Blokowanie płatności przez PayPal !!!

Dlaczego Paypal blokuje wypłatę płatności, kóre wpływają od polskich kupujących ? Dwie transakcje pod rząd, za które otrzymałam przelewy przez Paypal - w Polsce zostały zablokowane, jednocześnie przelewy na wyższe kwoty realizowane np. z Turcji nie są blokowane.

To jakiś skrajny brak logiki - w jednej transakcji jestem wiarygodna a w innych nie ? Poza tym dlaczego w ogóle jakiś "światły" pracownik uznał moje transkacje za potencjalne oszustwa ?!

Następna sprawa - "odbijanie piłeczki" - PayPal zablokował mi płatność ale nikt tam nie jest w stanie tego naprawić (?) i odsyłają mnie do eBay.pl - za to z eBay już otrzymałam jeden mail że dysponentem jest PayPal. Kogo tam zatrudniają ?

To mam we wszystkich aukcjach zaznaczyć aby polscy kupujący nie płacili przez Paypal bo transakcje są blokowane ?

Poza tym od dwóch dni eBay.pl milczy, za to zablokowano mi kolejną wypłatę pieniędzy !

Przepraszam bardzo ale sprzedaję nie po to, aby pieniądze za moje rzeczy wpływały na konto jakiegoś podmiotu, który notabene pobiera za to opłaty ale po to aby tymi pieniędzmi dysponować ! Poza tym tryb rozpatrywania odwołań jest debilny - mam m.in. dostarczyć dowód odbioru (!!!) - jakim cudem ? Mogę dostarczyć skan dowodu nadania ale nie odbioru - bo takiego czegoś nie wystawia Poczta Polska !

To pracownicy PayPal.pl tego nie wiedzą ?

Płatność może też zostać odblokowana jeśli kupujący wystawi mi komentarz pozytywny - ale przecież komentarze nie są obowiązkowe ?

To mam czekać 21 dni na to aż jakiś pracownik PayPal uzna że jednak nie oszukałam ?!

Co to w ogóle jest - jakim prawem PayPal ocenia zdolność do oszustw ? Wg prawa polskiego oszustem można kogoś nazwać dopiero po prawomocnym wyroku sądu !

Tego też pracownicy PayPal nie wiedzą ?

Kto tam jest zatrudniony ?!

 

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

Myślę, że podobnie jak na Allegro - kombinatorzy, którzy czyhają tylko na okazje, aby dobrać się do nie swojej kasy.

 

Składam reklamację za reklamacją, bo mnie już irytuje taka polityka. Blokuje się należność za przedmiot oraz jego wysyłkę (!!!) czyli to znaczy, że Sprzedający ma pokrywać koszty wysłania przedmiotu/ów z własnej kieszeni a później modlić się o to, aby Kupujący okazał się uczciwy i wystawił komentarz szybciej niż po 3 tygodniach, nie mówiąc już w ogóle o sporach rozpoczętych przez nieobeznanych z procedurami pocztowymi użytkowników.

 

Bez sensu. W sumie nie dziwię się, że na Aukcjostacie mają dopiero 5 miejsce z 236 tys. aukcji, podczas gdy Allegro ma ich ponad 16 milionów (!). Traktowanie Sprzedających jak złodziei i bandytów jest po prostu skandaliczne.

Cały pic polega na tym, że paypal może zablokować konto pod byle pretekstem, np. podejrzewając że komuś udostępniłeś swoje konto. Udowodnić ci tego nie mogą, ale ty też. Właściwie pieniądze klienta nie powinny ich obchodzić, ale taki zapis w regulaminie jest celowo, żeby przez jakiś czas zatrzymać kase. Biedni obywatele Luksemburga muszą z czegoś żyć.
Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay