anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesprawiedliwia opinia -przykład cwaniactwa kupujących

Otrzymałem negatywa,kupujący twierdził jakoby przedmiot był używany i ostrzony (z niewiadomych powodów) i nie miał "factory edge"

No proszę,a jednak  okazało się że przedmiot jest zgodny z opisem bo sprzedał "mój" przedmiot na aukcji i w opisie było "factory edge"

 

Przed wystawieniem negatywa kupujący próbował wyłudzić pieniądze lub drugi przedmiot.

 

Ebay twierdzi że wszystko jest OK

Wiadomość 1 z 18
ostatnia odpowiedź
17 ODPOW. 17

Niesprawiedliwia opinia -przykład cwaniactwa kupujących

Ja miałam na dowodzie nadania wagę 0461 kg za 4 CD, dowód podjęcia przesyłki bez zastrzeżeń, oraz korespondencję odnotowaną na e-aby, jak chciał wyłudzić kupujący darmową wysyłkę, lub gratisowy CD, potem jak pisał, aby zrezygnować z transakcji, bo nie ma pieniędzy.

W zemście, że musiał kupić założył spór i napisał “pusta paczka”. PayPal kłamiąc, że zbadał sprawę oddał mu moje pieniądze i zostawił mu moje płyty.Moje dowody zostały zignorowane.

Po pewnym  czasie po zastraszeniu policją włoską oddał 50% pieniędzy i Paypal też uznał, że to żaden dowód. Mało tego musiałam zapłacić prowizję e-bay, bo oni uważają, że moja strata i brak sprzedaży jest nie ich sprawą. Paypal zabrał dwukrotnie za usługę podjęcia i oddania pieniędzy.

Takie tu panują prawa rodem z Kamczatki ery Stalina. Śmiać się chce jak to ci z Zachodu chcą Polaków uczyć demokracji i uczciwości. Strach się bać.

Wiadomość 11 z 18
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwia opinia -przykład cwaniactwa kupujących

tak ten świat jest skonstruowany. Ktos musi robić za tego którego sie strzyże a oni przyjeli zasade ze strzyże sie głównie sprzedających.. Nie ty pierwsza i nie ostatania którą na żywca oszukali.

Wiadomość 12 z 18
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwia opinia -przykład cwaniactwa kupujących

Postanowiłem dołączyć się do tego wątku. Klient ze stanów kupił ode mnie przedmiot 14 listopada i napisał mi, że coś mu nieodpowiada i zażądał zwrotu pieniędzy przez Ebay. Zrobiłem zwrot za przedmiot + koszt wysyłki a on odesłał do mnie przedmiot i teraz żąda ode mnie 22$ za koszty wysyłki odesłana przedmiotu i grozi mi, że jeśli mu nie oddam pieniędzy to wystawi mi negatywa. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Wiadomość 13 z 18
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwia opinia -przykład cwaniactwa kupujących

25 lat poddaństwa Panom Świata wyrobiło tam pogląd słabego kraju jakim jest Polska i niewolnictwem Polaków. Traktują nas jak niepełnosprawnych umysłowo i łoją jak się tylko da. Widocznie mają poczucie władzy nad nami. Chcą nam dyktować wszystko co im do łba strzeli. Mnie Włoch zmuszał do dania gratisowego CD, lub bezpłatnej wysyłki. Wyglądało to tak jakby mu się od Polaka należało. Tylko za co.

Jak odmówiłam to skłamał, że paczka pusta i straciłam 4 płyty CD, zapłatę za nie. opłatę pocztową, podwójny haracz Paypal, nawet za zwrot moich pieniędzy złodziejowi, prowizję e-bay i 30 min taryfy komórkowej do BOK PayPal.

Jak pokazuje nam EU mamy prawo tylko milczeć i ślepo wykonywać ich dyrektywy.

Ten kapitalistyczny raj jaki na nas spłynął okazał się neokolonializmem i powtórnym bogaceniem się Panów Świata kosztem biednych narodów.

My im pozwalamy na naszych ziemiach uprawiać biznes, a oni nas bezczelnie okradają.

Wiadomość 14 z 18
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwia opinia -przykład cwaniactwa kupujących

wydaje mi się jednak że to tak nie jest, że wydymali cię bo jesteś z Polski. Może w jakims małym stopniu tez to jest brane pod uwagę ale nie sądze ze w kluczowym. Generalnie u nich jest zasada ze sprzedawca jest dymany ale jaka możesz poczytać w internecie sprzedawców z innych krajów także często dymają.
Wiadomość 15 z 18
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwia opinia -przykład cwaniactwa kupujących

Eh kurde każdego dymają mnie też ale co zrobić. Trzeba się bronić.

 

Panie Bociek.

 

1) Co masz podane w aukcji? Że za zwrot płaci kupujący czy sprzedający?

2) Czy kupujący otworzył sprawe że zwraca przedmiot? Jeżeli tak, to co tam było podane? Że za zwrot płaci "buyer"?

 

Jeżeli zgodziłeś się na zwrot i odpowiedź jest "TAK" dla pkt 1, to niech się cmoknie, bo jak straszy Cię negatywem to jest to powód do usunięcia negatywa.

Jeżeli otworzył sprawę, i w sprawie było podane, że to Ty płacisz za zwrot, to muka, płać. Jeżeli natomiast odwrotnie to niech się buja.

Wiadomość 16 z 18
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwia opinia -przykład cwaniactwa kupujących

Mam napisane, że zwroty pokrywa kupujący. Kiedyś miałem sytuację, że klient z USA załozył mi sprawe, że przedmiot był uszkodzony, oddałem kase a on wystawił mi negatywa. Spełniłem wszystkie wymagania ze str. zwrotu więc napisałem do Ebay.pl o usunięcie negatywa a oni odp. mi że ten negatyw nie kwalfikuje się do usunięcia. Teraz kolejny klient napisał mi, że jeszcze nie otrzymał przesyłki (wysłana listem poleconym) śledzenie było tylko na ebayu ale już nie widzę tej aukcji w zakończonych, jak w tekiej sytuacji udowonić, że paczka została wysłana?

Wiadomość 17 z 18
ostatnia odpowiedź

Niesprawiedliwia opinia -przykład cwaniactwa kupujących

Tak, ale w tej sprawie Ci napisał, że:

i grozi mi, że jeśli mu nie oddam pieniędzy to wystawi mi negatywa.

Więc to kwalifikuje się do usunięcia negatywa. A jak Ci odpisali, że nie, to trzeba pisać drugi raz do BOKu.

 

Odnośnie przesyłki do USA. Chyba pozostaje Ci oddać kase i złożyć reklamację na poczcie. Śledzenie poleconych na USA i Kanadzie nie działa. Wysyłaj globalem bo będziesz tracił towar i kasiore.

 

PS: dzisiaj otrzymałem zwrot przesyłki (nie odebrana przez kupującego), wysłana 29 września 2014 r. Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Wiadomość 18 z 18
ostatnia odpowiedź