o co chodzi z opłatami importowymi ?

Czy to znaczy ,że nie płacę już cła oraz podatku w Polsce. Ostatnio kupiłam sweter w USA. Koszt przesyłki był kolosalny, ponieważ składał się z opłaty za wysyłkę oraz z opłat importowych. W swej naiwności myślałam ,że są to koszty jakie bym musiała ponieść w Polsce, ale okazało się ,że nie! Sprzedwca wysłał w paczce fakturę na kwotę większą niż 150EUR i tym sposobem naliczono mi cło od tej kwoty, plus za koszt przesyłki 87$, plus podatek. Tym sposobem mój zakupiony sweter kosztował mnie 100% więcej niż kwota licytacji. Koszmar, który mnie znięchęcił do dalszej zabawy w ebay. Czy można zrezygnować z opłat importowych ? Pytam ponieważ nie wszyscy sprzedawcy mają ją w opcji.

Pokaż cały temat

Nie powinnas placic oplat granicznych bo oplacilas je z gory ale wyglada to na nieporozumienie by nie powiedziec nieuczciwosc.

 

Oplaty graniczne czy importowe jak je zwa placi sie z gory w programie Ebay Global Shipping. Czy sprzedawca wyslal do ciebie przez Global Shipping?

 

Moze nadal przez Fedex ktory o ile wiem oferuje oplate importowa z gory.

 

W uproszeniu wygladato tak ze sprzedawca wysyla do firmy ktora zajmuje sie odprawa i ta firma nadaje przesylke poczta lub innym przewoznikiem.

 

Tu jest troche o tym.

 

http://community.ebay.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?filter=labels%2Clocation&location=forum-bo...

 

Radze zawiadomic sprzedawce o tej oplacie i poprosic o zwrot tych oplat importowych ktore pobral a jesli nie to otworzyc spor na Ebay.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań