Odpowiedz
Highlighted
Użytkownik
Zaakceptowana odpowiedź

Kupiłem przedmiot za granicą, w Niemczech. Zapłaciłem przelewem. Towaru nie otrzymałem.

Kupiłem przedmiot za granicą, w Niemczech. Zapłaciłem przelewem. Towaru nie otrzymałem.

Załozyłem "Sprawę", ale E-bay ją zamknął, bo nie było reakcji od sprzedającego.

Zarządałem od E-bay danych sprzedającego, ale ZERO odpowiedzi.

Jak zmusić E-bay do podania danych Sprzedającego?

A może mam pozwać sam Ebay?

Z góry dzięki za pomoc.

Użytkownik

Dot.: Kupiłem przedmiot za granicą, w Niemczech. Zapłaciłem przelewem. Towaru nie otrzymałem.

odpowiedź dla jerry.tau

przy mailu z info o zakupie nie otrzymałeś danych sprzedawcy/ Na ebay.ed wymagane jest Impressum, od niedawna własne AGB i formularz zwrotów- tam powinny być dane gościa.

/*----------------pomogłem?zaznacz odpowiedż jako zaakceptowaną----------------*/

Użytkownik

Dot.: Kupiłem przedmiot za granicą, w Niemczech. Zapłaciłem przelewem. Towaru nie otrzymałem.

odpowiedź dla jerry.tau

na moj Ebay przy tej aukcji masz szczegoly treansakcji gdzie powinien byc adres sprzedajacego.

Na Ebay - nigdy przelewem. Zawsze Paypalem

Użytkownik

odpowiedź dla lenkawroclaw

Dzięki za odpowiedź.

Ale nie! Po zakończeniu licytacji były tylko dane do przelewu, tzn. imię i nazwisko (okazało się, że jakieś arabskie!) i nr konta.

Z opisu tylko wynikało, że "towar jest w Berlinie".

A na dodatek E-bay "zamknęło" sprawę i nie mam już nawet dostępu do "podsumowania zakupu"!

Jak sądzisz, mam iść z tym na policję?

Jerszcze raz dzięki i pozdrawiam

JP

Użytkownik

odpowiedź dla jerry.tau

i co zrobisz ?? 

pójdziesz na Policje i co dalej ?? 

straciłeś kase i koniec.

Użytkownik

odpowiedź dla sebastian12113

Jesli sprzedawca nie oferuje Paypala na aukcji to sprawa jest z gory podejrzana i takiej aukcji nalezy unilkac. Nie masz zadnego zabezpieczenia.

Policja? Zglos, bo takich zlodziei trzeba tepic.

Moze to jakis terorysta ktory dorabia na budowe samobojczej bomby. Niecjh go sprawdza.

Zawiadom tez Ebay.  Moze inerweniuja w Niemczech ale pieniedzy nie odzyskasz.

Droga sadowa? jesli to duza suma to mozna skalkulowac czy koszty plus wizyty komornika po otrzymaniu wyroku, w obcym kraju, nerwy, stracony czas sa warte zachidu.

Potraktuj to jako oplate za lekcje zachowania w dzungli

**********************************************************************************
Użytkownik

odpowiedź dla jerry.tau

podaj linka do tej aukcji i użytkownika

Użytkownik

to jakiś słup nowe konto , zero komentarzy , to masz bolesną nauczke. 

pewnie jakaś promocja ...... 

https://www.ebay.pl/usr/adnanjaiaiqba0

Użytkownik

Użytkownik

odpowiedź dla jerry.tau
Witam
Ja miałem kila możliwości zakupu na zasadzie przelewu bezpośrednio na konto bankowe sprzedawcy.Nie zauważyłem w czasie licytacji że nie ma płatności prze PayPal,więc napisałem do sprzedawcy że nie zapłacę tą drogą jeśłi nie włączy PayPala.Niemiec oświadczył że PayPal to dodatkowe koszty opłat z jego strony a ja oświadczyłem że przelew taki w moim banku też kosztuje mnie i wówczas odmówiłem zapłaty bo nie miałem pewności że towar kupiony za polowe wartość dotrze do mnie.Na niemieckich sprzedawcach oszkapiłem się kilka razy,więc się wyleczyłem i nigdy więcej u nich nie kupię.Nic nie wskórasz z pozwem Ebaya bo oni gwarantują zwrot kasy tylko za płatności PayPal.
Użytkownik

odpowiedź dla entegris

Głupoty piszesz jak zwykła polska cebula.

Trzeba patrzeć od kogo się kupuje, jak kupuje od kogos kto nie ma komentarzy i ma dopiero co zalozone konto to sam jest sobie winien.

Użytkownik

odpowiedź dla vitage_mb_knobs
Komentarz, że aż dech w piersi zatyka!
Jak zwykły polski burak
Użytkownik

odpowiedź dla jerry.tau

Czytaj głupcze dla kogo odpowiedź była przeznaczona i tak sam jesteś sobie winny boś chapezny.

Użytkownik

odpowiedź dla vitage_mb_knobs
Jeśli masz coś merytorycznego do powiedzenia, to zrób to. A inwektywy i rolnicze porównania na poziomie ścierniska zachowaj dla sąsiadów.
PS.
Zamiast wylewać tu żółć i swoje frustracje z rana, może ... "spróbuj seksu" ;-)