paypal konfiguracja konta

Dzień dobry,

 

Proszę o informacje, czy mozna skonfigurować paypal w następujący sposób:

 

Mam konta bankowe w PLN, $, €. Chciałbym kupować na Ebay przedmioty w jednym przypadku w euro i płacić w euro, w kolejnym w $ i płacić w $, jeszcze innym razem zakup w PLN i chciałbym zapłacić w PLN. Ogólnie chodzi o to, aby nie korzystać z przeliczania walut przez paypal. Czy tak można? Jeśli tak, to jak to skonfigurować, bo ogólnie to w większości miejsc pisze, że "mieszkając w Polsce" musze się rozliczać w PLN...

 

Tak jeszcze na uboczu, to chyba jest dyskryminacja, bo Polska jest w Uni Europejskiej i mamy prawo płacić, zarabiać i korzystać z €, jak każdy w UE. To, że w Polsce € nie jest główna walutą, o niczym nie przesądza.

Kolejna ciekawa kwestia dla mnie to wyszukiwanie produktów na Ebay: Jak zaznaczam region Europa, to już produktów z Polski nie uwzględnia... Dziwne to wszystko.

 

Pozdrawiam,

Jarek

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

paypal konfiguracja konta

Paypal tylko w walucie kraju zamieszkania czy, dokladniej rejestracji karty.  Jesli cos sprzedasz w walucie to nie przewalutowuj. Utrzymuj saldo i uzywaj na zakupy. Paypal pobiera dodatkowo 2,5% za przewalutowanie wiec nie zabardzo sie oplaca szczegolnie wieksze sumy

**************************************
Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

paypal konfiguracja konta

Dzięki za informacje, ale przyglądam się uważniej i chyba założyłem temat w nieodpowiednim miejscu.

 

Może sprecyzuję, obecnie moje pytanie zadaję w kontekście zakupów. Z czasem będę chciał coś sprzedawać, ale obecnie chodzi mi o zakupy w €, $, PLN...

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

paypal konfiguracja konta

Odnośnie ustawień zaproponowanych tutaj:

czy-na-pewno-dobrze-znasz-paypala

Czy to się sprawdzi, czy nie?

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź