Dlaczego ebay usuwa niemieckie odznaczenia z drugiej wojny światowej?

empieniek
Użytkownik
Witam, nie rozumiem dlaczego moje aukcje z oryginalnymi niemieckimi medalami z okresu drugiej wojny światowej są usuwane. Wystawiałem takie odznaczenia na allegro i nie było nigdy żadnego problemu. Przecież polskie prawo nie zabrania sprzedaży/kolekcjonowania oryginalnych niemieckich odznaczeń z okresu drugiej wojny światowej. A jak zabrania tego kraj kontrahenta, to niech nie kupuje. Przecież nie dostosowujemy się np. do Iranu. Przejrzałem listę przedmiotów zabrionionych. Nie są tam wymienione niemieckie odznaczenia z okresu drugiej wojny światowej, a mimo to aukcje moje zostały usunięte. Idąc dalej wg. maila od ebay: Powód usunięcia aukcji to: "Materiały o charakterze obraźliwym" Naprawdę nie uprawiam polityki, ale nie rozumiem jak niemieckie odznaczenia mogą mieć charakter obraźliwy. Tym bardziej, że w ww. dziale jest napisane: "Zgodnie z tymi zasadami eBay ma prawo, według własnego uznania, usuwać przedmioty i zwracać opłaty za wystawienie w przypadku, gdy dany przedmiot lub opis stanowi graficzne przedstawienie przemocy lub jej ofiar i pozbawiony jest zasadniczej wartości społecznej, artystycznej lub politycznej. Na przykład eBay może nie zezwolić na sprzedaż fotografii dokumentujących miejsce zbrodni lub zdjęcia z kostnic, dopuszczając zarazem dokumentalne programy wojskowe lub fotografie ofiar wojen" Przecież jest to oryginalne odznaczenie wojskowe. Jest to przedmiot, który jest częścią naszej tragicznej historii i nie można się jej wypierać, starać zapomnieć się o niej. Jeżeli będziemy wymazywać "świadków historii", niszczyć prawdę historyczną, to historia ta może się w przyszłości powtórzyć. A nie wolno do tego dopuścić. Trzeba przypominać o okropieństwe wojny, by nigdy więcej się to nie zdarzyło. Usuwanie aukcji z niemieckimi odznaczeniami z okresu II wojny światowej prowadzi wg. mnie do trywializacji hitleryzmu, kiedy to na ebay-u jest obecnie wystawionych 2317 aukcji ze swastyką! A wśród nich takie jak: SWASTIKA CROSS SILVER STAINLESS STEEL RING BAND NEW 110432671205 I ta aukcja na przykład mnie obraża, bo nie wierzę że jest skierowana do buddystów, hindusów. Przecież jest to wymarzony prezent dla skinhead-a! I jest o wiele więcej innych przykładów: BRAND NEW 999 PURITY SILVER 1 GRAM BAR SWASTIKA BULLION 230381891313 Men's Buddhist Swastika Pendant Leather Cord Necklace 200376241839 WW II Block of NSDAP nazi Members Swastika Stamps 350254449058 Więc już się pogubiłem. Bo aukcji ze swastyką jest ponad 2000! I nawet tych historycznych ze swastyką jest wiele jak np.: ANTIQUE GERMAN WW2 NAZI 2 MARK SILVER COIN SWASTIKA 14 300352118469 Ponadto do mojej usuniętej aukcji jest bardzo podobna: Modell 1939/57: Infanterie Sturmabzeichen in silber 140349620663 Moja usunięta aukcja to: 220489445481 - Infanterie Sturmabzeichen medal german mark badge WW2 Więc jak wystawić niemieckie odznaczenia z okresu drugiej wojny światowej by ebay nie usuwał ich? A jeżeli usuwa, to dlaczego toleruje ponad 2000 aukcji ze swastyką, w tym przedmioty nowe i historyczne, a także te bardzo podobne do niemieckich odznaczeń z drugiej wojny światowej, tym bardziej że niemieckie odznaczenia nie są wymienione na liście przedmiotów zakazanych. Na aukcjach dodałem opisu typu: Przedmiot nie promuje ani nie gloryfikuje nienawiści, nietolerancji rasowej lub innych szkodliwych treści. Przedmiot stanowi część naszej tragicznej historii, która nigdy nie powinna zostać zapomniana. Chodzi tylko o sprzedaż przedmiotu związanego z naszą historią. Jeżeli chcesz go wykorzystać w celach niezgodnych z prawem nie kupuj!
Pokaż cały temat
Może nie zupełnie na temat ale chyba się trochę z tym wiąże. Rok temu na forum ebay.de kilku Niemców pluło się , że wystawili banknoty z Generalnej Guberni i "głupia maszyna " usuneła ich aukcje.Bo to maszyna wyłapuje niektóre słowa i automatycznie usuwa te aukcje.W tym samym czasie tutaj na forum też ktoś się wkórzał, że mu usuneli aukcje z banknotami z Iraku z czasów Sadama Huseina .Po prostu niektóre słowa trafiają na czarną listę, i ta lista się co pewien czas zmienia.
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań