PayPal, jak go ominąć?

paulina*11
Użytkownik

Witam! O tym jakie mam problemy z PayPal to chyba nie muszę się rozpisywać. Jestem nowym użytkownikiem na eBay ale z PayPal mam problemy od początku. Kolejna sprzedaż, kolejna wpłata i oczywiscie zamrożone saldo. Tłumaczenia PayPal już mi bokiem wychodzą. Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiała polityka, ktoś kupił, ktoś zapłacił ja wysłałam tyle, że moich pieniędzy nie będę widziała przez 21 dni.


Czy możecie mi podpowiedzieć jaką inna formę płatości wprowadzić, z której chętnie korzystają kupujący aby nie musieć  korzystać z PayPal? Czy wogóle takie rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania?


Przecież to czyste szaleństwo żeby nie móc odebrać pieniędzy za zrealizowaną transakcję. A po drugie nie wyobrażam sobie abym musiała za każdym razem prosić kupującego aby zgłaszał fakt odebrania przesyłki do PayPal lub prosić się o wystawienie opinii. Przecież opinia nie jest opcją przymusową, pewnie że lepiej je otrzymywać i to te pozytywne ale czy sprzedawca musi się o nie upominać??? I to tylko dlatego, żeby BYĆ MOZE wcześiej móc odblokować swoje środki pieniężne?


Powiedzcie mi z własnego doświadczenia: czy ja już każdą kolejną transakcję będę miała zamrażaną aż do momentu spełnienia wszystkich wymogów PayPal odnośnie wiarygodności mojej osoby?


Po to wystawiamy żeby sprzedać, ale przecież trzeba ten towar wysłać tylko za co jak pieniądze leżą na PayPal?

Wiadomość 1 z 13
ostatnia odpowiedź
12 ODPOW. 12

PayPal, jak go ominąć?

Mozesz akceptowac inne formy platnosci: moneybookers, czeki, przelewy, WesternUnion, platnosc karta, platnosc karta przez trzecia strone ale... kupujacy preferuja Paypal.


Bez Paypal nic (lub prawie nic) nie sprzedasz, szczegolnie drozszych przedmiotow. 


 


Uzbroj sie w cierpliwosc. Warto. Po jakims czasie Paypal przestanie byc nieufny w stosunku do ciebie. 

**************************************
Wiadomość 2 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?

... trzeba było osiągnąć limit 20 pozytywów na koncie - nie piszą o tym, choroba wie dlaczego.



Moja rada: nabić sobie te 20 komentów jakimiś tanimi przedmiotami a dopiero później przerzucić się na droższe artykuły, eBay (bo PayPal jest ich własnością) nie będą Ciebie już robili w butelkę (nazywajmy sprawy po imieniu).



Trzymam kciuki, swego czasu też musiałem zapłacić (sic!) to frycowe. Dasz radę a najlepiej załóż profilaktycznie konto na MoneyBookers, są mniej problematyczni od PP a do tego PP nie oferuje wpłat dla mieszkańców niektórych krajów (z tego co zauważyłem, m.in. Brazylia i Serbia).



PS. Jeśli mogę coś doradzić, to przelicz sobie również wszystkie dane w cm na cale. W wypadku klientów z UK / USA to dość istotne 🙂

Wiadomość 3 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?

paulina*11
Użytkownik

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Faktycznie nigdzie nie ma informacj odnośnie tych 20 komentarzy. PayPal podaje tylko ilość 100 komentarzy i w tym jakiś procent pozytywnych.


Moja obecność na eBay zaczęła się dość eksperymentalnie:). Wiedziałam, że przeszkodą będą dla mnie języki obce ale nie spodziewałam się, że nie będę mogła wypłacić swoich pieniędzy. Coś wcześniej na ten temat czytałam, ale uważałam (zresztą błędnie) że dotyczy to dużych lub podejrzanych transakcji a nie rzeczy sprzedawanych za kilka funtów czy euro.


Jest jak jest, czyli tak jak piszecie trzeba się uzbroić w cierpliwość i przeczekać ten moment. Mam nadzieję, że po 20 komentarzu problemów nie będzie:)


Dzięki za podpowiedź z tymi calami, jakoś o tym nie pomyślałam.


Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!!




Wiadomość 4 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?

Głowy sobie uciąć nie dam, ale na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że:



20 pozytywów - blokady PP przestają być nakładane.


50 pozytywów - można zrezygnować z PP (albo odznaczyć go jako płatność preferowaną, ja tak zrobiłem i Kupujący zaczęli również wybierać Przelew Plus - co jest o tyle fajne, że dostajesz całą sumę i nie płacisz haraczu PP 😉 ).



PS. Polecam tę stronę:



http://kalkulator.jednostek.pl/dlugosci



Bardzo fajny serwis, szybciutko przeliczysz sobie jednostki - warto wrzucać czasami jakieś wymiary do opisu, wbrew pozorom - Klienci również na to zwracają uwagę 🙂

Wiadomość 5 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?

paulina*11
Użytkownik

Już znalazłam przelicznik miar w internecie i wprowadzam  cale do aukcji. eBay nie jest pierwszym serwisem aukcyjnym, w którym prowadzę sprzedaż i zdaję sobie sprawę, że powinno się umieszczać jak najwięcej informacji w opisie. Jak przeglądałam angielskie aukcje to zauważyłam, że wiele osób podaje tylko rozmiar i już. Czasami umieściłabym jeszcze dodatkowy wymiar lub szerszy opis  ale moje ograniczenie językowe niestety to uniemożliwia:). Może za akiś czas uda mi się to zmienić:)


Powiedz mi jeszcze co to jest ten PrzelewPlus?


Wiadomość 6 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?



Proszę bardzo, PrzelewPlus to inaczej zwykły przelew międzynarodowy, w aktualnym systemie SEPA jest on dość niedrogi, o ile się nie mylę, kosztuje nieco ponad 1 EURO.



Załączam Ci przykładowy taki przelew, który dostałem dziś 🙂



Musisz sobie jednak ustawić konto bankowe i bank pobiera opłatę za przeliczenie z EUR na PLN, ale nadal jest ona mniejsza od prowizji PP.



Odnośnie języka - najlepiej przestudiuj aukcje innych sprzedawców, będzie łatwiej. Ja w razie potrzeby również chętnie pomogę, oczywiście na miarę moich skromnych możliwości 🙂

Wiadomość 7 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?

przelew plus: zapisujesz na ebay dane swojego konta bankowego i sa one wyswietlane kupujacym po zakupie czyli tak naprawde to tylko prezentacja danych do przelewu


 


http://pages.ebay.pl/help/sell/bankpay.html

Wiadomość 8 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?

tomcio_roma
Użytkownik

Po dodaniu środków do mojego konta pay pal, nagle się okazało, że już nie mam dostępu do konta i moich środków. Przelew z 18 sierpnia 2012 i do dzisiaj Pay Pal milczy. Tomasz Jóźwiak

Wiadomość 9 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?

Z tego co się orientowałem to 20 komentarzy to za mało zeby zdjeli blokadę.

 

Na stronie ebay.com jest dokładny opis wymagań i podstawowe sa takie:

 

Ostatnia sprzedaż nie dawniej niz 90 dni temu

 

25 pozytywnych komenmtarzy sprzedażowych

 

Transakcje na kwote minimum 250$

 

Spełniłem te wszystkie wymagania a ebay polska odpisał mi mega chaotycznie że jak będe wysyłał poczta polska to dalej będe miał blokade srodków na 21 dni:)

 

A wysyłka np. do Australii firma kurierska jest zdecydowanie droższa niz poczta.

 

 

I jak się tu z nimi dogadać?

 

I dlaczego blokuja kase za przesyłkę? Nie zawsze mam w kieszeni kasę żeby wysłać kilka przesyłek do USA a srednio jedna kosztuje 45zł.

 

 

 

Wiadomość 10 z 13
ostatnia odpowiedź