anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Witam.
Licytowałem przedmiot od osoby prywatnej z niemieckiego eBay. Wygrałem aukcję 18 sierpnia 2019. Sprzedawca wysłał paczkę kurierem Hermes Paket International. Tracking kończył się 21 sierpnia na "In transit" następna informacja z trackingu była z 13 września "Closed by system". W międzyczasie kontaktowałem się ze sprzedawcą a on z firmą kurierską która odpisała mu że mają 30 dni na sprawę, a nie zależało mi na czasie to pomyślałem że poczekam. 18 sierpnia sprzedawca skontaktował się ze mną że paczka do niego wróciła ale bez jakichkolwiek wyjaśnień ze strony firmy kurierskiej.
Tutaj sytuacja się trochę komplikuje, bo sprzedawca zarządzał ode mnie powtórnej wpłaty za przesyłkę 15,99 Euro pisząc że tym razem wyślę DHL-em. Próbowałem mu wytłumaczyć że adres na jaki wysłał paczkę jest poprawny i powinien wysłać ją jeszcze raz innym kurierem a z firmą Hermes dochodzić się w kwestii reklamacji skoro nie było żadnego odzewu z ich strony dlaczego nie dostarczyli paczki. Finalnie sprzedawca żąda ode mnie powtórnej zapłaty za przesyłkę i pisze że nie przyjmuje zwrotów (po korespondencji uznałem że już chyba wolę zwrot pieniędzy niż dogadywać się o 16 euro). Przedmiot jest u niego, pieniądze są u niego. Niestety płaciłem kartą sparowaną z PayPal bo gdybym płacił kasą przelaną z konta PayPal to już bym w eBay prosił o zwrot. Co mogę w takiej sprawie zrobić, jest to właściwie mój 2 zakup na eBay i nie mam doświadczenia w sprawie kupowania przez ten portal. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
4 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Otworz spor na ebay ze nie otrzymales przedmiotu.

Powinni zwrocic calosc wplaty.

Nie zamykaj sporu bez wzgledu co sprzedawca bedzie obiecywal. Nie musisz tez ze sprzedawca kontynuowac dyskusji szczegolnie ze zachowuje sie nieprofesjonalnie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Wszystko byłoby pięknie ale minęło 45 dni - mam remont i przeprowadzkę na głowie i zaniedbałem sprawę zwłaszcza, że liczyłem na polubowne i normalne załatwienie sprawy. Poza tym jak dobrze pamiętam przed tym terminem próbowałem coś takiego zrobić ale eBay odsyłał do mojego wystawcy karty debetowej/kredytowej bo nie płaciłem stricte przez PayPal.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Piszesz, że cytuję" "płaciłem kartą sparowaną z PayPa", to nie ma znaczenia, czy pieniadze są pobrane z konta paypal czy z karty zapisanej w paypal, jeśli transakcja przeszła przez system paypal to należy ją tam reklamować, czyli otworzyć spór i czekać na decyzję paypal. Teraz na otwarcie sporu jest chyba 180 dni - nie pamiętam, bo dawno nic nie kupowałam.

Oczywiście u wystawcy karty też mozna złożyć reklamację, ale w tym wypadku jest trudniej, zalezy od banku...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Nie bardzo rozumiem... Od lat płacę kartą przez paypal i wszystkie transakcje mam widoczne na paypal, z reklamacją tez nie ma problemu.

Chyba, że płacone było kartą bezpośrednio z ebaya... ?

 

Z paypala można płacić poprzez przelew, który wcześniej musi zasilić to konto lub bezpośrednio z karty, która jest dodana do konta paypal. Druga opcja jest droższa, bo paypal przy karcie pobiera większą prowizję.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Otworz spor na ebay ze nie otrzymales przedmiotu.

Powinni zwrocic calosc wplaty.

Nie zamykaj sporu bez wzgledu co sprzedawca bedzie obiecywal. Nie musisz tez ze sprzedawca kontynuowac dyskusji szczegolnie ze zachowuje sie nieprofesjonalnie.

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Wszystko byłoby pięknie ale minęło 45 dni - mam remont i przeprowadzkę na głowie i zaniedbałem sprawę zwłaszcza, że liczyłem na polubowne i normalne załatwienie sprawy. Poza tym jak dobrze pamiętam przed tym terminem próbowałem coś takiego zrobić ale eBay odsyłał do mojego wystawcy karty debetowej/kredytowej bo nie płaciłem stricte przez PayPal.
Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Piszesz, że cytuję" "płaciłem kartą sparowaną z PayPa", to nie ma znaczenia, czy pieniadze są pobrane z konta paypal czy z karty zapisanej w paypal, jeśli transakcja przeszła przez system paypal to należy ją tam reklamować, czyli otworzyć spór i czekać na decyzję paypal. Teraz na otwarcie sporu jest chyba 180 dni - nie pamiętam, bo dawno nic nie kupowałam.

Oczywiście u wystawcy karty też mozna złożyć reklamację, ale w tym wypadku jest trudniej, zalezy od banku...

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Niestety jeśli masz sparowaną kartę bankową z kontem PayPal i płacisz w taki sposób to na koncie będzie transakcja przelewu na PayPal użytkownika od którego zakupiłeś przedmiot a w systemie PayPal nie będzie tej transakcji w ogóle widocznej (tak przynajmniej u mnie jest). Automatycznie jeśli nie ma takiej transakcji w historii konta PayPal to nie zareklamujesz transakcji przez stronę. eBay odsyłał do PayPal. W końcu z braku innej sensownej możliwości złożyłem reklamację w swoim banku. Chciałem przez procedurę chargeback ale na infolinii mną zakręcili i w sumie zwykła reklamacja poszła. Bank zwrócił się do wystawcy karty płatniczej a on do PayPal I eBay. Musiałem całą sprawę dokładnie opisać. Na razie mam odpowiedź z banku że końcowa odpowiedź w sprawie reklamacji będzie na początku grudnia (nie pamiętam dokładnej daty ale na pewno w pierwszym tygodniu). Będę informował co dalej w moim przypadku jeśli to może pomóc komuś w przyszłości. Generalnie następnym razem przeleję odpowiednią kwotę na PayPal i dopiero zapłacę .
Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Nie bardzo rozumiem... Od lat płacę kartą przez paypal i wszystkie transakcje mam widoczne na paypal, z reklamacją tez nie ma problemu.

Chyba, że płacone było kartą bezpośrednio z ebaya... ?

 

Z paypala można płacić poprzez przelew, który wcześniej musi zasilić to konto lub bezpośrednio z karty, która jest dodana do konta paypal. Druga opcja jest droższa, bo paypal przy karcie pobiera większą prowizję.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale ostatnio nie bardzo mam czas. Tak masz rację : założyłem konto PayPal i podpiąłem do niego swoje konto bankowe żeby płacić bezpośrednio kartą z mojego banku poprzez PayPal (wydawało mi się że jest to lepszą opcją i szybszą odnośnie płatności). Niestety przez taki zabieg nie mogłem zobaczyć tej wpłaty na koncie PayPal i przez to zareklamować w systemie PayPal/eBay. Do końca miesiąca mają ostateczny termin na rozpatrzenie mojej sprawy. Opiszę jak dalej sprawa wygląda po odpowiedzi.
Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Aukcja eBay z Niemiec kurier Hermes Paket International

Finalnie po reklamacji w banku otrzymałem pieniądze z powrotem. Pierwszy raz zgłaszałem reklamację w banku i trochę bałem się jak to działa, ale działa całkiem sprawnie. Pozdrawiam.
Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź