Bida w tej Ameryce Północnej ;)

Czy jestem bezpieczny jeżeli kupujący sprzedaje mi towar poprzez PayPal a nie Ebay ?.

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Bida w tej Ameryce Północnej ;)

By sprostować sprzedający twierdzi że nie chce przekroczyć pewnego salda na Ebay które podlega pod USkarbowy dlatego prosi o płatność na "invoice" PayPal.
Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Bida w tej Ameryce Północnej ;)

Oczywiście, że bezpieczne ale według regulaminu ebay nie zgodne z regulaminem.
Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Bida w tej Ameryce Północnej ;)

nie wprowadzaj w blad, jak nie masz zielonego pojecia o czym piszesz

 

 niebezpieczne to jesli by zaplaci poprzez MoneyGram lub Western Union

 

jest to zgodne z regulaminem ebay i paypala, jest tak samo chroniony, nie ma znaczenia czy zaplaci z poziomu aukcji paypalem, czy sprzedawca wysle mu sama fakture z paypala, jedyny minus, to ze nie otrzyma ani sprzedawca ani kupujacy opinii

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Bida w tej Ameryce Północnej ;)

Firma eBay to oszuści w "białych rękawiczkach". Zakupiłem towar w USA za co zostałem obciążony 90,07 $ razem z przesyłką i odprawą celną, razem 285,88 zł. Do tego musiałem założyć konto w PayPall, 2 razy po 6,50 zł., przewalutowanie 15,50 zł. tj. razem 314,38 zł. Teraz  09 bm zwrócono na moje konto 267,88 zł (widocznie towar zaginął, albo nie wiadomo ?), a 46,50 zł nie ma , zginęło po drodze. Niezły interes robi firma eBay.  Przez kilka dni moje pieniądze były na koncie PayPall, a klientowi "figa", cóż trzeba płacić frycowe.

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Bida w tej Ameryce Północnej ;)

Hmmm i towar doszedł zgodnie z opisem tak fakt brak możliwości wystawienia opini a towar za 700 dolców 😉

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Bida w tej Ameryce Północnej ;)

A otworzyles prawe o nieotrzymanie przedmiotu? Masz na to 45 dni.

W opisanym przypadku jako kupujacy placisz 2 faktury - do sprzedawcy oraz do eBay za oplaty importowe.

Z tego co rozumiem sprzedawca zwrocil Ci kase ale nie otrzymales zwrotu za oplaty importowe.

 

Otworz sprawe i eskaluj, otrzymasz zwrot pozostalych srodkow.  

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Bida w tej Ameryce Północnej ;)

Było to do mnie ?
Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Bida w tej Ameryce Północnej ;)

Użytkownik który chciał sprzedawać przez PAYPAL z pominięciem Ebay przy mojej kolejnek propozycji zakupu towarów za 300 i 350 dol chciał podać inny PayPal i niestety nie życzył sobie kontaktu przez Ebay a podał jakiś adres pocztowy.....no niestety 1 udana transakcja starczy na kolejne jak widać ryzyko zbyt wielkie.Pan wpada w ignory.

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź