Autoryzacja karty debetowej na Ebay.com

orion66xx
Użytkownik
Mam karte Visa Electron w mBanku. (karta debetowa) Jak próboje autoryzowac ja na Ebay.com to mam komunikat: Credit Card Authorization Failed! Credit Card Account Number : XXXX-XXXX-XXXX-XXXX (tutaj liczby ale wymazałem je) Expiration Date : Jan-31-07 Your credit card issuer does not permit this transaction. Please refer to your credit card issuer for more information. O co chodzi? Jak mogę rozpocząć sprzedaż na zachodzie! Karty kredytowej nie mam....

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (5)

Odpowiedzi (5)

banku wyjasnil sprawe. Jesli mnie pamiec nie myli, bank wydal inna karte....
valdus69
Użytkownik
squadack ma rację! Jest tylko jeden problem, tzw. karta internetowa nie zawsze jest autoryzowana za granicą, a już szczególnie w USA (kiedyś miałem taką kartę). W praktyce największą gwarancję dokonania płatności w sieci kartą daje typowa karta kredytowa (obojętnie czy jest to Visa czy MasterCard) ewentualnie classic, czyli też wypukła (tłoczone literki), ale bez osobnego limitu - pieniądze schodzą bezpośrednio z konta.
squadack
Użytkownik
Owszem - przy wszelkich płatnościach muszą przyjąć kartę _kredytową_ lub obciążeniąwą Visa (Classic, Gold itp.). Natomiast karta Visa Electron nie jest tym samym. Z polskich banków prawdopodobnie tylko Inteligo pozwala _debetowej_ karcie Visa Electron na transakcje tego typu. mBank załatwia problem bardzo prosto - wydaje 'wirtualną' kartę Visa, funkcjonalnie odpowiadającą kredytowej Visa Classic ale nadającą się tylko i wyłącznie do transakcji przez siec lub telefon - brak tłoczonego numeru i paska magnetycznego. Oczywiście możesz w mBanku mieć też normalną 'wypukłą' kartę kredytową Visa (Złota Rybka) ale na to musisz się wykazać zdolnością kredytową. Do eKarty takich wymagań nie ma, ponieważ ona tylko udaje kartę kredytową i można na niej działać w ramach samodzielnie ustalonego limitu, który nie może przekroczyć posiadanych na koncie środków. RoMan
hipek_z_kanapy
Użytkownik
albo zakłądasz konto na ebay.com i proponujesz płatnosci typu moneybookers lub podobne albo masz lipe,prawnie rzeczywiście tak jest że karta visa jest akceptowana na całym swiecie i np paypal odmawiajac ci jej autoryzacji czy inne płatności łamia prawo ale cóz normalka ,z centrali visa dostałem informacje ż emusza akceptowac tą karte i kropka ,i należy sie zwrócić do wystawcy karty w celu ZŁOŻENIA reklamacji czy czegoś podobnego ,i twój bank powinien to załatwić ,tylko ze u nas sa matoły i jak zadzwoniłem(do swojego ) banku i powiedziałem sytucje to byli zdziwieni i tez powiedzieli że to niemołżiwe skierowali mnie żebym zgłosił to do ich biura i ooni sie skontaktuja z takowym serwisem ,czekam jużmiesiąc sami nie wiedza co zrobić szkoda zachodu załoz se money B i sprzedawaj bo inaczej to tylko neró sie najesz.
squadack
Użytkownik
Wystąp do mBanku o wystawienie eKarty. To jest 'wirtualna' karta kredytowa - wystarczy do zarejestrowania się i płacenia za usługi eBay.com RoMan
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań