Sprzedawca odmawia wysłania zakupionego przedmiotu

Witam, Wygrałem aukcję na eBay.de, dokonałem przelewu, sprzedający poinformował mnie, że pieniądze doszły, już wysyła przedmiot, czekałem. Po kilku dniach napisał mi w emailu, że nastąpiła pomyłka, że w opisie wystawianego przedmiotu napisał, że sprzedaje jako uszkodzony, a teraz okazało się, że jest jednak sprawny i proponuje mi zwrot całej wpłaconej kwoty. Mam pytania zasadnicze: 1)czy po zakończonej aukcji i wpłaceniu wylicytowanej kwoty sprzedający może się z niej wycofać, tak jak próbuje to zrobić mój sprzedawca, czy musi sprzedać i koniec, bo aukcja to rodzaj umowy kupna-sprzedaży? 2)Co mam dalej robić? Pozdrawiam Grzegorz

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

miron096
Użytkownik
2 lata temu kupiłem w niemczech maszyne i pojechałem po nią osobiście z kolegą który mieszka w Niemczech - przed wyjazdem umówiłem się na konkretny dzień odbioru telefonicznie. Na miejscu nikogo nie było a klient nie odbierał ode mnie telefonu - po czekaniu cały dzień podjechaliśmy na Policje z pytaniem co mamy robić - no i na tym komisariacie była Przeurocza Niemiecka Policjantka która wykręciła jego nr.telefonu z komisariatu i jak klient odebrał to zapytała go czy sam wyda nam tą maszynę czy ma przyjechać Policja razem ze nami do jego domu. Oczywiście miałem wydruki że to ja kupiłem tą maszynę. Po 1 godzinie mieliśmy maszynę na aucie. Na moje to wszystko zależy od gościa który coś sprzedaje i czy Ktoś wam w tym pomoże jeżeli nie można się z klientem dogadać. Pozdrawiam
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań