złoży reklamację wtedy w pierwszej kolejności wezwą mnie na pocztę i powiadomia że taka reklamacja została założona .O dalszym rozwoju sprawy powiadomię Cię na forum.Serdecznie pozdrawiam i dziękuję wacek61
forumyabe
Użytkownik
Hi, dzwonilam dzisiaj na poczte niemiecka. Otoz wszystko sie zgadza, paczka byla nadana 25.08.06. a we Frankfurcie byla 28.08.06. Dalszych informacji poczta nie udziela. Popros sprzedawce, zeby ci przyslal skan tego: Nachforschungsantrag. Wtedy masz pewnosc, ze on cos w tym kierunku robi. Sprzedawca wyglada na uczciwego, ma 99,9% pozytywnych opinii. Sluchaj, w Niemczech jest tak, jak np. dostaje paczke z zagranicy, to dzwonie tu na poczte, mowie numer paczki z kraju, w ktorym zostala wyslana i dostaje nowy numer tej samej paczki. Numer sie zmienia w kraju docelowym. Moze jest tak samo w Polsce? Pozdrowienia.
Cześć.Dziekuje za chęć pomocy,wylicytowałem u gościa w sumie 9 aukcji na łaczna kwote 97,44 euro oto jedena z tych aukcji,obok nr.170014115100 ,pozostałe 8 aukcji były podobne (aukcje nie były prywatne) zapłaciłem je przez Paypal,sprzedajacy nie podaje numeru tel.mam jedynie email oto on:ebay@auction-factory.de na liczne moje emeile przedstawił mi 3 różne wersje,które nie trzymały się kupy,na 3 moje kolejne prośby o skan dowodu nadania wysłał mi ten skan,odpisał mi że poczta w niemczech nie daje pieczątek,prubowałem sprawdzić ten nr.nadania na stronie Deutsche Post wychodzi że taka przesyłka przeszła przez terminal przesyłek międzynarodowych w Frankfurt dnia 28,08,2006 ale nie podają do kogo i do jakiego kraju.Odpisał mi równierz że złożył reklamacje,ale potrwa to kilka tygodni,nie wiem czy nie jest to gra na czas ,bo jak mi wiadomo sprawy takie wygasają po jakimś czsie,a minęło od zakończenia aukcji już półtora miesiaca.Dziekuje z góry za pomoc.
izabelas9916
Użytkownik
czesc ! musze Cie poinformowac ze ktos chyba Cie oszukal sama mieszkam w niemczech i wiem jak te sprawy wygladaja!!! co prawda dopiero zaczynam sprzedawac na pl ebay ale wiem ze pieczatke np.daty daje kaz bank w niemczech. jesli osoba ma firme w niemczech posiada rownierz swoja pieczatke ktora moze postawic . wiec cos tu nie pasuje . jak chcesz moge Ci pomuc podaj nr.tel lub e-meil do osoby ktora nie wywiazala sie ( oczywiscie jesli tranzakcja nie byla polufna )
Witaj forumyabe dzięki za podpowiedż,rzeczywiście jest tam taki sam kwit,w odrużnieniu od tego co dostałem jako skan powinna być wypełniona rubryka po prawej z adresem odbiorcy i oprucz numeru przesyłki nad nią powinien być kod kreskowy a na skanie brak jest kodu,pisałem też do polaka mieszkajacego w niemczech,odpowiedział mi że wyglada na to ża kwit jest od nich,ale pewności też niema co do prawdziwości,sam niewiem co o tym sądzić,daty nadania też nigdzie na nim niema,wg.wzoru powinna być,pisałem w tej sprawie do przedstawicieli ebay w polsce,ale tam też nie potrafią mi odpowiedzieć co do oryginalności tego skanu.Jeszcze raz dzieki.Pozdrawiam Wacław
forumyabe
Użytkownik
Hi, pomylka, nie Wert International, tylko: EINZELABFRAGE!
forumyabe
Użytkownik
Hi, jeszcze raz ja. Na tym linku musisz kliknac: WERT INTERNATIONAL (Przesylka wartosciowa miedzynarodowa).
forumyabe
Użytkownik
Hi, Link, http://www.deutschepost.de/dpag?tab=1&skin=hi&check=yes〈=de_DE&xmlFile=1474 potrzebna jest jeszcze koniecznie data nadania przesylki na poczcie w Niemczech, mozesz ja tam gdzies odczytac? Pozdrowienia.
Witam.Dziękuję za zainteresowanie moim problemem,link ten ze skanem dowodu dostałem właśnie od nadawcy i jest tam ten nr.przesyłki:VV 1084 8101 4DE pod nim PL siwierski-to moje nazwisko któro jest żle napisane,powinno być Siwiecki,ale to chyba niema wiekszego znaczenia.Są też tam inne kody,wynika z tego że auction-factory nadał na jednym kwicie kilka przesyłek,jako dowod nadania podaje mi własnie powyzszy numer,w odpowiedzi na moja reklamacje zlozona przeze mnie w paypal też podał ten numer jako dowod nadania,nie wiem co o tym sadzic,cała sprawa toczy się juz trzy tygodnie.Zgory dziekuje za pomoc Waclaw
forumyabe
Użytkownik
Hi, postaram Ci pomoc, ale potrzebuje numer tej przesylki. Na tym linku, ktory podales nie ma numeru tej przesylki. Pod kodem elektronicznym powinien byc ten numer (ten numer pod kodem na linku jest numerem miasta, w ktorym przesylka byla wyslana). To prawda, ze w Niemczech na Poczcie nie daja pieczatek. Pozdrowienia.
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań