Odpowiedz
Highlighted
Użytkownik
Zaakceptowana odpowiedź

Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

[ Edytowane ]
#eBay

Cześć, mam taką zagwozdkę... Otóż jakiś czas temu postanowiłem sprzedać na części sprawny komputer i powystawiałem wszystko na eBay.de. Jako iż nie posiadam żadnej firmy, a na eBay jestem okazyjnie to z wiadomych przyczyn jestem sprzedawcą prywatnym. Wszystko oznaczam jako sprzedaż prywatna oraz brak zwrotu. Sprzęt był testowany i starannie zapakowany. Nikt nie zgłaszał problemów, do teraz... Otóż 26 czerwca gość kupił ode mnie pewną część, wystawił pozytywny komentarz, że wszystko git, a dopiero teraz nagle, a więc po ~3 tygodniach pisze mi, że artykuł jest defekt i chce zrobić zwrot. W opisie produktu zaznaczona była informacja, że zwrotów nie przyjmuje. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Ponadto, po zakupie zwlekał dobre parę dni na przelew bo tłumaczył się, że założył dopiero konto i czeka na weryfikację, wypisywał jakieś bzdury, ale finalnie dopiął transakcji. Teraz gdybam nad jakąś sensowną odpowiedzią, bo nie zamierzam przyjmować zwrotu czegoś, co sam mógł zepsuć. No bez jaj, po 3 tygodniach dopiero zgłasza problemy? Macie jakieś sugestie? Są tu jacyś eBayowi spece?
Użytkownik

Dot.: Sprzedaż prywatna, a zwrot towaru po czasie

odpowiedź dla dawi_stawi

czy przyjmujesz zwroty czy nie przyjmujesz to nikogo nie interesuje.

zgłosi sprawę do paypal że przedmiot nie zgodny z opisem i to tyle na ten temat.

Paypal po upływie czasu odda mu kase czy tego chcesz czy nie chcesz.

Będziesz miał 3 wyjscia.

- przyjąć zwrot i po otrzymaniu przedmiotu oddać kase

- nie przyjąć i próbować walczyć przedstawiając swoje racje , po upływie pewnego okresu paypal zamknię spór na korzyść kupującego (98% przypadków) 

i sam mu odda zapłaconą kwotę z kosztem dostawy , będziesz bez kasy i sprzętu.

- Olać wszystko , wypłacić kase z paypal i zniknąć.

Tak to w rzeczywistości wygląda , no może że coś się zmieniło w tej kwesti , ale szczerze wątpie.

Pozdrawiam

Użytkownik

odpowiedź dla sebastian12113

Poprosilbym kupujacego aby otworzyl spor ze zwrotem. Poczekalbym na zwrot i osadzil czy zasadny.

Z mojej praktyki: juz fakt otwarcia sporu odstrasza a nastepnie kwestia wysylki na swoj koszt. Szanse sa ze rozejdzie sie po kosciach jesli tak zrobisz

**********************************************************************************
Użytkownik

odpowiedź dla entegris

paypal ani ebay nie weryfikuje wagi itp . 

Jak będzie na tyle beszczelny i przedmiot o znacznej wartości to wystarczy że wyśle opakowanie po gumie do żucia , aby tylko mieć numer nadania .

przesyłka będzie doręczona , spór zamknięty , kasa oddana .

No niestety ale tak jest :/