anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

sk.polishuser
Użytkownik
Dzwonilem dzisiaj do polskiej obslugi PP i z informacji krore mi udzielono wynika, iz PP nie chroni sprzedawcow ktorzy wysylaja paczki za posrednictwem Poczty polskiej.
Wyglada to bowim tak, iz jesli wyslemy paczke poczta a traking kraju do ktorego wyslemy przesylke nie pokaze, ze zostala ona dostarczona to w przypadku sporu otwartego na pp kupujacemu zostana zwrucone pieniadze. Wysylam paczki za granice juz od kilku miesiecy i 60% przesylek nie jest widoczne w systemie monitorowania przesylek w wiekszosci krajów europy jak i swiata. Jesli nawet taka przesylka pojawi sie w sestemie monitorowania danego kraju to i tak nie jest to informacja wystarczajaca dla pp gdyz nigdy nie pojawia sie tam info. adresu odbiorcy przesylki.
Poczta oferuje usluge ,,potwierdzenie odbioru" za dodatkowa oplato i zgodnie z udzielona informacja taki dokument nie jest traktowany jako potwierdzenie dostarczenia przesylki.

Wynika z tego, iz jesli wyslemy gdziekolwiek paczke po przez poczte polska to nie mamy szans sie bronic bo nigdy nie wygramy sporu. Jak okreslil to konsultant PP ,,wysyla pan przesylke na wlasne ryzyko"

Ps. Ja mialem juz 2 spory i oba przegralem, a teraz mam kolejny i chyba oddam pieniadze dobrowolnie gdzyz wiadomo jakie puzniej pp robi problemy jak przegrywamy spory. Po 2 przegranych na miesiac blokowali mi wplaty od kupujacych.
Wiadomość 1 z 24
ostatnia odpowiedź
23 ODPOW. 23

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

Paypal jest zawsze po stronie kupującego. Co do wysyłek z Polski to chociaż korzystałem tylko raz to chyba mogę polecić firmę Ixprox z Wadowic która współpracuje z UPSem. Myślałem że ta firma gdzieś tą paczkę dostarcza potem ją przejmuję UPS, a okazało się że to UPS ja ode mnie odebrał. Cena wysyłki wyszła 3 razy taniej niż cena ze strony UPSu i to jeszcze z ubezpieczeniem na 5 tys. zł.
Wiadomość 11 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

sk.polishuser
Użytkownik
a czy na pewno poprawnie wpisales nazwe tej firmy (Ixprox) ? Wklepalem to w gogle i nic nie wyskoczylo. Bylbym wdzieczny za podanie adresu do ich strony.
Wiadomość 12 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

Miało być Ixprom.
Wiadomość 13 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

sk.polishuser
Użytkownik
Faktycznie oferta tej firmy przedstawia sie atrakcyjnie. Na pewno sprawdze jak sie spisuja.
Wiadomość 14 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

Bylbym wdzieczny, gdyby Paypal poinformowal nie tylko mnie, za co kasuje 2-3 % prowizji, skoro nie uwzglednia poleconej miedzynarodowej wysylki przez Poczte Polska. Jesli wedlug Paypal mamy wysylac paczki przez uznane firmy kurierskie np. DHL, UPS, DPD placac sami za wysylke i ubezpieczenie, to gdzie lezy w ogole ryzyko dla Paypal ??? Jesli wiec wysle przesylke przez Poczte Polska na "wlasne ryzyko" jak mowi Paypal, to w przypadku prawidlowego jej doreczenia Paypal powinien zwrocic jak nie cala, to wieksza czesc prowizji, poniewaz pobral ja niczym nie ryzykujac i prowizja pobrana zostala bez naleznego swiadczenia za nia - klasyczne i nieuzasadnione wzbogacenie sie.
Wiadomość 15 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

Bylbym wdzieczny, gdyby Paypal poinformowal nie tylko mnie, za co kasuje 2-3 % prowizji, skoro nie uwzglednia poleconej miedzynarodowej wysylki przez Poczte Polska. Jesli wedlug Paypal mamy wysylac paczki przez uznane firmy kurierskie np. DHL, UPS, DPD placac sami za wysylke i ubezpieczenie, to gdzie lezy w ogole ryzyko dla Paypal ??? Jesli wiec wysle przesylke przez Poczte Polska na "wlasne ryzyko" jak mowi Paypal, to w przypadku prawidlowego jej doreczenia Paypal powinien zwrocic jak nie cala, to wieksza czesc prowizji, poniewaz pobral ja niczym nie ryzykujac i prowizja pobrana zostala bez naleznego swiadczenia za nia - klasyczne i nieuzasadnione wzbogacenie sie.
Wiadomość 16 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

silverlandpl
Użytkownik
Cena najtańszego kuriera DHL z Polski do Niemiec to 180 zł. Droższe opcje to nawet ponad 400 zł. A DHL z Niemiec z trackingiem do EU to 17 euro. Krajowy 7 euro. Mieszkam w Szczecine i z każdą przesyłką pomykam na pocztę do Niemiec.
Wiadomość 17 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

Witam,

Mam taką samą sytuację. Mimo, iż od 2005 roku korzystam z Paypal + ebay.co.uk. Wysłałem ponad 20 przesyłek teraz Paypal ograniczył mi dostęp do konta. Poprosili o dostarczenie numerów trackingowych dotyczących 3 transakcji. Przesyłki zostały wysłane listami poleconymi za pośrednictwem poczty polskiej. Wysyłałem numery do paypal , co więcej klienci wystawili mi już komentarze i potwierdzili otrzymanie przesyłek emailowo. Dostęp do konta paypal pozostaje nadal ograniczony. Na koncie mam ok. 700zł z tytułu zapłaty za towar od kupujących. Czy w tej sytuacji sprawę mam oddać na Policję? Czy może żądać odszkodowania od poczty i dowodu dostarczenia?

Wiadomość 18 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

Jak Was tak czytam, to mi sie odechciewa.


Przedwczoraj, po prau udanych transakcjach i pozytywnych komentarzach PP zablokował mi środki - odblokuja, jak paczka dojdzie do kolejnego mojego klienta. Bardzo się zdenerwowalam, ale to co tu czytam, to widzę, ze to norma, zwłaszcza, że ja robię max 4 transakcje na miesiąc.


Wczoraj poczytując forum, wpadłam na pomysł, że dowodem może być potwierdzenie odbioru, ale widzę, że jednak moja myśl nie była trefna, bo piszecie, że ten dokument też nie jest podstawą i dowodem odbioru przesyłki.


Z poleconymi z Pl jest w ogole porażka. Wysłałam poleconym przesyłkę do UK i jak się okazało - listonosz nie zadzwonił do drzwi, tylko zostawił przesyłkę w skrzynce.. 2 ulice dalej!!! I tylko moje w tym wszytskim szczęscie, że osoba która przesyłkę dostała, jest znajomą adresata docelowego i uczciwie przesyłkę oddała do rąk odbiorcy.



To właściwie, jest jakakolwiek forma zabezpieczająca sprzedających przed nieuczciwymi kupującymi i lekkomyślnymi dostarczycielami?

Wiadomość 19 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

old_timers01
Użytkownik

Kochana,to dopiero poczatek,jak bedziesz dluzej w tym siedziala i zacznal sie pejpalowe schody to dopiero ci sie odechce.


To co wyprawia paypal to jeden wielki absurd,smiech na sali.


Z tego co wiem to w Polsce teraz poczta wprowadzila juz sledzenie przesylek.Wyslalem ostatnio paczke do usa wlasnie przez poczte bo bylo taniej.W Belgi koszt wysylki to 60 euro +/-250zl a poczta poszlo za 111zlKoszt podania paczki do Polski z Belgi to 10 euro czyli i tak wyszlo taniej,z tym,ze troche dluzej.


Sprawdzalem status i paczka w drodze,wszystko ladnie przedstawione w tabelce na stronie trackingu.



A co do paypal polskiego to NIEPOLECAM I NIE BEDE POLECAL,DLA MNIE TO ZLODZIEJE,NIEKOMPETENTNI,NIEOPLACALNI,NIEBEZPIECZNI  OSZUSCI I NACIAGACZE !!!!


NIEKORZYSTAJ Z PAYPAL TO OSZUSCI I NACIAGACZE! BEZPRAWNIE I CELOWO BLOKUJA I PRZETRZYMUJA TWOJE PIENIADZE. ZA NIM ZALOZYSZ PAYPAL POCZYTAJ NA INTERNETOWYCH FORACH CO CI GROZI I NA CO JESTES NARAZONY.NIE SPRZEDAWAJ KOLEKCJONERSKICH WARTOSCIOWYCH PRZEDMIOTOW BO STRACISZ! PAYPAL NIE CHRONI SPRZEDAJACYCH,POMAGA NIEUCZCIWYM KUPUJACYM OKRASC CIEBIE.PRZECZYTAJ ICH CHORA UMOWE TO ZROZUMIESZ.POCZYTAJ O NICH W INTERNECIE TO ZROZUMIESZ,NIE WARTO PRZYJMOWAC PLATNOSCI ZA POSREDNICTWEM PAYPAL.
Wiadomość 20 z 24
ostatnia odpowiedź