anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawyzona wartosc paczki z USA - clo + Vat help!

beckermorton
Użytkownik
witam
Zakupilem na ebay.com uzywany wzmacniacz zapco studio 500 , zaplacilem 426 $ plus 75$ za wysylke , sprzedawca wyslal poczta USPS jako prority , wczescniej napisalem zeby wyslal jako gift (prezent ) , po 9 dniach dostalem zawiadomienie z urzedu celnego poczty w Przemyslu zebym dostarczyl fakture itp poniewaz jest brak wartosci paczki , dzwoniac do Pani celniczki dowiedzialem sie ze paczka zostala wyslana jako gift i merchandine ( co swiadczy o transakcji) i ze nadawca zadeklarowal wartosc 1000 $ Smile , ja odpowiedzialem ze zadnej faktury nie mam i ze to siostra wyslala z adresu swojej kolezanki amerykanki i wartosc napewno pomylila poniewaz jest to uzywany i uszkodzony wzmacniacz do naprawy w polsce , ktorego wartosc ja wyceniam na 25 $.
Pani celniczka oznajmila z e w takim przypadku musze im przeslac oswiadczenie nadawcy ze to pomylka ,
Moje pytanie do ludzi ktorzy maja z takimi rzeczami doswiadczenie jak moge z tej sytuacji wybrnac , aby uniknac naliczenia podatku vat 22 %
i czy na elektronike z usa obowiazuje clo czy nie ?
z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow
jak ktos by mi pomogl , to oczywiscie odzwiecze sie w odpowiedni sposob
Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Zawyzona wartosc paczki z USA - clo + Vat help!

Taryfa celna znajduje sie tutaj:
http://www.mf.gov.pl/index.php?const=2&dzial=516&wysw=4
Sciagnij plik odpowiedniego dzialu.

Nowsze wersje Adobe przeszukuja pliki w formacie .pdf slowami kluczowymi.
Nic przerazaj sie rozlegloscia tekstu, po chwili zorientujesz sie w slownictwie i logice.

Np. komputery i telefony podlegaja:
SEKCJA XVI - MASZYNY I URZĄDZENIA MECHANICZNE; SPRZĘT ELEKTRYCZNY; CZĘŚCI DO NICH; URZĄDZENIA DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA DŹWIĘKU, URZĄDZENIA TELEWIZYJNE DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I WYPOSAŻENIE DODATKOWE DO TYCH URZĄDZEŃ

DZIAŁ 85 - MASZYNY I URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE ORAZ ICH CZĘŚCI; REJESTRATORY I ODTWARZACZE DŹWIĘKU, REJESTRATORY I ODTWARZACZE OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I AKCESORIA DO TYCH WYROBÓW

Ponizszy plik nalezy sciagnac i otworzyc uzywajac Adobe.
http://www.mf.gov.pl/_files_/sluzba_celna/taryfa_celna/sekcja_16do21/d85.pdf?PortalMF=ee76820a7292edacf5a0ca4af61ba5e2


Moja rada: powiedz prawde i przedstaw wydruk z aukcji jako dowod zakupu i wartosci. Juz za pozno na krecenie...

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony). O Mnie...

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Zawyzona wartosc paczki z USA - clo + Vat help!

beckermorton
Użytkownik
Rozumie , a czy moge teraz wziasc ta paczke na firme kolegi , czy musi byc ktos tylko z rodziny z taka firma ?
i czy elektronika uzywana teraz podlega wogule cle ?, bo wiem ze vat jest
Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Zawyzona wartosc paczki z USA - clo + Vat help!

paczka byla zaadresowana na ciebie wiec nie mozesz jej przyjac przez kogos innego.

Zmiana adrasata nie zwalnia od oplat wiec to nie ma sensu.
Kazde dzialanie odstajace od normalnego trybu budzi podejrzenia u celnikow. Postaw sie w sytuacji celnika a zrozumiesz ze rowniez bys traktowal podejrzliwie przesylke niosaca niescisle informacje.

Nalicza clo i VAT wg tabel ktore ci podalem powyzej.

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony). O Mnie...

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Zawyzona wartosc paczki z USA - clo + Vat help!

Jak zadeklarował wartoś 1000$ to po zawodach , nie pisze się takich rzeczy jak chce się uniknąć cła!!! Jak będą kumaci to poszukają na ebayu ile coś takiego kosztuje i jesteś ugotowany. Z drugiej strony jak deklarujesz 25$ to sprzęt może "zginąć" i wypłacą ci to 25$ bo przecież tyle zadeklarowałeś ) Tak źel i tak niedobrze. Szukaj lepiej ofert w Europie albo nastawa się na bulenie haraczu za pzresyłki z usa . Pozdro.
Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Zawyzona wartosc paczki z USA - clo + Vat help!

marianzestawow
Użytkownik
mogłeś się pomylić wiec wyslij im potwierdzenie platnosci - czyli te 400 cos dolarow a nie wezma pod uwage ten 1000$ - prawdopodobnie - pamietaj, ze zawsze ktos mogl sie pomylic a celni patrza glownie na przyslane im dokumenty
Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź