Inna cena w paypal niż całkowita w aukcjach - dopisane pozycje

da.bo35
Użytkownik
Dobry wieczór. Kupowałam już kilkakrotnie zagranicą, teraz mam problem z jedną aukcją. Kupiłam kilku przedmiotów. Cena za wszystko + wysyłka około 100 dolarów. I tak jest podane na stronie ebay. Gdy przechodze do płatności przez paypal, pojawia mi się komunikat, że "bedizesz przelewać 1830 zł" i "że jest przekroczopny limit, więc musze zweryfikowac kartę". Do tej pory płaciłam z paypala wyższe sumy niż 100 dolarów i było ok. W szczegółach płatności na paypalu mam INNE sumy niż w aukcji. Tzn. do każdego przedmiotu sa DOPISANE pozycje za "Wyszczególniona opłata za wysyłkę" około 35 dol./szt. "Wyszczególnione ubezpieczenie" po 10 dolarów za szt. Jak to razem podliczyć, to suma wielokrotnie! przekracza te 100 dolarów z aukcja + wysyłka. Sta pewnie wzięlo się to 1800 zł + brak limitu. Nie rozumiem, co się stało. Nie chcę weryfikowac karty i zwiększać limitu . Prosze o pomoc - co zrobić. Dziekuję!

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (7)

Odpowiedzi (7)

Na Ebay.com mozna uzyc opcji kalkulowanej metody wysylki (tuz ponizej "Handling time") gdzie sprzedawca moze dodac, do kosztow wysylki, oplaty np. za pakowanie (moze i za ubezpieczenie, ale nie jestem pewien) + moze ustalic dokladna metode obliczania oplaty w zaleznosci od wagi, rozmiaru paczki. Oplata ta nie jest pokazywana na aukcji a dopiero przy dokonywaniu zaplaty. Taki chwyt nie jest zbyt dobrze odbierany przez kupujacych i nie jest ta oplata problemem jesli jest niewielka i mozna ja uznac za realistyczna. Jesli jednak wykracza ona wyraznie poza rozsadne ramy to mozna to zglosic do Ebay jako przesadne oplaty dodatkowe (excessive additional charges lub excessive shipping charges). Radze zawiadomic sprzedawce o swoim rozczarowaniu i moze zrezygnuje on z tej oplaty a jesli nie to mozesz odstapic od transakcji ze wzgledu na nieuzasadnione ukryte koszty. Sprzedawca w ten sposob unika oplat finalnych ktore nie sa naliczane od kosztow wysylki(Ebay traci pieniadze). Nie wiem jak na innych Ebayach ale a polskim ta opcja nie jest dostepna. Cytat: "Handling cost - Calculated shipping only Enter your handling fee(if any). This amount will not be shown separately to buyers but will be added to the total shipping cost." Na innych Ebayach moze byc jeszcze inaczej.
da.bo35
Użytkownik
Dzięki wielkie za wyjaśnienie. Mam nadzieję,ze ten wątek się komuś przyda. Sprzedający sobie pododawał ubezpieczenie, przemnozył wysyłkę za poszczególny przedmiot razy dwa, sprzedawca z ebay.com. W taki razie rezygnuję z aukcji.
Jeśli to sprzedawca z małym dorobkiem to może poprostu coś pokrcił w ustawieniach albo mie umiał tego wszystkiego poprawnie skonfigórowac, ja właśnie wystawiłem kilka aukcji po raz pierwszy i aż się boje jak ktoś coś kupi to jakie tam otrzyma płatności i będzie zahodził w głowe jacy to oszuści są w Polsce :) pozdrawiam
da.bo35
Użytkownik
Dzięki, samo pojęcie limitu teraz zrozumiałam. Nadal nie rozumiem złego wyświetlania w paypalu nadmiernych kosztów - czy możliwe, ze sprzedawca celowo tak pozaznaczał? Aby - nie wiem, naciagnąć, zarobić, odstraszyć klienta./jeden z tych przedmiotów kupiłam śmiesznie tanio/. Nie sprzedaję niczego, więc nie wiem, jak to wygląda z drugiej strony - ze strony sprzedawcy. Na ile taki wpis zależy od sprzedawcy - jeszcze raz podkreślę, ze na stronie aukcji po 'poproś o rachunek' pojawia się suma ok. 100 dolarów, prawidłowa. Dopiero w paypalu jest inaczej.
Ten limit - to jest łączna suma Twoich zakupów w ciągu roku i jak będziesz szalec z zakupami to go zaraz osiągniesz i będziesz zmuszona do powiązania PP ze swoją kartą pozdrawiam
da.bo35
Użytkownik
Dziekuję za szybką reakcję. Własnie jestem już po "podaj koszt całkowity". I koszt na stronie ebaya za wszystko u tego sprzedawcy wynosi ok. 100 dolarów. Cena w paypalu jets inna - czy to sprzedawca coś wpsiał, czy automat dziwnie przeliczył? Aha Kupuję z innego konta, nie z tego tutaj.. Kupowałam juz na ebayu za 200 dolarów + wysyłka 40 = nie było żadnych problemów. Czy to moze być jakies oszustwo - na zasadzie on powpisywał rózne ceny i koszty?
zakladam ze kupilas od tego samego sprzedawcy. czy sprzedawca oferowal znizki kosztow wysylki przy zakupie kilku przedmiotow? jesli nie to pewnie musisz zaplacic taki sam koszt wysylki dla kazdego przedmiotu. jesli nie wiesz to zapytaj najlepiej ZANIM kupisz o laczny koszt wysylki kilku przedmiotow. ew. na stronach po kliknieciu Zaplac teraz kliknij cos w stylu Popros o podanie kosztow calkowitych i sprzedawca powinien podeslac fakture / rachunek w ktorym to wszystko powinno byc podliczone
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay