anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka zatrzymana przez Urząd Celny -INFO PILNE!!!!!

Witam
Kupiłem w USA syrene do pojazdu uprzywilejowanego.
Cena syreny: 199,99$
Wysyłka: 44,45$
RAZEM___244,44 $
Paczka znajduje się w odprawie celnej czy coś takiego...
Obdzwoniłem cały świat i mam nr magazynowe i kontakt z celnikami 😄
Jle doliczą mi vatu i czegoś tam do tej przesyłki ???
Wiadomość 1 z 33
ostatnia odpowiedź
32 ODPOW. 32

Re: Paczka zatrzymana przez Urząd Celny -INFO PILNE!!!!!

Ludzikska proszę zapoznajcie sie z zasadami nakłądania cła i VAT u o raz co jest i kiedy zwalniane.

Ale 

Jeśli wysyłacie coś dużego cieżkiego, nowego i dorgiego i ktoś pisze GIFT a wysyła to firma, nalezy sie liczyć z tym że pracownik agencji celnej lub sam celnik zainteresuje sie tematem. Przecież na ogół dostajecie wtedy oświadczenie do wypełnienia z prośbą o informacje co jest w środku i ile jest warte ? Nie tak a na ogół pisze na dole ze składanie fałszywych zeznań to Polsce jak nic KK 🙂

No ale jeśli ktoś pisze że kupił coś faktycznie za np 500 $ a próbuje wstawiać kit że to kosztuje 50 $ to musi wywołać to reperkusje... 

Tam też nie pracują .....

VAT to 23 $ i tyle zostanie naliczone jeśli towar ma wartość i to łącznie z przesyłką przekraczajacą 45 Euro. 

Po prostu może uwzględnijmy to przy kupowaniu ? I nie będziemy wtedy zaskakiwani ?

 

Wiadomość 31 z 33
ostatnia odpowiedź

Re: Paczka zatrzymana przez Urząd Celny -INFO PILNE!!!!!

Ja mam troche inny problem, swoje pytanie kieruje glownie do doswiadczonych uzytkownikow.

 

Kupowalem juz kilka rzeczy od tego samego sprzedajacego.

Kupilem poza aukcja, wyslalem pieniadze jako  gift.

 

Sprzedajacy wyslal przesylke ale NIE dziala tracking number.

Czy komus zdarzylo sie, zeby przesylka istniala, a numer sledzenia na amerykanskiej stronie nie dzialal?

 

 

Wiadomość 32 z 33
ostatnia odpowiedź

Re: Paczka zatrzymana przez Urząd Celny -INFO PILNE!!!!!

Witam

jestem zwykłą osobą fizyczną i zakupiłem starą konsolę na ebay.pl z kilkoma grami z japoni, przesyłkę zatrzymali na cle i przysłali mi pismo.. , za konsolę zapłaciłem taką kwotę już po przeliczeniu z $ na złotówki dokładnie 694.94zł

Ile naliczą mi VATU ??? i czy mogą dodać też CŁo proszę o info z góry dzięki Dawid

Wiadomość 33 z 33
ostatnia odpowiedź