Sprzedaż do USA (i nie tylko) - jak najlepiej rozwiązać sprawę cła?

Czy może ma ktoś praktykę w oficjalnej sprzedży poza kraje UE i potrafi powiedzieć, jak najwygodniej załatwić sprawę cła? I nie chodzi mi o przerzucenie tego na kupującego, tylko o załatwienie tego tu w Polsce, bo tylko dzięki temu mogę oficjalnie wystawić fakturę (a może się mylę?).

Jakie są tego koszty? Ile to trwa? Czy doliczacie opłaty celne do kosztów wysyłki, czy jakoś inaczej?

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Zaakceptowane rozwiązania (2)

narobisz sobie klopotu - kazdy kraj ma inne stawki - wiec jak bedziesz liczyl? Uaktualnkial? Stawki celne sie zmieniaja wiec musialbys przed kazda wysylka sprawdzac . Zmora...

 

Przyjetym jest ze odbiorca oplaca . Nawet  w Global Shipping (na razie chyba tylko na Ebay.com) oplaty graniczne naleza do kupujacego. Oplaty te sa naliczane mu z gory przez Ebay. 

 

 Niektorzy przewoznicy przyjmuja przedplacone oplaty graniczne. Chyba Fedex do nich nalezy

dlaczego sprzedawca mialby miec prawo wliczania cel w ramach kosztow wysylki? 

 

to kupujacy ponosi takie oplaty i powinien sie z nimi liczyc, tak jest przy zakupach z usa do polski

 

ja bym dodal do oferty info o tym ze kupujacy z kraju, gdzie pobierane sa cla za towar z UE, musi liczyc sie z ew. clami, oplatami importowymi itp. + wyjasnil temat z wybranym przewoznikiem

 

 

Odpowiedzi (0)

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay