Odpowiedz
Highlighted
Użytkownik
Posty: 3
Zarejestrowany: ‎07-05-2018
Zaakceptowana odpowiedź

sprzedaż na ebay.de

Witam, przeczytałem już wiele tematów i dział pomocy ebay, ale nadal niektóre informacje mi się nie spinają lub się wykluczają.
Założyłem konto na ebay.pl. Loguje się przez ebay.de i tam wystawiam aukcje, które są widoczne na niemieckim ebayu. Mam 0 komentarzy, adres do zwrotów podany jest niemiecki, ale wiadomo dane firmowe polskie. Jak Niemcy do tego podchodzą? Jestem dla nich niewiarygodny nawet z paypalem? Czy lepiej zadbać o komentarze? Mam mało wyświetleń aukcji choć też sprzedaje drogi towar wiec może to być przyczyna. Jak można wypromować na ebay.de swoje aukcje? Z tego co czytałem w jednym miejscu to nie ma czegoś takiego, ale w innym miejscu piszą że muszę mieć dobre komentarze i będę miał taką możliwość. Najbardziej zależy mi na pojawianiu się moich aukcji wysoko na liście jeżeli ktoś szuka czegoś podobnego do moich przedmiotów. Jest na to jakiś sposób, bo tak jak mówie różne źródła podają różnie więc domyślam się że to się ciągle zmienia więc jak jest teraz?

Użytkownik
Posty: 1 754
Zarejestrowany: ‎26-01-2006

Dot.: sprzedaż na ebay.de

odpowiedź dla shekina_pl

Mozna bez przeszkod sprzedawac w niemczech majac polskie konto czy dane, choc przydaje sie juz jakas historia sprzedazy (opinie) i pewnie sa kupujacy 'patrioci' ktorzy wola kupowac od lokalnych sprzedawcow. niemiecki adres do zwrotow jest jak najbardziej ok ale trzeba pamietac ze kupujacy (w sumie wszedzie teraz) sa rozbestwieni i oczekuja ze sprzedawca przyjmie kazdy zwrot i niekiedy go jeszcze sfinansuje. Mozna promowac oferty > https://strefasprzedawcy.ebay.pl/reklamy

Użytkownik
Posty: 3
Zarejestrowany: ‎07-05-2018

Dot.: sprzedaż na ebay.de

odpowiedź dla pogues2005
No historię sprzedaży to wiadomo, ktoś musi zaryzykować i kupić od sprzedawcy z zerowym dorobkiem. Jeżeli chodzi o zwroty to sprzedaje duże rzeczy gdzie wysyłka to czasem nawet powyżej 500 zł więc nie mogę mogę jej finansować, a co dopiero zwroty. Moim klientem jest raczej zamożny klient więc nie będzie się martwił kosztami, więc muszę zadbać o opinie. Najbardziej właśnie zastanawiam się czy nie zraża ich polski adres, który wyświetla się na każdej aukcji. Może w przyszłości założę firmę w niemczech, ale najpierw muszę się rozbujać. Dzięki za linka do promowania aukcji. Na pewno spróbuję.
Użytkownik
Posty: 3
Zarejestrowany: ‎07-05-2018

Dot.: sprzedaż na ebay.de

odpowiedź dla pogues2005

Udało mi się sprzedać towar i ktoś wybrał odbiór osobisty. Nie wiem czemu ebay naliczył prowizję od odbioru osobistego od kwoty dostawy. Czy zna ktoś odpowiedź?

Użytkownik
Posty: 1 754
Zarejestrowany: ‎26-01-2006

Dot.: sprzedaż na ebay.de

odpowiedź dla shekina_pl

tzn. przy odbiorze osobistym masz ustawiony koszt wysylki w konkretnej kwocie a nie 0 euro ?

 

Cytat z info o oplatach dla firm na DE:

 

Die Verkaufsprovision fällt an, wenn ein Artikel bzw. wiedereingestellter Artikel verkauft wird. Sie berechnet sich nach dem Gesamtpreis, d.h. nach dem Verkaufspreis inkl. MwSt., den Kosten für Verpackung und Versand und den sonstigen Kosten, wie zum Beispiel zusätzliche Versicherungen oder Geschenkverpackungen. Bei Rabatten auf die Verkaufsprovision ist die Bezugsgröße für den Rabatt der Verkaufspreis einschließlich MwSt.