anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

Witam.

Mam pytanie do Was forumowicze, kto posiada Kartę walutową USD kantoru AliorBank ?

Sam ją posiadam i nigdy nie miałem z nią problemu, aż do teraz.

Już dawno dodałem ją do konta paypal, ustawiłem wszystkie opcje rozliczania.

Przy płatności w innej walucie-yenach, zeżarło mi znacznie więcej niż zakładałem. 

Z jednej strony szlak mnie trafił, z drugiej spore zdziwienie, bo jest masa artykułów w sieci że niby ta kartą do płatności w walutach krajów spoza UE jest najlepsza. Że przewalutowanie następuje po kursach mastercard.

Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii ??

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

Paypal pobiera dodatkowo 2,5% za przewalutowanie o czym pisze w warunkach dodatkowo pobiera (kazdy bank) 1 do 4% za transakcje zagranic na (zapytaj swojej karty ile biora)

Jesli chcesz placic karta to mozesz bezposrednio sprzedawcy przez jego serwis lub przez Paypal ale bez udzialu swojego konta

paypal oferuje usluge sprzedawcom obslugi platnosci karta od nieczlonkow Paypala (lub od nie logujacych sie)
Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

Zacznijmy od tego, czy posiada Pan kartę walutową w USD Kantoru Alior Banku ?

Bo nie wiem czy dokładnie zrozumiałem. 

 

1. Czyli po dodaniu tej karty jako głównego źródła finansowania paypal, płacąc w jenach to paypal pobrał USD i je przewalutował po swoim kursie na jeny ?

2. Ustawiłem w opcjach karty w paypal, że to operator karty będzie odpowiedzialny za przewalutowania i kurs wymiany nie będzie mi znany aż do wyciągu z kary. Jak to się ma do 1 kwestii ?

 

To jakaś anomalia. Pobrało mi 10%. 

 

Więc od początku, bo się nie połapię komu zawdzięczam taki koszt.

 

Jak dział karta walutowa USD Alior Banku ? Czy płacąc samą kartą w jenach, przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji Mastercard ?  Przynajmniej tak wynika z masy opisów i recenzji kart walutowych na roznych portalach. Dla tego ją wybrałem. Czy coś się zmieniło ?

 

Dziekuję Panie Marku za odpowiedź. 

 

 

 

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

Witam

 

z tego co wiem podstawową waluta w polskim koncie Paypal są złotówki więc do zasilania nie ma sensu podpinać kart walutowych ponieważ USD zamienia na PLN, nastepnie wewnątrz Paypal PLN na USD i dopiero potem na Jeny są 3 przewalutowania po drodze wiec stąd róznice.

 

Na przewalutowaniu zaoszczędzisz jak bedziesz placił bezpośredni kartą u sprzedawcy nie przy pomocy paypal.

 

Tak to działa i tego nie zmienisz.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

A więc nie istotne jaką kartę walutową w jakiej walucie, będę miał podpiętą pod paypal. Jeśli faktura będzie wystawiona w innej walucie niż waluta karty, to zawsze paypal dokona operacji przewalutowania ?

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

Bo to że można płacić kartą walutową USD, za faktury w walucie USD to jest fakt. Sam tak płacę już od dawna. Podobnie kartą Euro za fakturę wystawioną w Euro. Pierwszy raz zapłaciłem fakturę paypal w innej walucie niż moja karta. I pewnie też ostatni.

 

Ponawiam pytanie, czy ktoś posiada kartę walutową USD Alior Banku ? I czy płaci nią w innej walucie niż USD, np JPY, HKD ?

Oczywiście poza systemem paypal.

 

 

Pytanie uzasadniam tym, że widzę masę sprzecznych informacji, przeglądam któryś raz dokumentacjie tej karty i coś mi tu nie gra.

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

Można podpiąć kartę walutową, aby pobierało z niej bez przewalutowania, ale wymago to zmiany ustawień konta. Najlepiej napisać do paypal i niech przyślą instrukcję.

 

Tu jest też artukuł o tej tematyce:

https://ekantor.pl/czy-na-pewno-dobrze-znasz-paypala/

 

Ale i tak kontakt z paypal jest wymagany.

 

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

https://ekantor.pl/czy-na-pewno-dobrze-znasz-paypala/

Dzięki za link. Tego artykułu do tej pory, jeszcze nie widziałem. Czytałem natomiast masę innnych, podobnych artykułów na ten temat.

 

Jednak ten przykład różni się od mojego. Ponieważ moja karta walutowa USD, jest już poprawnie zdefiniowana i moge nią płacić w USD przez paypal. Przejechałęm się natomiast płacąc pierwszy raz w jenach, tą kartą. Nastąpiło na prawdę niekorzystne przewalutowanie. W powyższym artykule, na schemacie widać jakby to miał paypal dokonać tego mojego przewalutowania na yeny. 

 

----    Natomiast, teraz moje pytanie brzmi o samą kartę walutową USD Aliora, czy gdybym zapłacił nią  poza systemem paypal, uniknąłbym podwujnego przewalutowania ? Czy kurs wymiany nastąpiłby bezpośrednio przez mastercard, czy zupełnie inaczej  między bankiem w którym jest rachunek a mastercard'em ? Ktoś płacił tą kartą w ten sposób i może coś potwierdzić ?

 

Dla mnie to jest parodia, napisać do pomocy, to przyślą Ci skopiowany tekst z  dokumentacji. W sieci w artykułach piszą zupełnie cos innego, tyle że maja one po kilka lat . 

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

Problem, w zasadzie sam się rozwiązał. Wszystko się zgadza.

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i chęć pomocy. Pozdrawiam serdecznie.

 

Temat do zamknięcia.

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Karta USD Kantoru AliorBank- płatności w innej walucie. Ktoś posiada ?

No to może się podziel rozwiązaniem z innymi skoro już tak wszystkich do swojego problemu zaangażowałeś.

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź