anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

sk.polishuser
Użytkownik
Dzwonilem dzisiaj do polskiej obslugi PP i z informacji krore mi udzielono wynika, iz PP nie chroni sprzedawcow ktorzy wysylaja paczki za posrednictwem Poczty polskiej.
Wyglada to bowim tak, iz jesli wyslemy paczke poczta a traking kraju do ktorego wyslemy przesylke nie pokaze, ze zostala ona dostarczona to w przypadku sporu otwartego na pp kupujacemu zostana zwrucone pieniadze. Wysylam paczki za granice juz od kilku miesiecy i 60% przesylek nie jest widoczne w systemie monitorowania przesylek w wiekszosci krajów europy jak i swiata. Jesli nawet taka przesylka pojawi sie w sestemie monitorowania danego kraju to i tak nie jest to informacja wystarczajaca dla pp gdyz nigdy nie pojawia sie tam info. adresu odbiorcy przesylki.
Poczta oferuje usluge ,,potwierdzenie odbioru" za dodatkowa oplato i zgodnie z udzielona informacja taki dokument nie jest traktowany jako potwierdzenie dostarczenia przesylki.

Wynika z tego, iz jesli wyslemy gdziekolwiek paczke po przez poczte polska to nie mamy szans sie bronic bo nigdy nie wygramy sporu. Jak okreslil to konsultant PP ,,wysyla pan przesylke na wlasne ryzyko"

Ps. Ja mialem juz 2 spory i oba przegralem, a teraz mam kolejny i chyba oddam pieniadze dobrowolnie gdzyz wiadomo jakie puzniej pp robi problemy jak przegrywamy spory. Po 2 przegranych na miesiac blokowali mi wplaty od kupujacych.
Wiadomość 1 z 24
ostatnia odpowiedź
23 ODPOW. 23

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

powiem tak, z tego co się dowiedziałem w sekcji reklamacji przesyłek zagranicznych poczty (nr tel. 225481196) to bardzo wiele krajów nie rejestruje przesyłek zagranicznych tzw. "R"

do tych krajów co wysyłałam to rejestrują tylko Włochy

ale do tej pory wysłałem ponad 800 przesyłek zagranicznych i jeszcze jedna nie zaginęła, a otwarty spór miałem tylko jeden na początku mojej działalności, gdzieś w pierwszym kwartale 2008, ale wszystko było OK

i jak na razie poczty nie zamienię na żadnego spedytora
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

sk.polishuser
Użytkownik
Ja natomiast wyslalem ich w ubieglym roku okolo 1000 i wiele takich ktorych wartosc siegala powyzej 500 pln. Na szczescie mialem spory o przedmioty niskiej wartosci (okolo 100 pln).
Niestety nie ma innego wyjscia jak kozystanie z uslug poczty polskiej ze wzgledu na koszty wysylki. Przy oplatach innych firm spedycyjnych koszty transportu przewyzszaja zysk wiec nie byloby sensy wysylac przesylek poza granice polski, a z ewentualnymi poniesionymi stratami trzeba sie poprotu bedzie pogodziec bo jak na dzien dzisiejszy innego rozwiazania nie ma.
Wiadomość 3 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

niestety ale prawda,

ja dodatkowo, po każdej wysyłce towaru piszę mejla do kupującego, gdzie opisuję że taki towar a taki, został wysłany tego dnia, na taki adres, przyjdzie mniej więcej w takim czasie i na końcu podaję traking i mam spokój na przynajmniej 10 dni

pozdro
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

więc jak lepiej wysyłać z Polski?
Wiadomość 5 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

poczta najtaniej a najbezpieczniej firma spedycyjna (poszukaj na google) z ubezpieczeniem rownym wartosci lub nieco ja przewyzszajaca.
Wiadomość 6 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

każda przesyłka rejestrowana ma tracking,na stronach Pocztexu,można udowodnić że taka przesyłka została wysłana,przedstawiając skan nadania
Wiadomość 7 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

sk.polishuser
Użytkownik
A no ma i to sie zgadza ale co z tego. Paypal wyraznie mowi, ze musi zostac udowodnione, ze przesylka dotarla do adresata inaczej nie wygrasz sporu. Wiem bo raz zrobilem zadyme taka, ze nawet naczelnik poczty mi sie podpisal pod drukami i przybil pieczatke oddzialu pocztowego poswiadczajac tymsamym, ze druki z tymi numerami zostaly nadane w ich oddziale pocztowym. Zrobilem co tylko sie dalo abu udowodnic moja racje i dupa. Spor przegrany i kasa znowu poszla. Teraz mam spor z niemcem o paczke warta 110 eur i wyglada na to, ze znowu bede 450 pln do tylu.
Wiadomość 8 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

pozostaje ci droga sądowa,sprawa jest wygrana na 100% więc możesz zainwestować w adwokata.Paypal podaje gdzie i przeciw komu można składać pozwy
Wiadomość 9 z 24
ostatnia odpowiedź

PayPal nie chroni sprzedawców przy wysyłce paczki Poczta Polska

może nie nie temat mogę napisać że paypal niesłusznie uznał roszczenie kupującego "przedmiot niezgodny z opisem" a później nie zwrócił mu pieniędzy.Bo przesyłki z Francji nie są widoczne w trackingu.Sam z własnej woli zwróciłem kasę klientowi bo miałem towar który on mi odesłał.
Wiadomość 10 z 24
ostatnia odpowiedź